Žižkov – Opava 3:3 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
3:3 (0:1)
Slezský FC Opava
Středa 21.09.2016, 17:00 • Seifertova ulice, Praha 3 • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání 8. kola Fotbalové národní ligy, v němž FK VIKTORIA ŽIŽKOV přivítá na svém stadionu SFC OPAVU. Utkání povede tato trojice rozhodčích: Pechanec – Pospíšil, Vitner. Delegát: Svoboda.

Pražská Viktorka, staronový nováček druhé nejvyšší fotbalové soutěže, si zatím vede nad očekávání dobře. Díky nečekanému vítězství 2:1 na hřišti Frýdku-Místku v posledním kole se totiž Viktorka dostala již na sedmé místo tabulky! Možná trochu škoda hned čtyř nerozhodných výsledků, které přinesly „jen“ čtyři body.

SFC Opava
    Opavští vydřeli v posledním kole těsné vítězství 2:1 na domácím hřišti s Vlašimí, kterou dělilo od nečekaného bodu pouze několik sekund. Gól na konečných 2:1 vsítil totiž domácí forvard Smola v 90. minutě! Vítězství to sice bylo hodně ubojované, ale důležité pro Opavu je, že vůbec bylo, protože znamenalo zisk dalších tří bodů, jenž posouvají Slezský FC na druhé místo za vedoucí Baník!

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Trýzna, Opluštil, Pimpara, Šandera – Podrazký (C), Pavlata, Krystan – Urbanec, Engelmann – Dočekal.
    Náhradníci: Soukup – Egert, Hašek, Gebert, Volek, J. Eliáš, M. Klán.

SFC Opava: Lasák – Hrabina, Radić, Žídek (C), T. Čelůstka – Grussmann, Schaffartzik, Zapalač – Jursa – Smola, Mozol.
    Náhradníci: Fendrich – Simerský, Helebrand, Kuzmanović, Jurečka, Janetzký, T. Machálek.

Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Vitner.

Oba týmy právě nastupují na trávník.

1

2
    Hosté s míčem na vlastní polovině, opavští v klidu kombinují, nikam se neženou.

3
    Žižkov se zatím k míči v podstatě nedostal, hosté zatím drží míč na svých kopačkách.

4
    Opavští u pokutového území Viktorky, ta je od úvodních sekund pod tlakem.

4
    Tomáš Čelůstka se dostal do vápna a z levé strany posílal míč před branku, kde však dobře zasáhl u brankové čáry obránce Žižkova Šandera, který míč odkopl do bezpečí.

6
    A opět se Viktorka pouze brání, Opava drží míč a hledá cestu k brance Karla Hrubeše.

7
    Domácí, když už se dostanou k míči, tak ho pouze odkopnou na polovinu soupeře.

8
    Hrabina neztratil míč, ale také nerozehrál zrovna ideálně, i přesto se jeho spoluhráči dostali k míči.

9
    Z pravé strany odcentroval právě Matěj Hrabina, ale nepřesně. Následně znovu tento hráč fauluje v hlavičkovém souboji na útočné polovině s Pavlatou.

10
    Vojtěch Šandera vhazuje z levé strany, na útočné polovině, ale míč okamžitě získávají hosté.

11
    Viktoria vůbec poprvé v zápase delší dobu drží míč, obránce Trýzna nakopává dopředu, kde míč získává soupeř.

12
    Petr Zapalač je ještě k tomu faulován a Opavští zůstanou u míče.

14
    Viktoria má k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.

15
    Je to ale zatím hodně těžké, hosté dobře přistupují a nenechávají domácím tolik prostoru.

16
    Zbytečně ostrý útočný faul domácího Jiřího Krystana, který podrazil Matěje Hrabinu.

17
    Odkop od branky Viktorie Žižkov, Karel Hrubeš poslal míč až na polovinu Opavy, ale hosté ho rychle vracejí zpět.

18
    Úvodní dominance Opavy je ta tam, nyní se více do hry dostali i domácí, kteří možná v posledních minutách častěji drží míč.

19
    Domácí Pimpara nyní otřesen po zásahu protihráče, ale vypadá to, že domácí obránce bude moci pokračovat v zápase.

20
    Až ve dvacáté minutě registrujeme první střelecký pokus domácího týmu, zpoza vápna vypálil Jiří Krystan, ale branku přestřelil.

21
    Hostující Jan Schaffartzik se poroučel na trávník, domácí Pavlata se dopustil útočného faulu, hrají hosté.

23
    Kapitán Opavy Jan Žídek fauluje v hlavičkovém souboji, na své polovině, po výkopu gólmana Hrubeše.

24
    Z velké dálky směřuje centr do vápna Opavy, kde obránce hostů odvrací míč do autu.

25
    Opava se i nadále musí bránit, domácí mají autové vhazování z levé strany.

25
    Jenže vše končí útočným faulem Michala Pavlaty, který v souboji o míč nedovoleně atakoval Grussmanna.

26
    Pěkný a dlouhý pas Matěje Hrabiny do vápna Žižkova, kde si nabíhal Tomáš Smola, ale dobře zasáhl obránce Opluštil, který míč odkopl do autu.

27
    Gólman Lasák musel ven z branky, na hranici vlastní šestnáctky byl poté atakován útočícím Engelmannem, sudí píská faul.

28
    Viktoria znovu na útočné polovině, Engelmann však nedokázal odcentrovat z pravé strany.

29
    Další autové vhazování domácích, znovu na polovině Opavy.

30
    Kryštof Lasák v pohodě chytá střelu soupeře a bude moci rozehrát od své branky.

30
    Opava právě vstřelila branku!
    V době, kdy Opava rozhodně neměla herní převahu, dokázala gólově udeřit! Po dlouhém pasu si míč velmi efektně zpracoval VÁCLAV MOZOL, který si obhodil bránícího Pimparu a nádhernou střelou nedal Hrubešovi v brance Viktorie šanci.

33
    Statistika držení míče: 46% : 54%.

34
    Žlutou kartu dostává Radim Grussmann (SFC Opava).

35
    Míč končí v autu, domácí vhazují z pravé strany, na polovině Opavy.

36
    Tomáš Smola fauluje na své polovině a nabízí tak Viktorii volný kop.

37
    Míč zamířil z levé strany do vápna Opavy, tam hlavičkoval Jakub Urbanec, míč však skončil vedle branky.

38
    Kapitán Žižkova Podrazký si pomohl v souboji na polovině soupeře rukama a sudí Pechanec píská.

39
    Komplikace pro opavský tým! Rovnou červenou kartu dostává Jan Žídek, který rukou odehrál míč do autu.

40
    Viktoria Žižkov má k dispozici volný kop z levé strany, míč směřuje do vápna SFC a nakonec pouze vedle branky.

41
    Odkop od branky Opavy, míč směřuje na polovinu Žižkova a pozor, Smola se tam dostal ve vápně do zakončení, bylo to ale v pádu, míč nasměroval vedle branky.

43
    Opavští se nyní drží na útočné polovině, nakonec Radić nakopl míč dopředu, domácí ho ale rychle vracejí.

44
    Rozehrávka opavských tak jde přes gólmana Lasáka, následuje akce hostů na polovině Žižkova.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, nyní se domácí nemohou dostat k nějaké delší kombinaci a často ztrácejí míč.

45

Skončil první poločas, který rozhodně nebyl chudý na zajímavé události. Do utkání vstoupili hosté velmi dobře, byli hodně aktivní a svého soupeře zatlačili před branku, skórovat se však Opavě nepodařilo. Postupně, zhruba od dvacáté minuty, vyrovnali domácí hru a poté byla i Viktorka lepším týmem. Právě ale v této době udeřili hosté, kdy se fantasticky trefil ve 31. minutě Mozol. Aktivní hra domácích pokračovala, ale skórovat se domácím nepodařilo. To platilo i v závěru poločasu, kdy byl vyloučen hostující kapitán Žídek za zbytečné hraní rukou. Paradoxně od té doby jako by Žižkov nevěděl, co hrát a je zřejmé, že se bude muset na tuto situaci v kabině, před startem druhé půle, připravit.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

46

46
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Michal Pavlata, přichází Václav Klán.

46
    Před pokutovým územím se dostává ke střele domácí Šandera, který ale míč až příliš napálil a ten prolétl pouze nad brankou Opavy.

47
    Trýzna dokázal dobře odcentrovat z pravé strany, ve vápně si nabíhal Dočekal, ale před ním zasáhl obránce Opavy, který míč odehrál do bezpečí.

48
    Každopádně ze strany domácích je to velmi aktivní vstup do druhého poločasu.

49
    Pozor, Jakub Trýzna byl faulován Zapalačem a domácím se nabízí zajímavá standardní situace na pravé straně, u pokutového území soupeře.

50
    Miroslav Podrazký rozehrál volný kop z pravé strany, míč směřuje před branku Lasáka, kde ale odhlavičkovává bránící hráč hostů.

51
    Domácí se poté ještě dostali k míči, pas na Vojtěcha Engelmanna ale nebyl vůbec přesný a hostující gólman Lasák může vykopávat od branky.

52
    Viktoria s míčem na útočné polovině, domácí ale zatím až příliš často chybují.

52
    Jako nyní Jiří Krystan, který za zbytečný faul na Tomáše Jursu, na útočné polovině, dostává žlutou kartu.

53
    Jan Schaffartzik bude rozehrávat, míč nakopává na polovinu Viktorie, tam ale hrají pouze domácí.

54
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Vojtěch Šandera odcentroval z levé strany, ve vápně dostal trochu prostoru VÁCLAV KLÁN, který toho využil a ztečoval míč do branky Opavy, pozdě k němu přistoupil Radić.

55
    Žižkov tak využívá početní výhodu a vyrovnává na 1:1, dokáží domácí přidat ještě nějaký gól?

56
    Hosté zaútočili, centr Grussmanna dopadl na hlavu Mozola, který dokázal míč hlavou nasměrovat na branku, ovšem Hrubeš s přehledem chytá.

57
    Tomáš Dočekal fauluje na své polovině a nabízí opavským výhodu volného kopu na vlastní polovině.

58
    A hosté se dokázali prosadit! Petr Zapalač odcentroval z pravé strany, míč propadl ve vápně k JANU SCHAFFARTZIKOVI, který ho usměrnil do branky.

58
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Zdeněk Volek.

60
    Žlutou kartu dostává Tomáš Smola (SFC Opava).

60
    Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.

60
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Václav Mozol, přichází Jakub Janetzký.

61
    To se ale Viktorii vůbec nepovedlo, míč se vůbec nedostal před branku Opavy a skončil v autu.

63
    Žižkov dostává výhodu a může po levé straně zaútočit, centr Šandery ale nedolétl do vápna Opavy.

64
    Z akce Žižkova nic nebude, gólman Opavy Kryštof Lasák tak může v klidu rozehrát od své branky, výkop na útočnou polovinu.

64
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jiří Krystan, přichází Vojtěch Gebert.

66
    Statistika držení míče: 50% : 50%.

66
    Zaváhání gólmana Lasáka, kterému propadla střela JAKUBA TRÝZNY mezi rukama do branky!

68
    Žižkovští pokračují v tlaku a nyní Tomáš Dočekal pálí z levé strany, ale míč hodně podebral a poslal ho vysoko nad branku.

70
    Posledních dvacet minut dnešního utkání, Opava před pár minutami znovu ztratila vedení a nyní musí čelit čím dál častějším útočným akcím Viktorie Žižkov.

70
    Vojtěch Engelmann centruje do vápna, kde hlavou odehrál míč Marek Opluštil na roh.

71
    Hosté ubránili rohový kop a míč posílají k půlící čáře.

73
    Opavští se nyní drží na útočné polovině a snaží se o zakončení, Zapalač centruje z levé strany, ke střele se dostal na pravé straně Jakub Janetzký, ale gólman Hrubeš nyní podržel svůj tým.

74
    Engelmann přenáší hru na levou stranu, odkud centruje Vojtěch Šandera, ale míč odvrací do autu Jursa.

75
    Lasák si poradil se střelou Šandery a gólman Opavy může rozehrávat od své branky.

75
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Radim Grussmann, přichází Nemanja Kuzmanović.

77
    Opava bude mít k dispozici přímý kop z levé strany, na polovině Viktorie, je to z blízkosti postranní čáry.

77
    Hosté rozehráli, je z toho rohový kop z levé strany.

78
    Rohový kop Opavy rozehrál z levé strany Petr Zapalač, ale hosté nakonec neohrozili Karla Hrubeše v brance Žižkova.

78
    Ale pozor, Jan Schaffartzik je faulován Markem Opluštilem, který poté vzteky odkopl míč a právě za toto dostal žlutou kartu.

80
    Tomáš Jursa rozehrál z levé strany, poslal povedený centr do vápna, ale domácí i tuto nebezpečnou situaci ubránili.

81
    Šandera sprintuje s velkým nasazením na levé straně a vyplatilo se, domácí vybojovali rohový kop.

82
    Míč zamířil z levé strany na zadní tyč, tam svedli hráči několik hlavičkových soubojů, které hosté zvládli ubránit.

84
    Gebert z levé strany přesně odcentroval, ve vápně vyskočil VOJTĚCH ENGELMANN, který hlavou dává zatím rozdílový gól a Žižkov poprvé vede!

85
    Nemanja Kuzmanović nedokázal zkrotit míč na levé straně, ten skončil v autu.

86
    Matěj Hrabina faulován na polovině Žižkova a hostům se tak nabízí přímý kop z pravé strany, ale poměrně daleko od branky Hrubeše.

87
    No vida, je opět vyrovnáno! Petr Zapalač odcentroval z pravé strany a míč si hlavou poslal do vlastní branky Jiří Pimpara, gól ale připsán MARKO RADIĆOVI.

88
    Karel Hrubeš si musí pospíšit s odkopem od vlastní branky, povedlo se, ale míč mají opět hosté.

88
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Petr Zapalač, přichází Matěj Helebrand.

90
    V devadesáté minutě opavští vhazují z pravé strany, na útočné polovině. Ke střele se dostal Jan Schaffartzik, není to gól.

90+1
    Opavě patří závěr zápasu, po vyrovnávacím gólu a i před ním, je lepší.

90+2
    Sudí Pechanec nastavil dvě minuty, do konce zápasu tak zbývají poslední sekundy. Akce Žižkova končí útočným faulem na bránícího Tomáše Smolu.

90+2

Utkání končí zaslouženou remízou. Domácí se sice v závěru zápasu dostali poprvé v zápase do vedení, ale hosté se, i v deseti, dočkali vyrovnání, když jim pomohla nešťastná hlavička bránícího Pimpary, který poslal míč do vlastní branky. Opava hrála velmi dobře a je otázka, jak by zápas probíhal, kdyby hrála v plném počtu.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:55:11)

Martin Dvořák

Branky: 54. V. Klán, 66. Trýzna, 84. Engelmann – 30. Mozol, 58. Schaffartzik, 87. Radić

Karty:   52. Krystan (ZIZ), 78. Opluštil (ZIZ) – 34. Grussmann (OPA), 60. Smola (OPA)   39. Žídek (OPA)

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Trýzna, Opluštil, Pimpara, Šandera – Podrazký (C), Pavlata (46. V. Klán), Krystan (64. Gebert) – Urbanec (58. Volek), Engelmann – Dočekal.
    Náhradníci: Soukup – Egert, Hašek, Gebert, Volek, J. Eliáš, V. Klán.

Slezský FC Opava: Lasák – Hrabina, Radić, Žídek (C), T. Čelůstka – Grussmann (75. Kuzmanović), Schaffartzik, Zapalač (88. Helebrand) – Jursa – Smola, Mozol (60. Janetzký).

Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Vitner