Chabarovsk – Toljatti 1:0 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Barys – CSKA Moskva 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Ufa – Soči 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
CSKA Moskva
Úterý 20.09.2016, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (17:51:47)

Československá stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Barys Astana poráží před svými fanoušky moskevského favorita 4:0 a končí tak jeho sérii 10 vyhraných zápasů v řadě. Domácí vstoupili do utkání dobře a vedli již od třetí minuty. Sympatický a bojovný výkon byl podtržen bezchybným Karlssonem, který udržel čisté konto a byl jedním ze strůjců překvapivého výsledku.

59:55
    Hosté se těsně před koncem ještě snažili překazit Karlssonovi čistý zápis, ale domácí brankář si poradil i tentokrát.

59:30
    Na ledě se naopak již nic zajímavého neděje a oba týmy spíš čekají na blížící se konec.

59:00
    Stadion již obíhá mexická vlna a domácí fanoušci si závěr zápasu velmi užívají.

58:00
    Karlsson si připisuje další z mnoha úspěšných zákroků a k udržení čistého konta mu chybí už jen dvě minuty.

57:20
    Hosté už tuší, že dnes si z Kazachstánu žádné body neodvezou. CSKA se ještě snaží útočit, ale snaha je viditelně křečovitá a Barys závěr zápasu kontroluje.
    55:19 Roman STARČENKO - 4:0

55:19
    Astana právě vstřelila branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto! Trjasunov poslal do přečíslení Chudjakova se Starčenkem, Chudjakov zavezl kotouč až do útočného pásma, kde krásně načasoval přihrávku na ROMANA STARČENKA, který uspěl tváří v tvář Fasthovi. Asistence: Maxim Chudjakov a Vjačeslav Trjasunov.

54:38
    Na druhé straně přerušuje hru po dalším úspěšném zákroku Karlsson, který je blízko udržení čistého konta.

54:11
    Kučin potáhl puk po pravé straně a před brankou ho přenechal Šinovi, který prověřil Fastha.

53:00
    Astana teď podržela kotouč v obranné třetině hostů, což je pro ni zcela ideální průběh závěru zápasu.

51:54
    Karlsson musel zasáhnout proti nebezpečné přihrávce, která hledala na zadní tyči Da Costu, jenže kotouč jen posunul přímo k Popovovi, jenž však nechal pouze znovu vyniknout domácího gólmana, za něhož kotouč neprocpal poté ani Da Costa.

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi a zdá se, že úctyhodná série CSKA se zastaví na čísle deset. Tolikrát v řadě dokázalo CSKA vyhrát zápas v základní hrací době.

49:12
    Dawes mohl zvýšit na 4:0, ale svůj únik zakončil jen střelou do připraveného Fastha.

48:40
    Barys je teď ve své třetině opravdu hodně sebejistý a hostům se nedaří vytvořit si soustavnější tlak.

47:32
    Domácí tým dokáže velmi dobře vyhazovat kotouče, aniž by z toho bylo zakázané uvolnění.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 3. Trjasunov (Rymarev, Grenc), 27. Rymarev (R. Starčenko, M. Semjonov), 43. Dawes (St. Pierre, Bochenski), 56. R. Starčenko (Chudjakov, Trjasunov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kolesnik) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Trjasunov, Lipin, Lobanov (C), Šalapov – Bochenski, St. Pierre, Dawes – N. Ivanov, Kučin, Šin – Rymarev, Grenc, R. Starčenko – Paňukov, Chudjakov, Belgibajev.
    CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Ožiganov (C), Denisov, Kiselevič, Pivcakin, Panin, Naumenkov, Myasiščev – Scott, Enlund, Kugryšev – Holloway, Da Costa, Al. Popov – Stoljarov, V. Žarkov, Andronov – Kvartaľnov, Osnovin, Karnauchov.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Jurij Oskirko – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov.