Chabarovsk – Toljatti 1:0 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Barys – CSKA Moskva 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Ufa – Soči 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:0 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Úterý 20.09.2016, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Domácí hokejisté dokázali v první třetině vstřelit dvě branky, v prostředním dějství přidali další. Ve třetí třetině skvěle takticky dohráli zápas, který vyhrávají 3:0. Nižnij Novgorod neměl šanci, hrál mizerně a domácí mu nedali mnoho prostoru pro kombinace. (20:51:30)

Česká stopa v zápase
    Roman Horák (CEC) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:12
    Jakub Jeřábek (CEC) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:20

59:30
    Zakázané uvolnění znamená buly před brankou hostujícího celku.

59:16
    Harri Säteri skvěle kryje střelecký pokus Jevgenije Mozera. Střelu mezi betony gólman udržel mezi chrániči.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:47
    Domácí se zatím dobře brání, obránci padají do střel.

58:17
    Hostující celek bude hrát šest na čtyři, odvolal brankáře.

58:17
    Oddechový čas pro hosty.

58:17
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

58:10
    Poslední minuty se hrají jen z povinnosti, ani jeden celek se nikam nežene.

57:09
    Za zvuku Kalinky se dostáváme do finální fáze třetí třetiny, domácí stále vedou o tři branky a míří za výhrou. Nyní se v podstatě hraje jen o to, zda to bude s nulou.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:11
    Harri Säteri dokázal zneškodnit střelecký pokus od modré čáry. Výborné čtení hry od domácího brankáře.

55:47
    Maxim Osipov se dostal do útočného pásma s kotoučem na holi. Ale neměl komu přihrát, a tak jen nahodil za branku a šel střídat.

55:04
    Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny a hostující celek má na kontě vstřelených branek stále nulu. Času už mnoho na zdramatizování duelu nezbývá.

54:26
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Oba celky střídají.

53:57
    Nižnij Novgorod začíná zlepšovat svou hru, dostává se do šancí i přečíslení. Zatím bez efektu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Makejev (Horák, Afinogenov), 6. Kokšarov, 36. Kopejkin (Soloduchin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov, Davidov – Al. Stěpanov, Makejev, Horák – Afinogenov, M. Aaltonen, Kopejkin – Kempe, A. Nikulin, Soloduchin – Ivanjuženkov, Šitikov, Vyglazov – Kokšarov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – K. Vorobjov, Lofquist, Budkin, Jegoršev, Šulenin, M. Osipov, Pepeljajev – Žerděv, Gračjov, D. Žarkov – V. Kuljomin, Pettersson, Norman – Rasskazov, Daugavinš, Mozer – D. Sjomin, Verjajev, Urakov – Ashton.

Rozhodčí: Fraňo, Gašilov – Sadovnikov, Sazonov