Mladá Boleslav – Písek 15:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 1:3 (kon.) | Slavia – Letňany 3:5 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 3:2 (po pr.) | K. Vary – Sparta 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 5:4 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Liberec 2:6 (kon.) | Č. Budějovice – Kolín 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
HC Sparta Praha
Pátek 16.09.2016, 15:00 • KV Arena - tréninková hala, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Utkání je u konce! Velice zajímavý zápas předvedli oba celky. Lépe z toho vyšli domácí, kteří zaslouženě berou tři body. a drží si své první místo v tabulce. pro dnešní utkání je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák. (17:09:48)

59:46
    Jan Bečka nedokázal trefit prázdnou bránu.

59:18
    Utkání dostává velmi zajímavého závěru. Hosté chtěli požádat o oddechový čas, ale svojí šanci před hlavním rozhodčím promarnili.

59:14
    Hosté hrají v šesti!

58:32
    Sparta se snaží ještě vstřelit vyrovnávací gól, ale utkání vypadá, že skončí vítězstvím domácích.

57:28
    Závěr utkání má velké grády. V posledních minutách je vidět velmi atraktivní hokej.

56:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu další zvrat! Energetici jsou znovu ve vedení. Při přesilové hře se podařilo OTAKARU ŠIKOVI, po přihrávce brankovištěm znovu poslat Energii k vítězství.

56:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Hadamczik – 2 min., hákování).

55:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Máme tu srovnáno! necelých pět minut před koncem se podařilo Spartě srovnat a nejspíše dostat tak utkání do prodloužení. TOMÁŠ SCHWAMBERGER dokázal po velmi nízké aktivitě domácích srovnat. Asistence: Tomáš Vízner, Štěpán Čech

54:49
    Sparta měla velkou šanci na gól, když jeden z hráčů nastřelil brankovou konstrukci ,od které se puk na záda Berana, který včas dokázal zastavit kotouč.

54:38
    Hosté se stále drží v útočném pásmu.

53:49
    Karlovarští hráči začínají zmatkovat a styl hry ze druhé třetiny je pryč.

52:48
    Hra nabrala vysokých otáček. V posledních minutách jsou vidět i menší potyčky mezi hráči, kteří jsou před brankáři velmi aktivní.

52:15
    Energetici jsou pod tlakem před vlastní bránou a nedaří se jim vyvézt puk z obranného pásma.

51:45
    Sparta vypadá jako by se probudila a začala hrát velmi aktivně v útočném pásmu.

49:52
    Ve vlastním oslabení dokázali dva hráči ujet karlovarské obraně a po přihrávce Pavla se k puku dostal ONDREJ ŠIŠOLÁK, který dokázal vstřelit druhý gól a snížit tak náskok svého soupeře. Asistence: Ondřej Pavel

49:37
    Hosté hrají ve čtyřech.

49:08
    Hráči Sparty jsou velmi obětaví při hře 5 na 3.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 7. Šik (Zavřel, Cankov), 30. Bečka (Prošek), 44. Hotěk (Kořán, Slabý), 57. Šik – 33. Kropáček, 50. Šiškolák (Pavel), 56. Schwamberger (Vízner, Čech)

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Kořán, Přibyl, Štaif, Kala, Ptáček, Cankov, Zavřel – Šik, Bečka "C", Prošek, Petrov, Halberštát "A", Holub, Hotěk, Slabý, Tlačil, Hudečka, Štastný, Habr
    HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Haš, Hanuš, Vízner "C", Hadamczik – Vorobjev, Kropáček, Šišolák, Pavel, Švarc, Čech, Schwamberger, Nacházel, Dani, Vitouch, Gnusin

Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Fiala