Chabarovsk – Toljatti 1:0 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Barys – CSKA Moskva 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Ufa – Soči 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:0 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Lada Toljatti
Úterý 20.09.2016, 11:30 • Platinum Arena (Chabarovsk) • KHL

Amur Chabarovsk v gólově chudém utkání dokázal udolat Ladu Togliatti trefou Vladislava Ušenina z 52. minuty a připsal si třetí vítězství v řadě. Ozdobou dnešního duelu byli oba gólmani. Každý z nich si v průběhu utkání připsal jeden fantastický zákrok, který směle může kandidovat na gól měsíce, ne-li roku a kromě toho pochytali ještě spoustu dalších nebezpečných střel. (13:44:31)

59:53
    V posledních vteřinách se ještě mohutně snažil vyrovnat Ivanov, jenže Metsola se o čisté konto připravit nenechal.

59:34
    Domácí vyhráli důležité vhazování v útočném pásmu.

59:13
    Ježov opustil svou svatyni a Togliatti to zkusí s šesti hráči v poli.

59:03
    Až nyní byla hra přerušena, čehož trenér Lady Togliatti využil k time-outu. Ježov se vrátil do brány, protože vhazovat se bude v obranném pásmu hostujícího klubu.

58:40
    Domácí kombinují v útočném pásmu, takže Ježov nemůže opustit svou klec.

58:03
    V době, kdy hlasatel ohlásil poslední dvě minuty základní hrací doby, se hostující výběr provinil zakázaným uvolněním.

56:30
    Komarov stínil Metsolovi ve výhledu, a Šenfeld proto mohl vyslat skrytou střelu z úhlu. Chabarovský gólman ale v pokleku dokázal touš ukořistit.

55:27
    Hosté hýří útočnou aktivitou, avšak defenziva Chabarovsku je zkonsolidovaná a tlaku svých protihráčů odolává.

53:42
    S odpovědí na inkasovaný gól chtěl přispěchat Filatov, který se natlačil do střeleckého postavení, ale do trajektorie jeho pokusu některý ze zadáků vložil hůl.
    51:32 Vladislav UŠENIN - 1:0

51:32
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Diváci si na úvodní gól střetnutí museli počkat až do dvaapedesáté minuty. Za Ježovovou svatyní vybojoval kotouč Li a okamžitě ho adresoval před bránou stojícímu Byvalcevovi, který našel ještě lépe postaveného a hlavně nikým neobsazeného VLADISLAVA UŠENINA a ten z mezikruží trefil odkrytou část brány. Ježov se ke své pravé brankové konstrukci nestačil přesunout včas a přišel o čisté konto. Asistence: Alexej Byvalcev a Oleg Li.

51:05
    Obrovskou rychlostí se na pravém křídle rozjel Filatov, ale po souboji s obráncem puk ztratil.

50:28
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení hry a týmy se v posledních desítkách vteřin střídají v držení kotouče a podnikání ofenzivních tažení

48:40
    Amur Chabarovsk útočí, zatímco Lada Togliatti je v pozici bránícího se týmu.

47:23
    Litovčenko bekhendem od mantinelu nahodil puk na Ježova, ten byl pozorný.

47:00
    Hra je přerušena, buly proběhne ve střední třetině.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 52. Vl. Ušenin (Byvalcev, O. Li)

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Aťušov, Kondratěv, J. Kolář, Kosmačjov, Ljutov, Jelesin – Litovčenko, Romancev, Kapustin – Kuusela, Ramstedt, T. Zohorna – Byvalcev, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Klimenko, O. Li, Kacuba.
    Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Aronson, Maleňkich, Gurkin, Korjagin, A. Bolšakov – Filatov, Krysanov, Bumagin – Bělousov, Šenfeld, V. Komarov – Rybin, Ivanov, Bočarov – Zernov, Achmetov, A. Strelcov – Valujskij.

Rozhodčí: Gevgenij Gamalej, Rafael Kadyrov – Konstantin Gorděnko, Viktor Tomilov