Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 17.09.2016, 14:30 • MINI WERK ARENA, Třinec • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. Na počtenou! (16:37:30)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Třinec se ve východní skupině extraligy díky dnešnímu vítězství posune na třetí místo před brněnskou Kometu a na druhou Jihlavu ztrácí jediný bod. V sedmém kole bude hrát Třinec v pátek 23. září od 16:30 ve Vsetíně, Jihlavu čeká v ten samý den v 18:00 domácí duel se Zlínem.

Jenomže ten už nepřichází. Utkání končí vítězstvím Třince o pět branek. Oceláři začali třetí třetinu aktivně, ale Šťastný si poradil se střelami Przybyly a Klocka. Šest minut před koncem chyboval na útočné modré čáře Vrátný a nabídl únik Papajovi, jenž se trefil přesně do horního růžku. Pátý gól přidal ještě dvě minuty před koncem Peterek a podtrhl třineckou dominanci. Štěpánek se blýskl v brance čistým kontem.

59:49
    Utkání už pomalu končí. Jindra ještě udržel modrou čáru a Jihlava tak stále usiluje alespoň o čestný zásah.

59:15
    Šťastný pokryl volný kotouč a přerušil hru. Rozhodčí roztrhli menší strkanici a vylučovat už v poslední minutě nebudou.

58:46
    Przybyla se ke střele neproháčkoval, Raška zase nezachytil vzdušnou přihrávku do rukavice. Přesto mohou Oceláři dále bojovat o útočné pásmo.

58:09
    Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Dukla se po vhazování neusadil před bránou Štěpánka a hraje se ve středním pásmu.

57:03
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři přidávají ve třetí třetině také pátou branku! Usadili se v útočném pásmu, Rufer oslovil JONÁŠE PETERKA, a ten rychlou ranou z levého kruhu prostřelil Šťastného – 5:0! Asistence: Filip Rufer, Miroslav Krupa.

56:13
    Molinova přihrávka do útočného pásma sice neprošla, ale Jihlava pak pouze nahodila na bránu. Štěpánek zasáhl lapačkou a rychle rozehrál.

55:45
    Indrst zavezl kotouč před bránu, ale neprotlačil jej okolo tyčky do brány. Z dorážky se neprosadil ani kapitán Krzak.

55:09
    Štěpánek je dnes nepřekonatelný. Třinecký brankář si poradil se střelou Hrbatého z levého kruhu a pokryl také Valovu dorážku.

54:53
    Po zakázaném uvolnění Třince se Dukla před bránou Štěpánka neusadila. Ani Ocelářům však pokus o kontr nevyšel.

54:23
    Homola si dovolil obrátku na obranné modré čáře a vyhnul se tak napadajícímu Filipovi. Oceláři zakládají útočnou akci.

53:32
    Třinec zvyšuje náskok a zřejmě definitivně rozhoduje o zisku tří bodů! Vrátný na modré čáře chyboval a nastřelil jen MICHALA PAPAJE, který se pak vydal za odraženým pukem. Dojel jej jako první a nechytatelně jej napálil do horního růžku – 4:0! Bez asistence.

52:57
    Dukla se po delší době protlačila ke Štěpánkově brance, ale nedokázala ji ohrozit. Daňhelova přihrávka byla sražena mimo.

52:13
    Najsarův pokus od levého mantinelu vykopl Šťastný. Třinec zůstává aktivnějším týmem a usiluje o navýšení náskoku.

51:47
    Jihlava už je v plném počtu a Šťastný drží kotouč ve výstroji. Na vhazování před bránou Dukly změří síly Peterek a Vala.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 1. Raška (Przybyla), 19. Przybyla (TS), 38. Indrst (Klocek, Michálek), 54. Papaj, 58. Peterek (Rufer, Krupa)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Ochman) – S. Radzienciak, Krzak (C), Rufer, Brabec, Timotej Marguš (A), Michálek, Homola – Tománek, Krupa, Klocek, Przybyla (A), Peterek, Raška, Indrst, Papaj, Najsar, Molin.
    Trenér: Vlastimil Wojnar.

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Veleba, Marek, Vála, Vrátný – Daňhel, Kadleček (C), Jindra, Úlovec, Musil, Adam, Vala (A), Kardoš, Hrbatý, Filip, Slabý, Strnad. Trenér: Štěpán Moravec.

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Marian Řezáč, Martin Stonavský