Třinec – K. Vary 7:0 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Sparta 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 0:1 (1:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (po pr.)
po s.n. (1:2)
HC Kometa Brno
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 18.09.2016, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 5. kolo

Dnešní dlouhé bezbrankové utkání je u konce. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni zcela po zásluze oba brankáři, tedy Karel Vejmelka a Patrik Bartošák. Hokejisté Komety tak poznali letos prvního přemožitele, Vítkovice si odvážejí dva body za výhru po samostatných nájezdech, na jihu Moravy zůstává jeden bod. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalšího online přenosu opět na počtenou. (19:47:20)

Ondřej ROMAN - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ONDŘEJ ROMAN.

3. série
    1:2
    Martin Nečas trefil pouze lapačku Bartošáka.

3. série
    1:2
    Ondřej Roman střelou na vyrážečku proměňuje.

2. série
    1:1
    Martin Erat zkušeně proměňuje mezi betony.

2. série
    0:1
    Roman Szturc si vymíchal Vejmelku, blafák ale nedotáhl.

1. série
    0:1
    Marcel Haščák trefil střelou pouze betony Bartošáka.

1. série
    0:1
    David Květoň forhendovou kličkou dává!

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli největší šanci domácí hokejisté, kteří dostali k dispozici po faulu Slobody přesilovou hru čtyři na tři, využít se ji ale domácímu celku nepodařilo. Oba brankáři dnes chytají famózně a uvidíme, jak se jim bude dařit v dovednostní soutěži. Začínat budou hosté.

Ani v prodloužení tedy branka nepadla. Šedesát pět minut bez gólu znamená jediné – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Ondřej Němec si vybruslil zpoza brány před Bartošáka, odkud ho chtěl překvapit bekhendem, ale neuspěl.

64:00
    Hosté zvládli vhazování a stahují se do vlastní třetiny, odkud se opět pokusí zaútočit.

63:56
    Hosté si berou oddechový čas.

63:56
    Kolouch udělal zbytečnou kličku na modré čáře a rozhodčí přerušil hru z důvodu ofsajdu. Dále už se bude opět pokračovat ve třech hráčích na každé straně.