2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 20.09.2016, 18:00 • Home Credit Aréna • Tipsport extraliga • 1. kolo

Ode mě je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek úterního večera. (20:16:19)

Liberec tedy nakonec slaví první bodový zisk na domácím ledě v letošní sezóně. Dohrávku prvního kola ovládl po gólech Pyrochty a Bližňáka 2:1. Za hosty skóroval hned ve druhé minutě Dominik Kubalík.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň
    Střely na branku: 44:26 (14:8, 17:10).
    Úspěšnost vhazování: 57 % – 43 % (29/51, 22/51).

Nejlepší hráči utkání:
    Liberec – Roman Will
    Plzeň – Peter Čerešňák

Máme tu konec utkání. Ve třetí periodě jsme gól neviděli, stejně jako velké množství šancí. Na ledě se odehrávala spíše taktická bitva.

59:58
    Ševc vyhazuje kotouč vysoko nad hrací plochu. Liberec dnes uhájí tři body!

59:53
    Oddechový čas pro Západočechy.

59:53
    Zakázané uvolnění Tygrů. Hra je přerušena.

59:40
    Will nerozehrál přesně, když namazal jednomu z protihráčů kotouč na hůl. Ten však tuto situaci rozhodně nečekal a než se vzpamatoval, byl mu puk odebrán.

59:31
    Hosté to zkouší v šesti!

59:30
    Škoda je kompletní!

59:09
    Protiútok Plzně dokázali Liberečané s vypětím všech sil zastavit.

58:46
    Jeden z obránců hráčů v modrých dresech napálil kotouč o plexisklo na střídačku. Vhazovat se bude před Machovským.

58:08
    Tygři mají kotouč na svých hokejkách ve svém obranném pásmu. Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty.

57:30
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Nicholas Johnson – 2 min., podražení).

57:30
    Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Šimek. Ten při přečíslení 2 na 1 střílel k bližší tyči, ale nezamířil přesně.

57:17
    Pokus Davida Stacha vystrašil Willa, jelikož ho jeden z obránců tečoval. Mladičký strážce liberecké svatyně si ale s šancí Plzně poradil.

56:48
    Střela Coltona Yellow Horna byla sražena do ochranné sítě.

56:08
    Na ledě je vidět taktická bitva. Domácí se rozhodně nechtějí za každou cenu hnát do zakončení, ale spíše přemýšlí, jak by se měli vyhnout stejnému scénáři jako v Chomutově. Tam vedli v poslední periodě a o gól a nakonec prohráli po samostatných nájezdech.

55:09
    Liberečtí protiútok zastavili a naopak zaútočili oni. Konkrétně Vladimír Svačina, jehož dobrou myšlenku přerušili obránci ve spolupráci s Machovským.

54:44
    Hosté vyhráli vhazování a okamžitě směřují na opačnou stranu kluziště.

54:40
    Vhazovat se bude po Machovského pravici.

54:40
    Následuje poslední komerční přestávka v třetí třetině.

54:40
    To Bartovičova rána byla o několik kilometrů za hodinu svižnější. Plzeňský gólman proti ní musel vystavit svou lapačku.

54:08
    Odvážný Dernerův průnik podél mantinelu odměnili diváci potleskem. Liberecký obránce dokonce objel zařízení a zakončil bekhendem. Machovského ale nijak neohrozil, pokusu chyběla razance.

53:15
    Šimkovo nahození sice na chvilku oddálilo vzrůstající plzeňský tlak, nicméně rozhodně se nedá říct, že by ho zastavilo.

52:25
    Na kluzišti se kupí nepřesnosti. Ty jsou k vidění spíše na liberecké straně.

51:51
    Nyní již krouží Hrnka i s novou holí po ledové ploše.

51:41
    Vhazování se bude opakovat. Do konce trestu Hrnky zbývá deset vteřin. Mnohem zajímavější situace se však udála na trestné lavici. Hrnka totiž očividně zlomil v boxu hůl a nechal si od spoluhráče dovést novou.

51:41
    Další ostrá dělovka letící na Willa. Tentokrát se o ní postaral Moravčík, kotouč míří až v ochranné síti.

50:40
    Na druhé straně se odehrál velmi nebezpečný nálet Svačiny, jeho pokus skončil jen těsně vedle zařízení!

50:21
    Jakub Koreis nebezpečně vypálil z levé strany, výborný zásah Willa. Ten puk vyrazil nad břevno ramenem.

50:09
    Po Bulířově zběsilém úderu do kotouče jsou domácí vykázáni mimo útočné pásmo.

49:51
    V následném souboji za brankou se navíc provinil nedovoleným zákrokem Tomáš Hrnka (PLZ), který inkasuje menší trest za hákování.

49:46
    Mojžíšova dělovka z opačné strany útočné třetiny byla svižnější a přesnější. I tak se však skóre nemění.

49:38
    Ševcovo střílené nahození od mantinelu Machovský viděl a bez větších potíží ho uschoval do své výstroje.

49:06
    O pár chvil později se Západočeši osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

49:01
    Jelínkova dělovka z levé strany orazítkovala pouze zadní mantinel.

48:48
    Prazvláštní odraz kotouče teď byl k vidění po nepřesné střele Schleisse. Puk se k Willovi vrátil velmi pomalu na to, jak prudká rána to byla. Hra je přerušena.

48:08
    Prostor dostane i komerční přestávka. Během té vám prozradím údaj o počtu diváků. Do Home Credit Arény zavítalo přesně 3 690 libereckých a plzeňských příznivců.

48:08
    Nakonec si Plzeň poradila, při zpětném dobývání modré čáry je odpískán šelmám ofsajd.

47:44
    Svačina vyzkoušel Machovského pozornost z velkého úhlu. Hostující brankář sice zasáhl, ale kotouč mu následně vypadl z výstroje. Liberečtí jsou stále ve svém útočném pásmu.

47:09
    Právě teď se tak děje.

47:06
    Hosty zastavilo postavení mimo hru, za tři vteřiny bude zpět na ledové ploše Filip Pyrochta.

46:34
    Díky Bartovičovi se Liberec znovu osvobozuje. Šikovný útočník následně za dobře odvedenou práci míří střídat.

46:10
    Derner posílá kotouč až za Machovského. Plzni zbývá z početní výhody ještě minuta.

45:27
    Stránský vyváží kotouč z nebezpečného území.

45:09
    Dalším příkladem je i trest pro Filipa Pyrochtu (LIB). Ten se provinil sekáním.

44:35
    Na straně domácích je vidět lehká nervozita. Kazí zdánlivě jednoduché nahrávky.

44:11
    Kubalík vypálil ihned po vhazování a střela to nebyla vůbec špatná. Will se však rychle zorientoval a kotouč udržel na své hrudi až do zvuku píšťalky jednoho z hlavních arbitrů.

44:03
    Tomáš Mojžíš vyskočil z trestné lavice a ihned se zapojil do hry. Mezitím Will uschoval do své rukavice dalekonosné nahození.

43:48
    Špaček ujel v oslabení po levé straně, do poslední chvíle čekal na možnost přihrávky spoluhráče, ale nakonec z velké blízkosti vypálil. Machovský přerušil hru.

42:54
    Liberečané se potřetí v krátkém časovém intervalu osvobozují, nyní navíc kotouč za hostující branku dospurtoval Lakatoš.

42:40
    Puk znovu míří až za Machovského.

42:22
    Vantuch vyvezl kotouč až do útočného pásma a šetří cenné vteřiny z trestu Mojžíše.

42:03
    Petr Kadlec zůstává po svém průniku ležet na hrací ploše, Tomáš Mojžíš (LIB) si vysloužil dvouminutový trest za faul kolenem. Plzeň má k dispozici svou druhou přesilovku v utkání.

41:47
    Zakázané uvolnění Západočechů.

41:18
    Daniel Špaček vlétl do útočného pásma a vyslal nepříjemný projektil, bohužel pro liberecké fanoušky pouze nad zařízení.

40:48
    Kotouč znovu u Šimka a znovu až v obranném pásmu. Pulpán je zpět na ledě.

40:07
    Šelmy vyhrály vhazování, s kotoučem za brankou disponuje Šimek.

40:01

Jen připomínám, že z trestu Lukáše Půlpána (PLZ) zbývá ještě padesát vteřin.

Plzeňští i liberečtí hokejisté jsou na ledové ploše. Třetí třetina za pár chvil započne. Doufejme, že závěrečné dějství bude vygradováním celého dosavadního průběhu. Zápasu by to určitě slušelo.

Závěrečná třetina začne přibližně v 19:38. Zajímavou skutečností je taktéž to, že obě třetiny byly odehrány za hodinu a dvacet minut čistého času. Pokud si odečteme osmnáctiminutovou přestávku a čtyřicet minut čistého času, tak můžeme zjistit, že průběh duelu je nadmíru rychlý.

V druhé třetině jsme viděli první vyloučení na plzeňské straně. K tomu se následně před koncem druhého dějství přidalo i druhé. To bude pokračovat i po přestávce. Tygři budou mít k dispozici ještě padesát vteřin trvající přesilovku 5 na 4.

Střely na branku: 31:18 (14:8, 17:10).
    Úspěšnost vhazování: 58 % – 42 % (18/31, 13/31).

Tygři v samotném závěru nedokázali během minutové početní výhody ohrozit branku Machovského. I tak se však mohou radovat z těsného vedení a obratu ve skóre. Jedinou branku periody obstaral v sedmadvacáté minutě Bližňák. Dnešní liberečtí střelci si tak svoje góly nechali na správný čas. Pyrochta se poprvé trefil v extralize a Bližňák proti svému bývalému týmu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Plzeňští se opět osvobozují.

39:20
    Jenže příliš prostoru dostal na pravé straně Lev a kotouč vyvezl až do obranného pásma domácích. Navíc Willa vystrašil střelou do masky, která příhodně v poklidnějším období zaduněla.

38:51
    Repete pro domácí. Lukáš Pulpán (PLZ) vyhodil kotouč bez teči mimo hrací plochu a dostává tak dvouminutový trest.

38:30
    Stejnou část výstroje teď použil Machovský na opačné straně kluziště proti pokusu Radivojeviče od mantinelu.

37:25
    Publikem se ozývá jméno libereckého brankáře a oprávněně. Ten teď zastavil dvě velké příležitosti Plzně. Nebezpečnější byla rána Svobody, proti které Will nastavil vyrážečku.

36:07
    I druhá dnešní přesilovka zůstane bez využití. Hosté jsou kompletní.

36:02
    Radivojevič vyrval svou ránou od modré čáry obránci hůl z rukavice, kotouč změnil směr a poškádlil nevyzpytatelným pohybem zbylou trojici plzeňských obranářů. Skóre se ale nemění.

35:37
    Ševc několikrát vypálil, většina pokusů však skončila pouze vedle jedné z tyček.

34:47
    Nyní jim ale hosté pomohli úmyslným ofsajdem, vhazovat se bude před Machovským.

34:40
    Šelmy jako kdyby na početní výhodu nebyly zvyklé, prozatím ji nesehrávají vůbec dobře.

34:12
    Hosté se ihned po zisku puku osvobozují.

34:07
    Možná to bylo způsobeno právě podporováním domácích příznivců, možná taky ne, každopádně Tygři si zahrají svou první dnešní přesilovku. Vyloučen je Peter Čerešňák (PLZ) za hákování.

33:53
    K vidění je opět úklid ledové plochy a prostor pro místního výběrčího hudebního doprovodu Aleše Matouška. Ten se snaží diváky zvednou ze sedadel tak, aby podporovali tleskáním domácí Tygry.

33:53
    To dělovka Jelínka byla o poznání nebezpečnější, i tak si s ní plzeňský maskovaný muž dokázal poradit a přerušuje hru.

33:18
    Bekhendový pokus Bulíře nemohl Machovského ohrozit, postrádal totiž razanci i lepší umístění.

33:00
    Hra se opět začala přelévat ze strany na stranu. Domácí diváci hlasitě podporují svůj celek, v držení puku je ale Škoda.

32:18
    Bližňák se podobně jako před chvílí Svačina dral do zakončení. K vidění byl však rozdílný konec akce, nyní se libereckému útočníkovi tečovat kotouč nezadařilo.

31:48
    Hosté se vymanili z libereckého sevření. Raději však odchází střídat.

31:12
    Svačina si najel před zařízení a obdržel vynikající přihrávku od Petra Jelínka. Machovský nakonec dokázal zasáhnout, i když času na reakci bylo velmi málo.

30:48
    Tuto fázi teď přerušil a fanoušky vytrhl z letargie Nicholas Johnson, který svou dělovkou z levé strany prověřil Willovu pozornost. Liberecký brankář obstál na výbornou a lapačkou vystavil efektivní semafor.

30:27
    V posledních okamžicích hra připomíná spíše tenis, diváci otáčí zběsile hlavami ze strany na stranu. Držení puku se mění velmi rychle.

29:48
    Tygří nahození k úspěchu nevedlo, na opačnou stranu kluziště míří hosté.

29:14
    Bartovič zvolil odvážný průnik mezi třemi obránci. Jak moc to byla troufalá myšlenka, se ukázalo o chvíli později, dva ze tří hráčů ho totiž zároveň od kotouče odstavili.

28:46
    Další nepřesnost na straně Škody. Tentokrát čárovému sudímu nezůstal bez povšimnutí ofsajd.
    28:16 Liberec poslal do vedení Mário Bližňák, jenž do organizace Bílých Tygrů přišel z Plzně.

28:16
    Západočeši chtěli dlouhým pasem a únikem Schleisse překvapit domácí obranu, Ševc ale v klidu kotouč mířící na zakázané uvolnění pohlídat očima.

27:34
    Následuje krátká pauza v podobě komerční přestávky.

27:34
    Nebezpečný výlet Tygrů do útočného pásma přerušil včasným zákrokem u pravé tyče plzeňský gólman.

27:20
    Hosté jsou brankou viditelně opařeni, v držení kotouče jsou hokejisté z města pod Ještědem.
    26:48 Mário BLIŽŇÁK - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

26:48
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nevedlo a naopak skórují Tygři! Špaček vyjel zpoza branky a vymyslel geniální pas na Bartoviče, jeho střelu nejprve tečoval a pak dorazil za záda Matěje Machovského MÁRIO BLIŽŇÁK. Ten se tak prosadil proti svému bývalému celku! Asistence: Milan Bartovič, Daniel Špaček.

26:01
    Západočeši v posledních okamžicích převzali iniciativu hru, uvidíme zdali jejich snažení povede k nebezpečné situaci.

25:46
    Přízemní ránu Ondřeje Kratěny zastavil Will špičkou betonu. Následně obrana domácích raději odvrací kotouč na zakázané uvolnění.

24:54
    Postavení mimo hru Bílých Tygrů.

24:37
    Radivojevič na brejkovou situaci 1 proti 1 neměl potřebnou rychlost, tak hru zbrzdil. Již to vypadalo, že Tygři se do šance nedostanou, kapitán šelem však puk naservíroval na hůl Svačiny. Jeho přízemní pokus navíc zbystřil Bulíř a ihned se hnal k dorážce. Plzeňský gólman situaci ustál jen díky dobré poziční hře.

23:40
    Hra má rychlý spád, tentokrát je však přerušena. Kotouč znovu vypadl z hrací plochy.

23:13
    Další dělobuch v podání Bartoviče, rychlonohý forvard tentokrát orazítkoval zadní mantinel.

22:40
    Další, ještě o poznání nepříjemnější pokus Špačka, ten vypálil z mezikruží, Machovský navíc na celou situaci příliš dobře neviděl. Skóre se ale nemění, plzeňský brankář nakonec dokázal zasáhnout.

22:18
    Bartovič vyslal z levé strany nepříjemnou dělovku, ale Machovský i přesto dokázal kotouč vytěsnit mimo tři tyče.

22:18
    Liberečané raději vyhodili kotouč přes všechny čáry. Hra je přerušena – icing.

22:10
    Schleiss mohl ujíždět sám na Machovského, ale neměl potřebnou rychlost a trojice bránících hráčů se proti němu ihned rozjela.

21:40
    V souboji u mantinelu se dobrou prací prezentoval Krenželok, Bartovič následně kotouč nahodil do útočného pásma.

21:08
    Nyní je ale zastavila nepřesnost, kotouč vylétl z hrací plochy a hra je přerušena.

21:00
    Neproměněná šance Tygry neodradila, stále okupují své útočné pásmo.

20:25
    Svačina s Bulířem ujížděli ve dvou proti jedinému obránci. Svačina nejprve za sebou puk pozapomněl a poté ho zběsile přihrál nejproduktivnějšímu hráči severočeského celku. Ten ho chtěl rychle Svačinovi vrátit, ale přihrál příliš prudce.

20:02
    Bulíř vybojoval při úvodním vhazování kotouč pro Bílé Tygry.

20:01

Do začátku prostředního dějství zbývá poslední minuta. Oba týmy krouží po ledové ploše. Dokáže jeden z nich přetavit nerozhodný stav ve své vedení?

Druhá, doufejme stejně atraktivní třetina, započne přibližně v 18:50. Zůstaňte u toho!

Střely na branku: 14:8.
    Úspěšnost vhazování: 60 % – 40 % (9/15, 6/15).

Máme tu závěr úvodní, fantastické periody. Myslím, že kdyby takto probíhala všechna utkání extraligy, diváci by byli nadšením bez sebe. Skóre otevřel již po 61 sekundách Kubalík, poté neproměnil trestné střílení Schleiss. Následně si Filip Pešán vybral oddechový čas a Liberečané svůj výkon pozvedli. Odměnou byla vyrovnávací a zároveň premiérová trefa Filipa Pyrochty těsně před přestávkou.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:51
    Střelu ještě před závěrečnou sirénou obstaral Radivojevič, Machovský zůstal pozorný. Úspěchem nekončí ani následné spíše baseballové zakončení kapitána šelem.

19:10
    Tygry vstřelený gól povzbudil a derou se do dalšího útoku!
    18:23 Filip PYROCHTA - 1:1

18:23
    Krásná podívaná končí vyrovnávacím gólem. Poté, co se Tygři ubránili v početní nevýhodě, ujel obraně Západočechů po pravé straně Jan Stránský. Jelínek si rychlého útočníka všiml, posunul mu kotouč, jenže Stránský si všiml ještě lépe postaveného FILIPA PYROCHTY, který dopravil kotouč za Machovského a může oslavovat svou vůbec první extraligovou trefu během úvodního startu v české nejvyšší soutěži! Asistence: Jan Stránský, Petr Jelínek.

17:30
    Tečovaný kotouč skončil až v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:50
    Derner je zpět na ledové ploše, Liberec hraje v kompletním počtu.

16:09
    Schleiss proti Willovi potřetí a potřetí neúspěšný. Jeho dělovka z pravého kruhu přitom rozhodně měla gólové parametry, jenže mladičký gólman ji dokázal lehce tečovat pravým betonem, čímž projektil usměrnil nad zařízení.

15:40
    Ordoš ujížděl sám na Machovského, ale ve chvíli, kdy se zbavil obránce, byl již příliš blízko. I proto svou kličku do forhendu neproměnil.

15:10
    Tygři se ihned po vyhraném vhazování osvobozují.

14:50
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min.).

14:50
    Dernerovu ránu zblokoval Schleiss a uháněl po pravé straně sám na Willa. Liberecký obránce ho stihl ještě rozhodit faulem, následně se zákrokem betony prezentoval Will. I když bylo momentální nebezpečí zastaveno, Škoda má k dispozici první dnešní přesilovku.

14:10
    Vhazování na pravé straně kluziště se bude po pár okamžicích opakovat.

14:00
    Další střelu obstaral na straně blíže oběma kotlům Jelínek. Plzeňský brankář raději přerušuje hru, aby co nejvíce eliminoval vzrůstající tlak Tygrů.

12:55
    Michal Bulíř nabral ve středním pásmu téměř nezastavitelnou rychlost a ranou tahem na pár vteřin znepříjemnil život Machovskému. Ten si se situací poradil, na zárodek akce viděl a do dráhy puku nastavil rameno.

12:38
    Ještě předtím však následuje druhá reklamní přestávka.

12:38
    Bude se znovu vhazovat před Willem. Kotouč jeden z libereckých obránců srazil do ochranné sítě.

12:20
    Úvodních třináct minut duelu splňuje ty nejpřísnější parametry. Viděli jsme branku, asi pět gólových šancí, neproměněný nájezd a řadu soubojů. Stejný dojem mají z úvodní třetiny i fanoušci, kteří horlivě podporují svůj oblíbený tým.

11:40
    Výborný obranný zásah Dernera. Urostlý bek právě zabránil dalšímu brejku Plzně!

10:58
    Iniciativu na několik chvil převzali opět Tygři, Radivojevičův pokus byl ale zblokován obranou Škody včas.

10:00
    Těžko uvěřitelný zákrok Romana Willa. Nejprve zastavil Hrnkovu ránu z pravé strany a poté v leže špičkou betonu i dorážku Jakuba Lva do plně odkryté klece! Těžko vysvětlit, jak to vůbec liberecký brankář dokázal, protože tomu sám nemohu uvěřit. Kotouč každopádně tak i tak směřuje mimo tři tyče.

09:17
    Ordoš tečoval těsně před brankou střelu od modré čáry, ale Machovský zůstal pozorný, puk vytěsnil mimo nebezpečné území!

08:30
    Machovský při rozehrávce zlomil hokejku, ale spoluhráči mu ihned obstarali ze střídačky novou. Tygři se k ohrožení klece v pro Plzeň vypjatém momentu nedostali.

08:19
    Rozvíjející se akci svěřenců trenéra Filipa Pešána zastavil ofsajd.

07:40
    I Will si zahrál hokejkou, svou přihrávku stejně jako jeho protějšek provedl bezchybně.

07:12
    Aktivní Svačina donutil po dlouhém nahození vyjet Machovského z branky. Oba hráči se ocitli v lehkém střetu, který dopadl lépe pro Západočechy. Ti teď vyvážejí kotouč mimo nebezpečné území.

06:56
    Vidíme nepřesnost na straně domácího celku. Po nepříliš vydařeném pasu následuje zakázané uvolnění.

06:30
    Následuje reklamní pauza, po ledě se již pohybují mládežničtí hráči Tygrů a čistí často využívaná místa na hrací ploše.

06:30
    Bulířova dělovka z mezikruží byla zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Machovského pravici.

05:50
    Šimek navázal po vzoru ofenzivy táhnoucích obránců na Pyrochtu a najel si s kotoučem před zařízení. Maskovaný muž Škody si připisuje další náročný zásah.

05:25
    Liberečané však ukořistili kotouč a rychle přenesli hru. První střelecký pokus v extraligové kariéře si připsal Filip Pyrochta po přihrávce Špačka. Machovského rána od mantinelu nemohla rozhodit. S ledovým klidem přerušil hru.

04:40
    Plzeňští operují ve svém útočném pásmu, prozatím se ke střele z nějaké lepší pozice nedostali.

04:12
    To je začátek! Kubalíkovu bombu zleva dokázal Will na své hrudi udržet jen tak tak. Taková ofenzivní podívaná se musí divákům rozhodně líbit.

03:16
    Před branku si najel Vladimír Svačina a rázem mohlo být vyrovnáno. Machovský ale vytáhl trochu umu ze své sbírky a výborným zákrokem šanci zneškodnil. Kotouč míří po zásahu ramene plzeňského gólmana do rohu kluziště.

02:52
    Bartovičova rána z pravého kruhu byla sražena a k Machovskému se ani nedostala.

02:37
    Na bláznivý začátek domácí trenér reaguje oddechovým časem. Jen tak se nevidí, že by si jeden z lodivodů svého celku vybral taktickou pauzu již po necelých třech minutách hry!

02:37
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

02:13
    Roman Will se nenechal naznačením hostujícího forvarda rozhodit a mezeru mezi betony si pohlídal. Teď zřejmě spadl Filipu Pešánovi velký kámen ze srdce.

02:13
    Ševc fauloval unikajícího Jana Schleisse. Domácí fanoušci nemohou uvěřit tomu, co se aktuálně na ledové ploše děje. Uvidíme trestné střílení.

01:30
    Další závar před Willem. Ten teď dokázal odvrátit jen s trochou paní štěstěny.
    01:01 Dominik KUBALÍK - 0:1

01:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    No tak to je vstup do zápasu pro Plzeň. První nahození bylo odvráceno, po druhém padá branka! DOMINIK KUBALÍK si najel mezi kruhy, dostal přesný pas od Indráka a přesnou ranou do šibenice překazil po 61 vteřinách Willovi šanci na čisté konto! Asistence: Miroslav Indrák, Peter Čerešňák.

00:30
    Tam ale zaúřadovali liberečtí obránci, kteří drží kotouč na svých holích.

00:20
    Hosté nahodili kotouč do svého útočného pásma.

00:01

Na ledě zůstaly pouze elitní formace! Střetnutí může začít!

Halou zní státní hymna, obě mužstva jsou postavena na modrých čarách.

Přednost před Jánem Lašákem dostal opět v brankovišti šelem Roman Will. Ten sice svůj celek k vítězství v Chomutově nedovedl, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusel!

Trenér Filip Pešán učinil v kádru svého celku hned několik změn. Poprvé se v obranné dvojici spolu objeví Mojžíš s Vitáskem a Derner s debutantem Filipem Pyrochtou. Další novou tváří, co se ukáže na ledové ploše, by mohl být Kryštof Hrabíka. Ten byl účasten na střídačce již během duelu s Pardubicemi, nicméně do hry nezasáhl. Uskuteční se jeho premiéra dnes?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Začátek zápasu se kvapem blíží, oba celky se rozehřívají na hrací ploše, diváci se shromažďují na tribunách a vůně klobás se tradičně šíří celou arénou. Do úvodního vhazování zbývá třiadvacet minut.

Úkol to ale nebude pro družinu okolo Ondřeje Kratěny vůbec jednoduchý. Nejenže šelmy mají ve svých řadách aktuálně nejproduktivnějšího hráče extraligy – Michala Bulíře (3+4), ale také jednu z nejkvalitnějších obran v nejvyšší soutěži. Zmobilizují Liberečané svoje síly a urvou první domácí výhru v sezóně nebo se hosté odrazí od dna minulého úspěchu ve Zlíně? Začínáme v úterý s úderem osmnácté hodiny! Buďte u toho!

Jinak mají ale Plzeňští hokejisté proti Liberci poměrně přívětivou bilanci. I v poslední, pro svěřence trenéra Filipa Pešána, mistrovské sezóně dokázali Tygry porazit na jejich vlastním ledě. Což se v základní části podařilo z šestadvaceti zápasů pouze Olomouci, Spartě a právě již zmiňované Škodě.

Západočeši nevstoupili do ligy pravou nohou, na druhou stranu měli podle aktuálního postavení v tabulce vůbec nejtěžší možný los. V prvním střetnutí sezóny odehráli vyrovnanou partii s Třincem, jemuž nakonec podlehli těsně 1:2, poté přišly další dvě prohry s Chomutovem 4:6 a Kometou 3:6. První body urvala Škoda až v pátém kole, když zvítězila brankou Kratěny z posledního dějství těsně 1:2.

Mírným favoritem bude domácí celek, který prozatím ze čtyřech zápasů vybojoval sedm bodů. Nejprve porazil Karlovy Vary 5:1, poté na domácím ledě podlehl Spartě 2:3 a v dalších dvou soubojích na kluzištích soupeře nejprve porazil Pardubice 6:5 a poté nestačil na Chomutov 2:3 po samostatných nájezdech.

Dobrý den vážení hokejoví fanoušci, vítám vás u přenosu z dohrávky prvního kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

RR

Branky a nahrávky: 19. Pyrochta (J. Stránský, Jelínek), 27. Bližňák (Bartovič, D. Špaček) – 2. D. Kubalík (Indrák, Čerešňák)

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Vitásek, Pyrochta, Derner, Havlín – Svačina, Bulíř (C), Radivojevič – J. Stránský, Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Bližňák, D. Špaček – Ordoš, Lakatoš, Vantuch – Hrabík.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kubka, Moravčík – Kratěna (C), Stach, T. Svoboda – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Yellow Horn, Koreis, Johnson – Schleiss, Hrnka, Lev.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Gerát

Diváci: 3 690