Chabarovsk – Toljatti 1:0 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Barys – CSKA Moskva 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Ufa – Soči 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:0 (kon.)
Red Star Kunlun
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 20.09.2016, 13:30 • Feiyang Ice Skating Center, Šanghaj • KHL

Československá stopa

Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:14 (16:20:07)

Statistiky 3. třetiny:
    Střely na branku – 10:10 (30:28)
    Zblokované střely – 4:4 (12:11)
    Vyhraná vhazování – 11:7 (26:26)
    Hity – 8:12 (35:30)

Hokejisté Rudé Hvězdy závěrečnému náporu soupeře odolali a připisují si tak vítězství 2:1! O všem rozhodl ve 49. minutě obránce Tuuka Mäntylä, který propálil Kolppanena v přesilovce 5 na 3. Kunlun si tedy připisuje do tabulky čtvrtou výhru a dostává se na aktivní bilanci 4 – 3.

59:45
    A branka hostujícího týmu je prázdná, do konce ale zbývá už hodně málo času...

59:44
    Hosté si berou oddechový čas!

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Domácí stále odolávají náporu soupeře. Každou chvíli můžeme očekávat také power-play Nižněkamsku.

57:03
    Domácí těžké momenty přestáli. Jsou kompletní!

56:10
    Snaha hostí je teď opravdu velká, ovšem Makarov chytá výborně. Všechny střely končí na jeho výstroji.

55:02
    Nyní tu je ale šance pro hosty! Anssi Salmela dostává dvě minuty za sekání a oslabuje tak čínský tým.

53:27
    Domácí zatím brání velmi kvalitně. Hokejisté Nižněkamsku se dostávají spíše ke střelám z dálky.

51:32
    Do dobré pozice si sjel Nikita Ščitov. Pokus hostujícího kapitána nebyl přesný.

51:02
    Do konce třetí části zbývá devět minut. Hosté budou muset hrát stále více dopředu a otevírat svou defenzivu.

50:03
    Třetí třetina patří díky přesilovkám domácím. Ti v ní vedou na střely 10:3 a celkově 29:21.

49:42
    Hosté jsou konečně v plném počtu.
    48:52 Tuuka MÄNTYLÄ - 2:1

48:52
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí nakonec nabídnutou příležitost přeci jen využívají! Dvojnásobnou přesilovku proměnil ve vedení 2:1 přesnou ranou finský obránce TUUKA MÄNTYLÄ. Asistence: Damien Fleury.

48:11
    Kolppanen se teď vykoupil fantastickým zákrokem! Stále tedy 1:1.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Bellemore (Mäntylä, Ponikarovskij), 49. Mäntylä (Fleury) – 22. Polygalov (Sexton, Gynge)

Red Star Kunlun: An. Makarov (Karhunen) – Jalasvaara (C), Salmela, Pereťagin, Viklund, Bellemore, Mäntylä, Jüe, Mikulovič – Wärn, Lahti, Rau – Fleury, Marcinko, Jašin – Collins, Pereskokov, Ponikarovskij – Veličkin, Jing, T. Sia.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ščitov (C), Kuzmin, Fazylzjanov, Ogurcov – Gynge, Polygalov, Sexton – Koňkov, D. Makarov, Alševskij – Jakimov, Stas, Kitarov – Porjadin, K. Makarov, P. Kulikov.

Rozhodčí: Soin, Cyplakov – Šalagin, Šišlo