Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 17.09.2016, 12:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

Děkuji za pozornost. Pro dnešek se s Vámi loučím. Napočtenou. (14:53:55)

Piráti si připsali čtvrtou výhru v sezóně. Ve vyrovnané bitvě udolali Karlovy Vary v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil Petr Chlán.

63:16
    Piráti právě vstřelili branku!
    PETR CHLÁN nejprve vystřelil bekhendem, poté si sebral vyražený kotouč, objel branku a zasunul pod Berana. Asistence: Kryštof Ouřada.

62:53
    Karlovy Vary pouze nahodily do pásma a odjely střídat.

62:15
    Opět se hraje podél mantinelu.

61:52
    Vhazování po levici Berana.

61:44
    Kotouč je zašlápnutý u mantinelu za Beranem.

61:17
    Štaif střílel od modré do betonů Běhuly.

60:43
    Kleiner udělal chybu na útočné modré, kde mu kotouč sebral Slabý a následně ujížděl sám na bránu. V poslední chvíli uhasil nebezpečí Koblížek.

60:38
    Střelu jednoho z domácích přikryl Beran.

60:25
    Bečka střílel z pravé strany, ale Behula kotouč vyrazil mimo tři tyče.

60:01

Třetí třetina se domácím nepovedla. Karlovy Vary střelami Bečky a Proška vyrovnaly. Prodloužení začne za pár minut.

60:00

59:33
    Před Běhulou ležel volný kotouč, ke kterému se nedostal Habr.

58:59
    Koblížek se snažil objet branku, ale tefil jen dolní oblouk konstrukce.

58:47
    Štochl zastavil snažení hostujícího útočníku už v počátku.

58:23
    Chomutov se po tlaku hostů osvobodil.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Běhula trochu zaspal za bránou a poté musel hasit zmatek, který vznikl.

57:12
    Po icingu domácích si trenér Buchal vybral oddechový čas.

56:32
    Procházka chtěl narazit o mantinel, ale vyhodil nad plexisklo.

56:06
    Piráti kombinují v pásmu, o které následně přišli, jelikož byli málo důrazní u mantinelu.

55:45
    Běhula přikryl nahození jednoho z obránců.

55:19

54:50
    Opět Přibyl, jeho střela se zastavila ve skrumáži před bránou.

54:26
    Přibyl pálil od modré, tečovanou střelu nadvakrát pokryl Běhula.

54:06
    Energie je vykázána ven z útočného pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

53:36
    Energie se nedostala ke střela. Domácí vyhazují přes všechny čáry.

53:19
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Černý – 2 min., napadení).

53:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! RADEK PROŠEK vystřelil z těsné blízkosti, Běhulovi kotouč propadl za brankovou čáru. Asistence: Michal Hotěk.

51:57
    Kotuč je opět zašlápnutý v pravém rohu za Beranem.

51:34

51:26
    Hosté se osvobozují.

51:10
    Z rohu vydolovali puk Piráti, následně střílel Lauko mimo.

50:40
    Kleiner pálil z levé strany, jeho střelu srazil Beran do rohu, kde pokračuje hra.

50:19
    Piráti jsou opět za vlastní bránou.

49:48
    Chlán držel kotouč na modré, poté nedokázal přihrát a ztratil pro domácí pásmo.

49:36
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (HL – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:11
    Bečka přihrával před bránu, kde puk zpracoval jen domácí obránce.

48:57
    Karlovy Vary nahazují do rohu útočného pásma.

48:10
    Slabý projel celé kluziště, těsně za modrou si udělal z domácích obránců slalomové kužele a následně o pár centimetrů minul pravý horní roh Běhulovy brány.

47:43
    O kotouč se bojuje za Beranem.

46:58
    Ke střele z levého kruhu se dostal Breczko. Obránce jeho pokus zpomalil a Beran bez problémů zasáhl.

46:25
    Tlačil prováhal dobrý okamžik na přihrávku, následně hosté přišli o pásmo.

45:48
    JAN BEČKA prostřelil z těsné blízkosti Běhulu a snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Otakar Šik.

45:39
    Přibyl nahodil od modré až na mantinel.

44:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Žádný z týmu se nemůže dostat do zakončení.

44:18
    Z levé strany střílel Slabý, Běhula kotouč neudržel. Z levé strany poté střílel stejný hráč do tyčky.

43:38
    Na druhé straně pálil Bečka, ale jeho střela z levého kruhu šla až nad bránu.

43:22
    Procházka pálil od modré na zadní mantinel.

43:15
    Souboj u mantinelu nakonec ukončili sudí. Vhazuje se po pravici Berana.

42:39
    Kotouč se chvíli posouval od hráče k hráči před Beranem, nakonec skončil v rohu, kde se o něj bojuje.

42:13
    Ofsajd Energie.

41:40
    Lauko dostal dlouhou přihrávku do jízdy, elegantně se vyhnul obránci, ale sám před Beranem neuspěl.

41:22
    Útočnou akci domácích zastavila karlovarská obrana již po překročení modré.

41:03
    Pirátům je odpískán sporný icing.

40:46
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

40:15
    Karlovy Vary kombinovaly kolem mantinelu, následně Piráti vyhodili.

40:01

Domácí v prostřední třetině navýšili vedení na dva přesné zásahy. V pětatřicáté minutě Jakub Štochl tečoval střelu přesně pod břevno. Poslední třetina bude pokračovat přibližně ve 14 hodin a 10 minut.

40:00

39:59
    Poslední buly třetiny.

39:44
    Šik stál sám před Běhulou, ovšem znovu přestřelil. Následně buly před Běhulou.

39:15
    Šik vystřelil z pravého kruhu nad Běhulovu klec.

39:09

39:04
    Přibyl pálil od modré mimo.

38:40
    Hosté kombinují, ale jejich hru vystihl Chlán ,který poslal puk do středního pásma. Následně zastavil útočnou akci ofsajd hostů.

38:27
    Vhazovat se bude po levici domácí jedničky.

38:24

38:01
    Lauko se natlačil před obránce, jeho bekhendový pokus vyrazil Beran lapačkou.

37:37
    Domácí ve čtyřech.

37:10
    Hra pokračuje tři proti čtyřem.

37:09
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Procházka – 2 min., krosček).

36:59
    Nadvakrát to zkoušel Procházka, ale neuspěl.

36:49
    Chlán vystihl na vlastní modré dlouhou přihrávku na Přibyla a uklidil ji k mantinelu.

36:31
    Icing hostů.

36:26
    Hra pokračuje čtyři na čtyři.

36:24
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Kleiner – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Holub – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petrov – 2 min., hrubost).

35:48
    Hotěk vystřelil z pravé strany, jeho ránu Běhula vyrazil pouze před sebe, odkud dorážel Holub. Ale Běhula zůstal nepřekonán.

35:37
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Běhula – 2 min., podražení).

35:13
    Hráči se o kotouč přetlačují v rohu u Běhuly.

34:26
    Přibylovo nahození od modré konči na zadním mantinelu.

34:07
    Chlán vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus tečoval JAKUB ŠTOCHL pod horní tyčku a posílá Piráty do dvoubrankového vedení. Asistence: Petr Chlán, Radek Procházka.

33:52
    Domácí rozestavili přesilovkový vzorec, ale ke střele se zatím nikdo nemá.

33:26
    Vary vyhodily až za Běhulu.

33:09
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tlačil – 2 min., sekání).

32:56
    Běhula odjel na střídačku po signalizaci sudích. Piráti se však nedokázali dostat z pásma.

32:52
    Pirátům zastavil útočnou akci ofsajd.

32:18
    Ptáček nahazoval až na zadní mantinel.

32:03
    Po dlouhé strkanici u mantinelu se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:20
    Zavřel se vracel z trestné lavice, našel si dlouhou přihrávku z obranného pásma. Z levé stran přihrával před bránu Hudečkovi, který ne kotouč nedosáhl.

30:58

30:45
    Piráti se nedostali ani ke střele a Energie se osvobodila.

30:21
    Zaváhání v chomutovské obraně využil Slabý, který se natlačil až před bránu, kde už však z těsné blízkosti na Běhulu nevyzrál.

30:04
    Energie se opět osvobozuje.

29:31
    Vary jsou ve čtyřech.

29:21
    Procházka vyslal bombo z vrcholu kruhu, ale nastřelil pouze zadní mantinel.

28:58
    33 vteřin bude trvat dvounásobná přesilovka domácích.

28:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zavřel – 2 min., podražení).

28:49
    Piráti se stále nemohou usadit v pásmu.

28:23
    Hosté opět vyhazují.

28:12
    Lauko projel celé kluziště, ale mezeru mezi Beranovými betony nenašel.

27:56
    Energie vyhazuje až k Behulovi.

27:31
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Habr – 2 min., nedovolené bránění).

27:24
    Běhula pelášil na střídačku, jelikož sudí signalizovali trest pro hosty.

26:55
    Beran ukryl Jírovcovo nahození v lapačce.

26:30
    Cankov střílel od modré, kotouč dolétl až na zadní mantinel.

26:09
    Bečka využil srážku dvou Pirátů před brankou, vyslal kotouč na Běhulu, za kterým se i rozsvítilo červené světlo, ale puk trefil pouze boční síť.

25:54
    Buly před Běhulou se opakuje.

25:51
    Útočnou akci domácích zastavil ofsajd.

25:40
    Seemann vyslal dělovku, která trefila někoho z hostů.

24:49
    Chlán si najížděl před bránu, ale v poslední chvíli, kdy chtěl přihrát svému lépe postavenému spoluhráči, mu sjel kotouč z hole.

24:12
    Před Beranem se objevil Chlán, který však v tísni neskóroval.

23:59

23:55
    Piráti vyhodili přes všechny čáry.

23:18
    Vary opět kombinují před Běhulou, ale zatím nevyslaly žádný kotouč na bránu.

22:57
    Hostující útočník stál v brankovišti. Sudí posunuli hru do středního pásma.

22:48
    Přibylovu ránu z levého kruhu srazil do rohu Kleiner.

22:30
    Halberštátův bekhend byl sražen do rohu.

22:16
    Přesilovka hostů pokračuje. Po souboji u mantinelu se bude vhazovat před Běhulou.

21:59
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (T. Koblížek – 2 min., sekání).

21:58

21:38
    Piráti dostali puk z pásma.

21:10
    Tlačilovi rána z pravého kruhu nesedla. Kotouč skončil na zadním mantinelu.

20:35
    Karlovy Vary rozestavěly přesilovkový vzorec. Poté střílel od modré Tlačil, jeho střela byla však spoluhráči sražena do rohu.

20:24

20:01
    Piráty čeká 23 vteřin ve dvounásobném oslabení na trestné lavici sedí Jírovec a Seemann.

20:01

Vyrovnanou první třetinu lépe zvládli domácí, kteří ubránili několik oslabení a po skončení jednoho z nich vstřelili zatím vedoucí gól. V úvodu druhého dějství, které začne přibližně ve 13:20, budou Piráti hrát 23 vteřin ve třech proti pěti.

20:00

19:58
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Seemann – 2 min., napadení).

19:33
    Přibyl střílel od modré. Behula vyrazil kotouč do rohu.

18:58
    Slabý prokličkoval do pásma, natlačil se až vedle brány, odkud přihrával do brankoviště. Domácí obrana kotouč vyhodila přes všechny čáry.

18:27
    Buly se potřetí opakuje. Nejprve byl vykázán domácí a hned poté Energetik.

18:24
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jírovec – 2 min., nedovolené bránění).

18:13
    JAKUB LAUKO dostal přihrávku zpoza brány na vrchol brankoviště, odkud poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Koblížek.

18:05

17:54
    Mezi kruhy se šoural kotouč, po kterém z branky skočil Běhula.

17:36

17:24
    Beran musel z branky. Jeho spoluhráč zasáhl puk vysokou holí. Vhazování o levici Berana.

16:59
    Po dobrém napadání se dostal ke střele Ouřada, ale vysoko přestřelil.

16:40
    Energie nahodila do obranného pásma Pirátů, odkud ho domácí opět vyhazují.

16:20
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

16:05
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Breczko – 2 min., faul kolenem).

16:01
    Signalizace vyloučení na straně Pirátů vyhnala Berana z branky.

15:45
    Souboj u mantinelu rozpískali rozhodčí.

15:22
    Halberštát střílel od modré mimo branku.

15:04
    Seemann neudržel kotouč v pásmu, když se do něj vracel vystavili ho spoluhráči do ofsajdu.

14:19
    Prošel přihrál Bečkovi, který vystřelil slabě. Neujala se ani následná dorážka Proška.

13:58
    Procházka tvrdě zastavil útočnou akci Energie u levého mantinelu.

13:40
    Po buly střílel od modré Tlačil. Běhula si připsal úspěšný zákrok.

13:27
    Günter nahazoval za středního pásma. Puk však skončil mimo mantinely.

13:22
    Hotěk jel do útoku, ale mezi chomutovskými obránci přišel o hůl.

13:05
    Útočnou akci hostů zastavil ofsajd.

12:55

12:30
    Střela Seemanna letěla pouze do betonů Berana.

11:51

11:20
    Šik přebruslil na pravém křídle obránce, natáhl si brankáře k pravé tyči a přihrál DANIEL ZAVŘELOVI před bránu. Asistence: Otakar Šik, Martin Slabý.

10:55
    Sotva se hosté vrátili do pěti, hned odjíždí na trestnou lavici Přibyl.

10:55
    Vyloučení v týmu Energie (Přibyl – 2 min., sekání).

10:53

10:13
    Piráti se usadili v pásmu. Střela Kleinera byla sražena do rohu, kde se bojuje o kotouč.

09:51
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (2 min. – příliš mnoho hráčů).

09:51
    Přesilovka Pirátů končí.

09:11
    Procházka nahazoval od modré, jeho střelu tečoval Štochl pouze do Berana.

08:53
    Beran v brance potřebuje opravit masku... Nakonec dostal helmu svého brankářského kolegy.

08:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Holub – 2 min., vysoká hůl).

08:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.

07:47
    Ouřada střílel z pravého kruhu pouze do betonů Berana.

07:25
    Piráti nevyhodili. Nahození R. Běhula vyrazil do rohu.

07:03
    Prošek dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale ke střele se přes obránce nedostal.

06:35
    Kleiner neudržel puk v útočném pásmu. Je odpískán ofsajd.

06:13
    Piráti kombinují v pásmu, ale ke střele se nedostávají.

05:54
    Jarého nahození schoval Beran pod lapačku.

05:26

05:24
    Piráti spoří vteřinky na kotouči ve středním pásmu.

04:54
    Domácí opět vyhazují.

04:05
    Piráti zatím brání, nepustili Energii ke střele a vyhazují přeš všechny čáry.

03:48
    Piráti dopravili kotouč až za branku hostů, kde se ho ujala Energie.

03:27
    Energii začíná první početní výhoda.

03:26
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Breczko – 2 min., vražení na hrazení).

02:51
    Kryštof Ouřada projel do pásma, natáhl na sebe v situaci dva na jednoho obránce i gólmana a poté předložil puk PETROVI CHLÁNOVI, který pouze nasměroval kotouč do sítě. Asistence: Kryštof Ouřada, Štěpán Jírovec.

02:13
    O kotouč se bojuje opět u pravého mantinelu v pásmu Energie.

01:33
    Karlovy Vary se dopustily zakázaného uvolnění. Hra se vrátí ze středního pásma před Berana.

01:05
    Přetlačovaná se přesunula z rohu k modré čáře.

00:40
    O kotouč se bojuje za zády karlovarského brankáře.

00:06
    První buly vyhráli domácí a hned zakládají útočnou akci.

00:01

Konečně přichází i domácí borci. Utkání začne za několik desítek vteřin.

Energie je již na ledě a čeká na svého soupeře.

Dobrý den, vítám vás u onlajn přenosu z šestéhokola NOEN extraligy staršího dorostu mezi domácím Chomutovem a Karlovými Vary.

Piráti Chomutov: R. Běhula (Khůn) – Štochl, Seemann, J. Starý, Jírovec, Procházka, Kleiner, Jarý – Breczko, Lauko, Chlán, Günter, Hradecký, Jaroš, Černý, T. Koblížek, Ouřada, Brandner.

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kořán, Kala – Holub, Hudečka, Habr, Bečka, Slabý, Šťastný, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov.

Rozhodčí: Plachý – Kopáč, Tichý.

Piráti Chomutov: Starší dorostenci vstoupili do sezóny úspěšně. V úvodních třech zápasech netratili ani bod, když postupně porazili Kladno 3:1, Spartu 4:3 a Letňany 4:1. V pátém kole extraligy odjeli Piráti na led Plzně, kde padli v prodloužení 2:3. Dnes se mladí Chomutováci vrací na led SD ARÉNY, kde změří síly v malém podkrušnohorské derby. Čtvrté kolo se Slavií Praha bylo odloženo. Zatím nejproduktivnějším Pirátem je Jakub Köver, který vstřelil čtyři góly a na tři přihrál.

HC Energie Karlovy Vary: Starší dorostenci z Varů si také připsali zatím pouze jednu porážku, kterou utržili v Kladně, kde padli 2:3 v samostatných nájezdech. Předtím na venkovních ledech porazili Plzeň 3:2 a Letňany 2:0. Ve třetím kole Energetici předvedli na domácím ledě velkou jízdu, když deklasovali Litvínov 12:1. V posledním hraném zápase Vary zdolaly i Spartu v poměru 4:3. Mezi Energetiky dominuje Otakar Šik, který s devíti kanadskými body drží deváté místo v celé soutěži.

V loňském ročníku si Piráti připsali proti Energii tři výhry, když vyhráli 6:3 a dvakrát 3:1. Jediné body urvaly Vary ve čtrnáctém kole na domácím ledě, jelikož v poslední třetině otočily vývoj utkání a udolaly Chomutovské 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 3. Chlán (Ouřada, Jírovec), 19. Lauko (T. Koblížek), 35. Štochl (Chlán, Procházka), 64. Chlán (Ouřada) – 12. Zavřel (Šik, Slabý), 46. Bečka (Šik), 53. Prošek (Hotěk)

Rozhodčí: Plachý – Kopáč, Tichý