Bologna – Sampdoria 2:0 (kon.) | Atalanta BC – Palermo 0:1 (kon.) | Chievo – Sassuolo 2:1 (kon.)
Empoli – Inter 0:2 (kon.) | Janov – Neapol 0:0 (kon.) | Juventus – Cagliari 4:0 (kon.)
Pescara – Turín 0:0 (kon.) | AS Řím – Crotone 4:0 (kon.) | Udinese – Fiorentina 2:2 (kon.)
Udinese Calcio
2:2 (2:1)
ACF Fiorentina
Středa 21.09.2016, 20:45 • Dacia Arena, Udine • Italská Serie A • 5. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (22:39:29)

Fauly: 16:15.

Dnešní zápas končí remízou. Oba týmy si tak připíšou do tabulky po bodu. Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří po brance Zapaty šli do vedení, ale po několika málo minutách bylo vyrovnáno. Zasloužil se o to Khouma Babacar, který poslal výstavní patičku za záda domácího brankáře. Ještě v prvním poločase se prosadil domácí kapitán Danilo z dohrávky rohového kopu. Ve druhé půli stačili hosté už jen vyrovnat. Z pokutového kopu se nemýlil Bernadeschi a udal tak končené skóre.

90+3

90+3
    Chiesa byl už za posledním bránícím hráčem Udinese, ale v době přihrávky byl v ofsajdu a tak musí svou akci zastavit.

90+2
    Fiorentina se snažila o závěrečný tlak, ale o míč přišel na útočné polovině Babacar a hosté se museli ještě rychle vracet do útoku před Fofanou. Ten už ale jen odevzdal míč.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    V poslední minutě druhého poločase se dostal k míči domácí Sven Kums, ale ani jeho nabídka pro Fafanu nebyla přesná. Anton Tatarusanu si jen poskočil pro míč a lehce ho sbírá ze vzduchu.

89
    Hosté kombinovali na levé straně, ale u míče byl rychleji Badu, který ještě poslal míč před Tatarusana. Centr mu ale vůbec nevyšel a hostující brankář nemusí zasahovat.

88
    Je tu v závěru druhého poločasu ještě jedna šance pro Fiorentinu. Babacar vybojoval rohový kop na Ali Adnánovi. Ale přišel opět útočný faul hostů a tak zakončení do boční sítě je zbytečné.

87
    Velmi zkušeně si nyní počínal v obraně domácí Felipe, který nastřelil dobíhajícího Chiesu a od něj se míč odrazil za postranní lajnu.

86
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Panagiotis Kone, přichází Jakub Jankto.

85
    Právě Théréau fauloval při centru do vápna a rozhodčí zastavil Fofanu při zakončení. Domácí útočník musí odevzdat míč.

84
    Navíc u pokutového území došlo také k faulu a hosté měli k dispozici volný přímý kop. Ten vyšel podle představ a do útoku se hnal Fofana, který je faulován De Maiem a ten dostává žlutou kartu.

83
    U středové lajny byl povalen Kalinić a rozhodčí píská nedovolená faul. Fanouškům se to pochopitelně nelíbí a dávají to najevo pískotem.

81
    Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby vstřelenou brankou rozhodly dnešní zápas a uzmuly si pro sebe všechny tři body.

80
    Domácí obránce Danilo velmi zariskoval při rozehrávce, když si obhodil dobíhajícího Babacara. Naštěstí pro Udinese mu to vyšlo a mohl dál poslat míč do útoku.

79
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Federico Chiesa.

78
    Právě Fofana byl faulován téměř u hranice vápna. Domácí měli k dispozici volný přímý kop z nadějné pozice. De Paul chtěl ještě najít ve vápna Théréaua, ale hostující obrana byla pozorná.

Vít Schück

Branky: 27. D. Zapata (de Paul), 45. Danilo (Heurtaux) – 31. Babacar (Tello), 52. Bernardeschi (pen.)

Karty:   39. Heurtaux (UDI) – 53. Milić (FIO), 66. Tomović (FIO), 84. De Maio (FIO)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:0. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:15.
    Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo (C), Felipe, Adnan – Badu, Kums, Kone (86. Jankto) – de Paul – Perica (73. Fofana), D. Zapata (76. Théréau).
    Náhradníci: Scuffet – Wague, Angella, Fofana, Armero, Peñaranda, Jankto, Matos, Lodi, Théréau, Evangelista, Ewandro.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez (C), De Maio – Tello (62. N. Kalinić), C. Sánchez, Valero (72. Cristóforo), Badelj, Milić – Bernardeschi (79. Chiesa), Babacar.
    Náhradníci: Drągowski, Lezzerini – Zárate, N. Kalinić, Toledo, Olivera, Diks, Salcedo, Cristóforo, Chiesa, Iličić.

Rozhodčí: Mazzoleni – Barbirati, Di Iorio (vš. Itálie)