Austrálie – Brazílie 1:11 (kon.) | Ázerbájdžán – Španělsko 2:4 (kon.) | Kostarika – Kazachstán 1:3 (kon.)
Írán – Maroko 5:3 (kon.) | Argentina – Šalamounovy ostrovy 7:3 (kon.)
Ázerbájdžán
2:4 (1:2)
Španělsko
Pátek 16.09.2016, 01:00 • Coliseo Ivan de Bedout, Medellin (Kolumbie) • Mistrovství světa

Je konec! Španělé poráží Ázerbájdžán 2:4 a v podstatě si zajistili postup z prvního místa tabulky skupiny F. První gól zápasu sice vstřelili Ázerbájdžánci, když se už v 5. minutě prosadil Vassoura, ale stejný hráč si ještě v první půli vstřelil dvě vlastní branky. Po přestávce pak Fernandão s Miguelínem navýšili vedení mistrů Evropy až na rozdíl tří gólů. Na prohře Ázerbájdžánu už nic nezměnila ani závěrečná korekce Bolinhy. (02:42:09)

39:23
    Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
    Přeci jen je sníženo! Při power-play dostal míč za záda španělského gólmana THIAGO BOLINHA. Do konce utkání už ale zbývá příliš málo času.

38:43
    Ázerbájdžán hraje bez brankáře a uzamkl soupeře na jeho polovinu. Nyní zakročil úspěšně Juanjo.

37:05
    Rohový kop Ázerbájdžánu, ze kterého prohrávající celek nic nevytěžil.

36:57
    Žlutou kartu dostává José Ruiz (Španělsko).

36:08
    Svůj tlak zakončili Ázerbájdžánci ranou mimo.

35:22
    Ázerbájdžán reaguje oddechovým časem.

35:22
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že je hotovo! Na 1:4 navyšuje skóre MIGUELÍN.

34:30
    Teď hrají hlavně Španělé. Husejnli měl co dělat, aby zabránil čtvrtému míči ve své síti.

33:14
    Opět nepřesná střela, kterou vyprodukovali Španělé. Uvidíme, zda ještě Ázerbájdžánci naleznou síly, aby závěr duelu zdramatizovali.

32:15
    Na fauly je to 2:4. Španělé si už musejí začít dávat pozor.

32:00
    Tentokrát už musel Husejnli zasahovat. Předvedl kvalitní zákrok.

31:43
    Rána španělského hráče minula bránu soupeře.

29:35
    Španělští futsalisté teď drží míč a snaží se svého soupeře nepouštět na dostřel brány.

28:51
    Ázerbájdžánci poslali svůj přímý kop mimo.

28:48
    Žlutou kartu dostává i hráč Ázerbájdžánu, který oplácel.

28:48
    Ortiz zastavil unikajícího Vassouru jen za cenu žluté karty.

Martin Augustin

Branky: 3. Vassoura, 40. Bolinha – 5. Vassoura (vla.), 14. Vassoura (vla.), 27. Fernandão, 36. Miguelín

Karty:   3. Fineo (AZE), 29. Vassoura (AZE) – 16. Rivillos (ESP), 29. Ortiz (ESP), 37. José Ruiz (ESP)

Ázerbájdžán: Husejnli (Kurdov, Zemanov) – Bolinha, Fineo, Vassoura, Gallo – Atajev, Eduardo, Čovdarov, Farzalijev (C), Poletto, Baghirov, Borisov.
    Španělsko: Juanjo (Sedano, Herrero) – Ortiz (C), Pola, Lozano, Alex – José Ruiz, Bebe, Aicardo, Fernandão, Rivillos, Miguelín, Raul, Campos.

Rozhodčí: Malfer (ITA), Černý (CZE), Lemal (BEL)