Třinec – K. Vary 7:0 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Sparta 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 0:1 (1:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Neděle 18.09.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 5. kolo

59:57
    Menší trest si v závěru utkání musí odpykat také Martin Vyrůbalík (OLO), a to za podražení.

59:31
    Na trestnou navíc míří také Jan Knotek (OLO), a to na dvě minuty za podražení.

59:19
    Poslední vteřiny se dohrávají před Novotným, a tak Sparta potřebuje trochu uklidnit hru. Vybírá si tak oddechový čas.

58:23
    Ještě chvíli před koncem utkání putuje na trestnou lavici Dominik Uher (SPA), který odpyká dvě minuty pro hráčskou lavici Sparty za příliš mnoho hráčů na ledě.

57:16
    Strapáč našel dobrou dlouhou přihrávkou v útočném pásmu najetého Holce, který se dostal až na kruh, udělal kličku a posílal dlouhou přihrávku Strapáčovi zpět doleva. Olomoucká jednačtyřicítka ale trefila jen připraveného Novotného.

55:39
    Dnešní utkání sleduje 5112 diváků!
    55:39 Petr VRÁNA - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

55:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tahle chyba může Olomouc hodně mrzet. Konrád vyjel rozehrát puk ven z brány, Švrček ale olomouckému brankáři kotouč vypíchl a posunul jej PETRU VRÁNOVI, který neměl problém trefit opuštěnou branku. Asistence: Jan Švrček.

50:53
    Ve stejném čase je Petr Kalina (SPA) potrestán dvěma minutami za hákování.

50:53
    Po levé straně se do útoku znovu protáhl Holec, kterého ještě dobruslovali dva z hostujících hráčů, Holec ale z hranice pravého kruhu přesto ještě dokázal poslat puk před branku, kde hledal najíždějícího Laše.

48:02
    Právě Jan Švrček (SPA) je potrestán dvěma minutami za sekání. Kohouti si tak zahrají další přesilovku.

47:12
    Před Konrádem dorážel aktivní Ružička, Konrád ale jeho pokusy dokázal holí kontrolovat. Zpoza brány se pak ještě snažil dostrkat kotouč za Konráda další z hostů, olomoucký brankář ale utěsnil všechny skulinky.
    46:32 Jan KNOTEK - 3:1

46:32
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci využívají další přesilovku a navyšují svůj náskok už na dvě branky. Vyrůbalíkovu střelu Novotný ještě vyrazil, JAN KNOTEK si ale puk stáhl doleva a našel dost prostoru na to, dostat jej až za brankovou čáru. Asistence: Martin Vyrůbalík.

45:56
    Za podražení je tak dvouminutovým trestem potrestán Dominik Uher (SPA).

44:37
    Herman ve středním pásmu nabral rychlost a zamířil před Novotného. Olomouckého útočníka ještě podporoval Skladaný, Herman to vzal ale na sebe a z pravého kruhu střílel. Orazítkoval však jen zadní mantinel.

43:24
    Ihnačák se nad levým kruhem dostal k puku sjel až na jeho hranici a střílel ke vzdálenější tyči. Konrád ale máchnutím lapačky efektně schoval puk.

42:11
    Kumstát se dostal sám až před Konráda, střelou zápěstím ale našel jen připravenou lapačku olomouckého brankáře.
    36:58 David OSTŘÍŽEK - 2:1

36:58
    Jsou to ale domácí, kteří slaví druhou branku. Nejprve se po levé straně prohnal do útoku Miroslav Holec, který ale trefil jen připraveného Novotného. Puk se pak odrazil před DAVIDA OSTŘÍŽKA, který mířil přesně pod horní tyč sparťanské branky. Asistence: Miroslav Holec.

35:07
    Mikuš to nadvakrát zkusil od modré, pokaždé ale trefil bránícího Knotka. Napotřetí se puk od Knotka odrazil do horní sítě.

33:15
    Další trest pro Hanáky! Na trestnou na dvě minuty odjíždí David Škůrek (OLO), a to za držení protihráče.

31:54
    Před střídačkami se do sebe pustili Petr Strapáč (OLO) a Vladimír Eminger (SPA), oba jsou tak potrestáni menším trestem za hrubost.

26:18
    Staněk, vracející se z trestné, se dostal k puku a po pravé straně se rychle protáhl až před Novotného, ve střele mu ale zabránili vracející se hráči.

24:15
    Současně je ale vyloučen i Robin Staněk (OLO). Domácí obránce si odpyká menší trest za hákování.

23:20
    Vyrůbalíkovo nahození pak u Novotného branky zachytil Ostřížek, nadvakrát ale puk za hostujícího brankáře nedostal.

21:56
    Lukáš Pech (SPA) si tak odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
    15:43 Andrej KUDRNA - 1:1

15:43
    Napodruhé už se ale ANDREJ KUDRNA dočkal, když obkroužil branku a jeho střelu zřejmě dorazil některý z bránících hráčů. Asistence: Jiří Černoch.

15:33
    Do útoku se prohnal Kudrna, kterého stíhali dva olomoučtí hráči, z mezikruží mířil trochu mimo.

14:37
    Po Ružičkově střele už puk poskakoval po brankové čáře, Konrád jej ale za pomoci obránců dokázal dostat pryč z brány.

09:59
    Další trest pro Olomoucké. Dvě minuty si odpyká také Jakub Matai, a to za podražení.
    08:54 Petr STRAPÁČ - 1:0

08:54
    Chvíli na to ale Kohouti využívají přesilovku a otevírají skóre zápasu, když přesně do šibenice mířil PETR STRAPÁČ. Asistence: Robin Staněk, Tomáš Houdek.

07:27
    Kohouti se drží v útočném pásmu, nejprve to z levého kruhu zkoušel Laš, jeho střelu ale Novotný vyrazil. Odražený puk se pak dostal na modrou čáru k Vyrůbalíkovi, který ale také mířil jen do připraveného Novotného.

07:09
    Téměř v polovině první třetiny si přesilovku zahrají i domácí. Lukáš Klimek (SPA) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

02:22
    Laš vypíchl puk jednomu z hostů, kotouč doklouzal do středního pásma, kde se jej chopil Škůrek, vracející se z trestné lavice, za modrou čárou puk Lašovi vrátil, a ten střílel, trefil ale jen chrániče Novotného.

01:02
    Hermanovi se vhazování na levém kruhu před olomouckou branou sice nepovedlo, Jaroměřský mu ale puk vrátil a olomoucká jednasedmdesátka mohla vyrazit do útoku. Z hranice pravého kruhu ale Herman trefil jen vyrážečku připraveného Novotného.

00:17
    Sparta si velmi brzy zahraje první přesilovku. Za podražení v rohu kluziště je totiž potrestán olomoucký obránce David Škůrek.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 9. Strapáč (Staněk, Houdek), 37. Ostřížek (Holec), 47. J. Knotek (Vyrůbalík) – 16. Kudrna (Černoch), 56. P. Vrána (Švrček)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Galvas – Laš, J. Knotek, Holec – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Burian, Herman, Fořt – Skladaný, Matai, Jergl.
    HC Sparta Praha: F. Novotný (Pöpperle) – Barinka, Čajkovský, Mikuš, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček – Klimek, P. Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Uher, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Černoch, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Pešina, Krob – Zika, Kotlík