Třinec – K. Vary 7:0 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Sparta 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 0:1 (1:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 18.09.2016, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 5. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše! Mějte se hezky, u dalších přenosů za někdy na počtenou! (17:30:14)

Utkání je u konce, Oceláři vítězí 7:0!

Nejlepšími hráči byli zvoleni:

Šimon HrubecDavid Gríger

59:17
    Gorčíkův průnik do útočné třetiny zastavil čárový rozhodčí pro ofsjad.

58:44
    Hrubec musí pořád dávat dobrý pozor, aby mu hosté nevyfoukli první nulu sezóny. O překonání třineckého brankáře se pokusil Tomeček, Hrubec byl úspěšnější.

58:01
    Dvě minuty do konce. Závorka musel řešit šanci Kanea a Růžičky, v obou případech byl hostující brankář úspěšný.

57:24
    Prudkou ránu od modré vyslal Tomáš Linhart, jemuž nabil Rákos. Linhart netrefil klec.

56:30
    Hrňa se pokusil protlačit mezi třemi bránícími hráči, hostující obránci ale pro tento manévr neměli pochopení.

55:42
    Hrubec musel vytáhnout další těžký zákrok, z bezprostřední blízkosti jej ohrožoval Stloukal. Ani tento hostující útočník nebyl schopen překonat jistého Hrubce.

54:43
    Neskutečné, co Šimon Hrubec dokáže chytit! Před hostujícím Jakubem Flekem zívala odkrytá klec, Hrubec se ale přemístil neskutečným způsobem a zastavil střelu hostujícího útočníka!

54:14
    Do šance se v třineckém pásmu dostal Flek, jeho střela z mezikruží ale letěla nad branku.

53:24
    Do konce utkání chybí ještě něco přes šest a půl minuty, třinecká WERK ARENA si přeje desítku!
    52:54 David CIENCIALA - 7:0
    Zdroj: Hokejka TV

52:54
    Třinec právě vstřelil branku!
    Utkání se mění v třineckou exhibici! U další trefy domácích byla opět čtvrtá formace, která akcí na jeden dotek rozebrala hostující defenzívu! DAVID CIENCIALA nastoupil k prvnímu utkání v barvách Ocelářů a hned jej oslavil gólem! Cienciala využil parádního pasu Tomáše Linharta, střelou do horního rohu branky nedal Závorkovi žádnou šanci! Asistence: Tomáš Linhart, Rostislav Marosz.

52:26
    Jiří Polanský se pokusil vymotat kolem bránícího hráče za hostující brankou, domácí útočník ale byl natlačen na hostující klec. Ta vypadla ze svého postavení, hra je proto přerušena. Komerční přestávka.

51:51
    Velké chvíle Šimona Hrubce! Karlovarští se po třinecké chybě dostali do přečíslení dvou proti jednomu, to vedl David Gríger. Jelikož se dobře vrátil Petružálek, nezbylo Grígerovi nic jiného, než zvolit individuální zakončení! Hrubec první ránu vyrazil, bezchybný byl také proti Grígerově dorážce!

51:22
    Tomáš Harkabus se dostal do slibné střelecké pozice, jeho pokus ale letěl po ledě, s čímž si Hrubec poradil.
    50:38 Jiří POLANSKÝ - 6:0

50:38
    Energii se povedlo ubránit dlouhé oslabení, chvíli po návratu potrestaného Baránka ale Oceláři skórují! Ránu Lukáše Galvase od modré před Závorkou tečoval JIŘÍ POLANSKÝ! Hostující brankář neměl šanci zareagovat. Asistence: Lukáš Galvas, Rostislav Marosz.

50:06
    Závorka neudržel prudkou ránu Adamského, kotouč dopadl na boční síť hostující branky.

49:56
    Hosté jsou ve čtyřech, kotouč v pásmu Ocelářů.

49:48
    Dvě rány z vrcholu kruhu pro vhazování na hostující branku vyslal Martin Růžička, střelecké trápení domácího kanonýra ale stále pokračuje. Závorka byl v obou případech úspěšný.

49:30
    Růžička zachytil puk na modré a rychle rozehrál na Irgla. Ten pálil kolem Adamského, Závorka měl velké štěstí, že rána třineckého kapitána nebyla přesná.

49:06
    Hrabal prudce vypálil od modré, Závorka se štěstím vyrazil. Sudí poté odpískal domácím přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:43
    Petružálkův pas byl sražen, Hrabal pak nedokázal zachytit puk na modré.

48:26
    A přesilovka bude dvojnásobná! Marek Baránek přesekl hůl Corymu Kaneovi, Oceláře čeká devadesát vteřin hry pěti proti třem.

47:56
    Početní výhoda pro domácí. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Harant.

47:48
    Na pátou trefu domácích mohl vzápětí odpovědět Stloukal, Hrubce ale v dobré pozici nepřekonal.
    47:20 Rostislav MAROSZ - 5:0

47:20
    Energie nedokázala využít svou šanci, zákonitě proto přišel trest. David Cienciala s ROSTISLAVEM MAROSZEM rozebrali hostující obranu, druhý jmenovaný střelou z první propálil Závorku mezi betony! Asistence: David Cienciala.

46:37
    Noskův pas na Draveckého byl lehce zpomalen, což ale stačilo k tomu, aby byl domácím odpískán ofsajd. Komerční přestávka.

46:17
    Energie je kompletní, ani Ocelářům se v dnešním zápase přesilovky vůbec nedaří.

45:35
    Do rozehrávky Ocelářů v obranném pásmu se přimotal hlavní rozhodčí, kotouč se od něj odrazil k volnému Davidu Grígerovi, který pálil z první. Hrubec zasahovat nemusel, kotouč netrefil branku.

45:19
    Růžička vyslal další prudký pokus na hostující branku, ani tentokráte ale Závorku nepropálil.

45:02
    Ránu Martina Růžičky od modré Závorka vytáhl do rohu kluziště. Slezané jsou stále na kotouči.

44:41
    Oceláři drží útočnou třetinu, jejich kombinace ale zatím k žádné střele nevedla.

44:13
    Hráči s drakem na hrudi si dobrým pohybem vypracovali početní výhodu. Na trestnou lavici odjíždí Václav Skuhravý, který na modré nedovoleně bránil Hrabala.

43:56
    Čtvrtá formace Ocelářů drží kotouč v útočné třetině, Závorka ale zatím zasahovat nemusel.

43:13
    Chybná rozehrávka Energie znamená zakázané uvolnění, hra se vrací před Závorkovu branku.

42:34
    Polanský chytře tečoval Rothovo nahození, Závorka byl pozorný. Oceláři stále drží útočnou třetinu.

42:25
    Irgl na útočné modré přenechal kotouč Linhartovi, ten okamžitě pálil. Závorka ale celou dobu viděl puk, se zákrokem proto potíže neměl.

41:53
    Noskova pobídka na Kanea přesná nebyla, ani hostům se ale nepovedlo úspěšně přejít do útočné třetiny.

41:21
    Irgl je na ledě, Oceláři jsou v kompletu.

41:11
    Hosté zavezli puk do útočné třetiny, na víc, než lehké nahození na Hrubce, se ale nezmohli.

40:56
    Kane dlouho držel kotouč v hostujícím pásmu, do konce Irglova trestu zbývá dvacet vteřin.

40:30
    Oceláři dokázali dvakrát vyhodit kotouč za Závorkovu klec, hostům se přesilovka vůbec nedaří.

40:01

Dnešní utkání sleduje 4 563 diváků.

Dvě třetiny jsou za námi, Oceláři navýšili své vedení o jednu přesnou trefu. V oslabení se v úniku prosadil Vladimír Dravecký. Hosté započnou poslední periodu v početní výhodě, ze které ještě zbývá minuta a dvacet vteřin.

Třetí třetina začne přibližně v 16:51.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Kotouč je v pásmu Energie, zdá se, že do konce třetiny již hosté nic nevymyslí.

39:21
    Početní výhoda pro hosty, na trestnou lavici za podražení odjíždí Zbyněk Irgl.

39:00
    Krásná akce na jeden dotek v podání Zbyňka Irgla a Jiřího Polanského jen těsně neskončila v brance! Polanský pálil z mezikruží, Závorka dokázal vytáhnout kotouč nad svou branku!

38:13
    Energie je kompletní. Václav Skuhravý se z trestné lavice zapojil do útočné akce svého týmu, střelu z pravého kruhu pro vhazování ale poslal jen do Hrubcovy lapačky.

37:52
    Ocelářům byla odpískána hra vysokou holí, hra se stěhuje do střední třetiny.

37:19
    Hned tři hráči Třince se dostali za hostující obrannou linii! Závorka stál proti přesile, i tak ale dokázal zastavit šanci domácích! Marosz nedokázal dostatečně zvednout kotouč po Polanského pobídce.

36:49
    Střeleckou možnost si ale nevypracovali. Přihrávka Rotha nebyla přesná, hosté se osvobozují.

36:32
    Hosté se na chvíli vymanili se svého pásma, Oceláři již ale jsou zpět v útočné třetině.

36:02
    První přesilová hra zápasu pro domácí Oceláře. Na trestnou lavici usedá Václav Skuhravý, který se provinil nedovoleným bráněním.

35:54
    Tomeček tečoval Dvořákovo nahození od modré, Hrubec si věděl rady.

35:25
    Na Závorku pálili Marosz, Hrňa a Nosek, ani jeden ale nedokázal přidat pátou trefu domácích.

35:09
    Čtvrtá formace domácích drží útočnou třetinu, hosté jsou pod velkým tlakem.

34:31
    Po Draveckého zaváhání na modré čáře se do protiakce dral David Gríger. Hostující forward si nabruslil do blízkosti Hrubcovy branky, bekhendem ale domácího brankáře nepřekonal.

34:02
    Obrovská šance Zbyňka Irgla! Třinecký kapitán dostal perfektní pas od Martina Adamského, Irgl ale z první trefil jen boční konstrukci hostující branky!

33:18
    Růžičkovi se akce nepovedla, na druhé straně pak hosté nepřešli přes bránícího Petružálka.

32:30
    Přečíslení tří proti dvěma v podání Ocelářů brankou nekončí. Erik Hrňa, namazal Tomáši Linhartovi, jeho rána ale byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

31:40
    Kreps poslal kotouč do útočné třetiny, tam se k němu dostal Rákos. Třinecký útočník vrátil puk svému centrovi, Kreps se ale kličkami dostal mimo útočnou zónu.

31:03
    Adamského střelu vyrazil Závorka do rohu, tam se kotouče ujal Polanský. Forward Ocelářů zpoza branky hledal volného Adamského, Závorka si ale tento pas pohlídal a schoval kotouč v lapačce.

30:35
    Martin Růžička chytře hledal najíždějícího Noska, jeho přihrávka ale byla sražena do ochranné sítě.

30:06
    Oceláři jsou kompletní. Pátý zásah mohl od modré přidat Linhart, Závorka se štěstím vyrazil kotouč nad svou branku.
    29:41 Vladimír DRAVECKÝ - 4:0

29:41
    Energii se nepovedlo buly ve střední třetině, Oceláři v oslabení přidávají čtvrtou branku! VLADIMÍR DRAVECKÝ se prohnal kolem dvojice bránících hráčů, z mezikruží pak střelou ze zápěstí zavěsil kotouč pod horní tyč! Asistence: Cory Kane.

29:36
    Hosty při přechodu do útočné třetiny zastavuje ofsajd, do konce Ciencialova trestu zbývá šestadvacet vteřin.

29:11
    Hrabal napoprvé vyhodit nedokázal, jeho druhý pokus už byl natolik razantní, že kotouč doklouzal za Závorkovu branku.

28:30
    Hrubec si nadvakrát poradil s pokusem Dujsíka. Následná střela Tomečka od modré přesná nebyla. Oceláři se opět osvobozují.

28:20
    Adamský získal kotouč u modré čáry, chvíli jej podržel a poté odpálil za Závorkovu branku.

28:02
    Třetí početní výhoda pro hostující tým. Nedovoleně si u hrazení počínal David Cienciala, který se provinil podražením.

27:19
    Sičákovo prudké nahození od modré čáry končí na Hrubcově vyrážečce, Oceláři posílají kotouč do střední třetiny.

26:54
    Kamil Kreps převzal kotouč od Draveckého, projel střední třetinou a natlačil se do bekhendového zakončení. To ale postrádalo razanci, Závorka proto bez problémů zasáhl lapačkou.

26:37
    Na druhé straně si před Hrubcem stáhl kotouč Tomáš Rachůnek, prudkou střelu z bezprostřední blízkosti ale poslal jen do chráničů domácího brankáře.

26:25
    Adamský vyhrál buly na Irgla, rychlá střela třineckého kapitána ale přesná nebyla.

26:09
    Po hře vysokou holí hostí se hra stěhuje do pásma Energie, následuje krátká komerční pauza.

25:58
    Hrubec příliš neviděl ránu Baránka od modré, i tak ale dokázal domácí brankář vykopnout puk do rohu kluziště.

25:34
    Ani rychlý protiútok hostů, vedený Matušem, branku nepřinesl.

25:20
    V dobrých šancích stáli Hrňa a Marosz, ani jeden ale nemířil přesně.

24:51
    Karlovarští v ní ale dlouho nepobyli. Po další nepřesné střele od modré se Oceláři nastěhovali do útočné třetiny soupeře.

24:22
    Hostům se povedlo dvakrát ohrozit Hrubcovu branku, ani jeden pokus ale nemířil přesně. Energie drží útočnou třetinu.

23:45
    Dujsík nezachytil kotouč u útočné modré čáry, tím umožnil Adamskému dostat se do protiakce. Třinecký útočník přejel modrou čáru, svou tvrdou ránu ale poslal jen do chráničů brankáře Závorky.

23:26
    Na jedné straně se svou akcí neuspěli Kindl s Matušem, na straně druhé pak Petružálek k zakončení vybízel Hrabala. Kotouč ale neletěl přesně a Závorka jej ukryl v lapačce.

22:58
    Po icingu hostí se do šance dostal Kane, svou druhou branku v utkání ale přidat nedokázal.

22:39
    Rychlá protiakce Ocelářů málem přinesla čtvrtou branku! Marosz rozehrál na Hrňu, který poslal pobídku na teč Ciencialovi! Třinecký útočník skutečně změnil dráhu letu kotouče, naneštěstí pro domácí však těsně vedle branky!

22:11
    Hrubec měl plné ruce práce s tím, aby udržel své čisté konto! Domácího brankáře ohrozili Stloukal s Kohoutem, Hrubec oba pokusy s vypětím všech sil pokryl.

21:28
    Kreps se po ose hřiště proháčkoval až před Závorku, z mezikruží zkusil střelu švihem. Kotouč ale trefil jen nohy bránícího hráče.

21:12
    Polanský se sice propracoval do útočné třetiny, pak ale nedokázal rozehrát na Irgla. Oceláře to ale mrzet nemusí, hosté se osvobodili jen za cenu icingu.

20:35
    Růžička s Petružálkem chvíli drželi kotouč v útočné třetině, ohrozit hostující branku ale nedokázali. Na druhé straně pak Hrubcovu pozornost otestoval Kindl.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:53.
    Gólman Honzík má dnes plné ruce, práce, třikrát už lovil puk ze svojí branky...

Oceláři úvodní dvacetiminutovce potvrdili roli favorita a třemi trefami si zajistili pohodlný náskok. Prví dvě branky přišly v první desetiminutovce, kdy se v rozmezí tří minut prosadili Cory Kane a Tomáš Linhart. Hosté poté měli k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, Energii se ale ani jednou nepovedlo ohrozit domácího brankáře. Třetí trefu domácích přidal v závěru periody Vladimír Dravecký, čímž vyhnal brankáře Honzíka na střídačku.

V samotném závěru třetiny ještě Hrubec maskou zastavil dělovku Fleka, na tříbrankovém vedení domácích to ale nic nezměnilo.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45
    V první třetině uvidíme ještě jedno buly, Hrubec zastavil Sičákovu střelu od modré čáry.

19:33
    Kane se pokusil o přechod střední třetiny, americký forward ale svůj postup zastavil na modré čáře a bekhendem nahodil kotouč do hostujícího pásma.

18:56
    Závorku mohl na ledě přivítat Martin Růžička, třinecký forward ale v dobré pozici nedokázal zpracovat prudký pas.

18:36
    Takhle akce byla poslední pro hostujícího brankáře Davida Honzíka, kterého v brankovišti střídá Tomáš Závorka.
    18:36 Vladimír DRAVECKÝ - 3:0

18:36
    Rychlý protiútok domácích přinesl třetí branku! VLADIMÍR DRAVECKÝ zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam jej přenechal Danielu Rákosovi. Ten poslal Draveckému pobídku k teči, kterou slovenský forward nepohrdl. Dravecký tečoval kotouč do horního rohu Honzíkovy branky! Asistence: Daniel Rákos.

18:15
    Karlovarští dostali kotouč do útočné třetiny, Hrubce v třinecké brance ale nijak neohrozili.

17:40
    Irgl s Polanským vymíchali čtveřici bránících hráčů, Irgl poté namazal Milanovi Douderovi. Střela třineckého beka ale přesná nebyla.

17:09
    Nahození Stloukala sebral Kohout, jeho střelu ale zastavil Galvas. V dalším pokračování akce se k zakončení propracoval Stloukal, jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

16:25
    Domácí hrají v kompletu a drží kotouč na svých holích. Slezané se ale zatím nedostali do útočné třetiny, brankář Honzík proto může být v klidu.

16:00
    A Slezané jsou kompletní.

15:37
    Oceláři jsou ve čtyřech, Hrubec si v oslabení tří proti pěti nepřipsal ani jeden zákrok. Domácí se osvobozují.

15:00
    Hosté jsou zpět v útočném pásmu, do konce výhody dvou mužů v poli zbývá 37 vteřin. Hosté ale zatím ani jednou nevystřelili na bránu.

14:40
    Irglovi se povedlo vypíchnout kotouč do střední třetiny, o chvíli později se to samé povedlo Adamskému.

14:11
    Karlovarští drží útočnou třetinu, Hrubce ale zatím neohrozili.

13:56
    Výhoda Energie bude dvojnásobná! Nedovoleně si při bránění počínal Milan Doudera, který se provinil vysokou holí. Hosty čeká 101 vteřin hry pěti proti třem!

13:37
    Uvidíme první početní výhodu zápasu, k dispozici ji budou mít hosté. Oceláři se nedohodli při střídání a hráli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Jiří Polanský.

13:25
    Polanský vybojoval kotouč ve středním pásmu, Adamský ale do pásma nemohl, neboť by se vystavil ofsajdu.

12:58
    Velmi rychle jej ale získali zpět na svou stranu. Další šanci elitní třinecké formace ale zastavil hlavní rozhodčí, který píská hru vysokou holí Martina Růžičky. Hra bude pokračovat po krátké reklamní pauze.

11:46
    Petružálek se při přechodu do útočné třetiny nedohodl s Růžičkou, domácí ztratili kotouč.

10:58
    Tam jej získali opět Energetici a vypracovali si velkou šanci! Petr Stloukal dostal kotouč do ideální střelecké pozice, z první pálil do odkryté části branky! Šimon Hrubec se ale bleskově přemístil a zastavil gólovou střelu hostujícího útočníka!

10:33
    Dravecký ztratil kotouč u hostující modré čáry čímž umožnil protiakci Martina Kohouta. Hostující forward pálil z mezikruží, Hrubec vyrazil puk do rohu.

09:44
    Zbyněk Irgl se pokusil o překvapivý přechod středního pásma. To se třineckému kapitánovi téměř povedlo, na modré jej však zastavil hvizd sudího pro ofsajd. Adamský do pásma vjel o něco dříve.

09:15
    První formace domácích opět drží hosty pod drtivým tlakem, Energie se osvobozuje jen za cenu icingu.

08:29
    Maroszova teč Rothova nahození, ani střela Linharta nenašla svůj cíl. Energetici poté přesunuli hru na druhou stranu, kotouč ale skončil v hledišti. Buly ve středním pásmu.

08:05
    Skákavé nahození Krepse ze střední třetiny Honzíkovi nadělalo nemalé trable! Hostující gólman nedokázal udržet kotouč v lapačce, dotírající Rákos však nedokázal trefit poskakující kousek černé pryže!

Time-out hostí zatím viditelný účinek nemá. Oceláři jsou stále aktivnější, drží útočnou třetinu a ohrožují brankáře Honzíka. Gólman Energie musel zastavit ránu Milana Doudery, další pokus Krepse k němu nedoputoval.

06:41
    Oddechový čas pro hosty.
    06:41 Tomáš LINHART - 2:0

06:41
    Oceláři rychle přidávají druhou branku! Slezané vyměnili své formace, na led se dostala elitní řada a ta opět udeřila! TOMÁŠ LINHART šikovně ukryl své nahození mezi trojici clonících hráčů, Honzík neměl šanci zareagovat! Asistence: Martin Růžička, Vladimír Roth.

06:11
    David Nosek je v úvodních minutách hry střelecky velmi aktivní. Třinecký bek vyslal od modré další jedovku, kotouč ale trefil jen prvního clonícího hráče.

05:37
    Na druhé straně zahrozila čtvrtá lajna hostí, střela Harkabuse od pravého hrazení ale Hrubce nepřekvapila.

04:47
    Oceláři mohli udeřit podruhé! Vladimír Dravecký zatáhl kotouč do útočné třetiny, z levé strany jej pak předkládal najíždějícímu Kamilu Krepsovi! Forward Ocelářů měl volno, jeho teč ale netrefila branku!

04:22
    Ihned po buly od modré pálil Sičák, Hrubec byl připraven. Západočeši pokračovali v útočné snaze, rána z hole Baránka ale přesná nebyla.

04:06
    Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění, buly před Hrubcem.

03:46
    Oceláři jsou při chuti, Honzík musel řešit další ránu z hole Davida Noska. Tentokráte byl gólman Energie úspěšný, povedlo se mu vyrazit puk k nejbližšímu spoluhráči.
    03:19 Cory KANE - 1:0

03:19
    Další akce domácího celku už je úspěšná, Oceláři otevírají skóre zápasu! Honzík vyrazil střelu Davida Noska, kotouč se ale odrazil ke zcela nehlídanému CORYMU KANEOVI! Americký forward v třineckých službách zachoval klidnou hlavu a přesnou střelou zápěstím propálil hostujícího brankáře! Asistence: David Nosek.

03:08
    Ani toto obléhání Honzíkovy branky ale Ocelářům úspěch nepřineslo. Hrabalovo zaváhání na modré znamená ztrátu útočné třetiny.

02:41
    Karlovarští přenesli hru na druhou stranu, Hrubce ale ohrozit nedokázali. U kotouč je opět první třinecká formace, která drží útočnou třetinu.

01:50
    Po šťastném odrazu se do přečíslení dostali domácí hráči. Rákos se těsně před brankovištěm rozhodl pro přihrávku na najíždějícího Krepse, kotouč ale letěl za Krepsovy brusle.

01:30
    Tam jej sebrali domácí hokejisté, rozehrávka z hole Irgla ale postrádala přesnost. Puk skončil na icingu, hra se vrací k Hrubcovi.

00:58
    Oba týmy se pokusily o rychlý přechod do útočné třetiny. Adamskému se příliš nevedlo, na druhé straně pak Hrubce prověřil Tomeček. Třinecký brankář vykopl kotouč do rohu kluziště.

00:31
    Oceláři se po vyhraném vhazování vrhli do útočné třetiny. První formace domácích dlouho držela kotouč za hostující brankou, pas Petružálka do předbrankového prostoru ale přesný nebyl. Energie poté poslala kotouč na Hrubce, třinecký brankář jej raději přidržel a přerušil tak hru.

00:01

Hráči jsou na ledě, utkání začne za pár okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Cienciala, Marosz, Hrňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák (A), Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Benák – T. Rachůnek, Matuš, Kindl – T. Rohan, Skuhravý (C), V. Tomeček – Kohout, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek. Trenér: Jan Tlačil.

Rozhodčí: Roman Mrkva, René Hradil – Jiří Gebauer, Vít Lederer.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Naposledy se nejvzdálenější hokejoví soupeři utkali na konci ledna v třinecké WERK ARENĚ. Dlouho bezbrankové utkání jednačtyřicátého kola zlomili Oceláři hráči až těsně před koncem druhé části, když si cestu do branky Energie našla střela Martina Adamského z velkého úhlu. Stejný střelec poté vedení Ocelářů ještě zvýraznil a potvrdil tak třinecké vítězství. Čistým kontem se prezentoval Šimon Hrubec.

29. ledna 2016: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
    Branky a nahrávky:
    40. Adamský, 45. Adamský (Polanský, Růžička).
    Ohlasy Daniela Rákose po zápase Sparta - Třinec.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Hráči s drakem na hrudi stále pokračují na vítězné vlně. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v dosavadních čtyřech kolech nepoznali přemožitele, se ziskem jedenácti bodů drží třetí příčku tabulky za stoprocentními Kometou a Chomutovem. V pátečním klání Slezané na Spartě urvali dva body za výhru po nájezdech.

”Utkání jsme odehráli dobře, nenechali jsme se vyprovokovat. Hráli jsme mnoho přesilovek, ale nebyli jsme v nich bohužel příliš produktivní. Ve druhé třetině jsme si při vedení 3:1 vybrali slabší část, kdy jsme domácím umožnili srovnat. Nájezdy jsou vždy loterie, tentokrát nám to vyšlo, za což jsme hrozně rádi. Chci poděkovat celému týmu na čele se Šimonem Hrubcem,“ hodnotil René Mucha.

Již v neděli Oceláře čeká další domácí duel, do WERK ARENY zavítá karlovarská Energie. „Nebude to jednoduchý zápas, na začátku soutěže jsou všechna utkání vyrovnaná. Bude rozhodovat jedna chyba, jedna branka, musíme se na to plně soustředit. Hrajeme doma, ten poslední zápas nám příliš nevyšel. Určitě budeme chtít podat lepší výkon,“ prognózuje Daniel Rákos.

Utkání na Spartě nedohráli útočníci Martin Růžička a Rastislav Špirko, jejich start v nedělním klání však není vyloučen.

Poslední zápas Třince:
    16. září: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:4 sn. (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)
    18. Ihnačák (P. Vrána, Pech), 36. P. Vrána (Ihnačák, Pech), 39. Forman (Švrček) – 10. Petružálek (Kane, Linhart), 23. Rákos (Kreps, Dravecký), 25. Roth (Hrňa), rozh. nájezd Petružálek.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.
    Ohlasy Václava Skuhravého po první výhře v sezóně.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Západočeši v loňské sezóně museli zachraňovat extraligovou příslušnost v baráži, to se nakonec Energii povedlo. Před startem sezóny se ale dlouho nevědělo, zda Karlovarští vůbec nastoupí do nového ročníku. Klub byl zmítán ekonomickou nestabilitou, byly i snahy o prodej extraligové licence. Nakonec se vedení západočeského klubu povedlo splnit veškeré aspekty k tomu, aby se v Karlových Varech hrála extraliga i v této sezóně.

Energie před ročníkem výrazně obměnila svůj kádr, z Karlových Varů odešlo celkem jedenáct hráčů. Mezi nejcitelnější ztráty patří odchody obránců Gulašiho, Bičánka či Redlihse, a útočníků Marosze, Huny a Haščáka. Změna se udála také na postu hlavního trenéra, Karla Mlejnka nahradil třineckým známý trenér Jan Tlačil. V týmu nalezneme také třineckého Radima Matuše, který na západě Čech působí v rámci hostování, a také Denise Kindla, který přišel z Kladna.

Energetikům se v přípravě na novou sezónu poměrně dařilo, z deseti klání vybojovali šest výher. Extraligová realita je ale trochu jiná. Tým z lázeňského města čekal na výhru do čtvrtého kola, kdy na domácím ledě porazil Olomouc. V předchozích třech duelech svěřenci trenéra Tlačila vždy poznali hořkost prohry.

Poslední zápas Karlových Varů:
    16. září: HC Energie Karl. Vary – HC Olomouc 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
    8. Flek (Harkabus, Tomáš Dvořák), 12. Sičák (Baránek, T. Rachůnek), 35. Skuhravý (V. Tomeček, Vachovec) – 24. Fořt.

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Honzík – Dujsík, Sičák, Harant, Baránek, Benák, Tomáš Dvořák – T. Rachůnek, Matuš, Kindl – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – T. Rohan, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Hezké nedělní odpoledne z třinecké WERK ARENY! Tipsport extraliga dnes pokračuje pátým kolem, dosud neporažení Oceláři Třinec na svém ledě hostí Energii Karlovy Vary. Utkání startuje v 15 hodin, jste srdečně zvání k jeho sledování!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 4. Kane (Nosek), 7. Linhart (Martin Růžička, Roth), 19. Dravecký (Rákos), 30. Dravecký (Kane), 48. Marosz (Cienciala), 51. Polanský (Galvas, Marosz), 53. Cienciala (Linhart, Marosz)

Rozhodčí: Roman Mrkva, René Hradil – Jiří Gebauer, Vít Lederer

Diváci: 4 563 (88% kapacity)