Třinec – K. Vary 7:0 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Sparta 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 0:1 (1:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (po pr.)
Berani Zlín
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 18.09.2016, 17:00Tipsport extraliga • 5. kolo

Hokejisté Zlína dnes nestačili na celek z Plzně, které podlehli těsně 1:2. Duel byl plný nepřesností a příliš hokejové krásy nám nenabídl. To ovšem Škodovce stačilo k tomu, aby si připsala první body v letošním ročníku. Zlínští dnes nepodali zrovna ideální výkon. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek neděle. (19:17:06)

59:40
    Kašík už se chystal na střídačku, ale všiml si, že kotouč mají hosté a rychle se vrátil. Hosté tlačí Zlín v jejich pásmu.

59:12
    Icing Zlína, tudíž se vhazuje u branky domácích, kam míří opět brankář Kašík.

58:58
    Kašík je na střídačce, Zlín hraje power-play.

58:50
    Zlín si bere oddechový čas.

58:15
    Čas Zlínu na zdramatizování zápasu se krátí. Plzeň ještě bude muset vydržet a pozorně bránít, pokud si chce udržet těsné vedení.

56:25
    Plzeň se velmi dobře brání a chce si uhlídat těsný náskok a zároveň připsat první body v sezoně. Zlín to ale ještě nevzdává.

55:25
    Blaťák to vzal v zakončení na sebe, ale Machovský byl úspěšnější. Škoda Plzeň hraje opět v plném počtu.

54:15
    Bořutovi se střela vůbec nepovedla. Naštěstí pro zlínského obránce jeho spoluhráči ještě udrželi puk ve třetině a hráč s číslem 95 si ještě jednou vystřelil. Tentokrát již kotouč doplachtil do výstroje Machovského.

53:03
    Další přesilovka pro PSG Zlín. Colton Yellow Horn (PLZ) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry.

52:18
    Vlach hledal osamoceného Honejska, kterému přeskočil kotouč přes čepel.

50:34
    Kotouč se po dorážce Indráka odrazil na brankovou čaru, kde ho odpálil vracející se Bořuta.

49:41
    Indiánům se dvakrát podařilo dostat kotouč do bezpečí.

48:34
    Marušák střílel z palebné pozice vysoko nad Machovského branku.

47:59
    Nicholas Johnson (PLZ) si usedá na trestnou lavici a Zlín má k dispozici přesilovou hru pět na čtyři.

47:37
    Vhazuje se v oblasti plzeňské branky.

45:39
    Zlínští pozlobili hosty v jeijch třetině. Veškeré pokusy brankář Machovský dokázal zneškodnit.

44:27
    Kotvanovo prudké nahození končí na vyrážečce Machovského.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 39. Říčka – 15. Yellow Horn (Johnson, P. Kadlec), 44. Kratěna (Lev, P. Kadlec)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Chytil, Okál – Ondráček, Šťastný, Gago.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kubka – Svoboda, Stach, Kratěna – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Hrnka, Schleiss – Johnson, Koreis, Yellow Horn.

Rozhodčí: Čech, Šír – Hlavatý, Tošenovjan