Jekatěrinburg – Čerepovec 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 2:4 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 3:0 (kon.)
Jokerit – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Riga – Omsk 1:2 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 5:4 (po pr.)
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 21.09.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Já děkuji za pozornost, přeji pěkný zbytek středy a příště se těším na počtenou! (21:00:28)

Československá stopa

Jakub Sedláček – Do zápasu nenastoupil.

Dominik Furch – 40 zásahů, 60 minut odchytáno, výhra, 1 obdržený gól, úspěšnost zásahů: 97,56 %.

Statistiky zápasu

Střely na branku: 41 – 16

Vyloučení: 4 – 6

Využité přesilové hry: 0 – 0

Vyhraná buly: 31 – 35

Na to jaký je rozdíl v tabulce obou týmů, tak jsme viděli pěkné napínavé utkání. Skóre otevřeli domácí, avšak ani ne o minutu později Omsk srovnal. Ve druhé části navíc ještě přidal druhý gól Andrej Kutějkin. Vedení 2:1 už pak hosté udrželi v takovém úsporném režimu. Dopředu se nehnali, ale defenzívu zvládali. Když se Riga neprosadila ani v šesti, musela sklopit hlavu a přijmout prohru o gól. Žádný bod, ale lepší předvedená hra než v minulých utkáních. Prohra o gól s vedoucím týmem Východní konference není ostuda. Teď záleží na tom, jak s tím Riga naloží a jak se ukáže v dalších zápasech.

58:00
    Omsk pečlivě brání, Riga ani v početní převaze nemá protihru na Avangard.

56:45
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Kučerjavenko – 2 min.).

Oddechový čas pro domácí.

56:21
    Omsk se jen brání posledních několik desítek vteřin.

55:34
    Pavlovsův nájezd na českého brankáře. Furch si však povyjel, letící puk přikryl a Pavlovsovi znemožnil cokoliv udělat.

54:55
    Teď má Furch hodně práce, zatím ale odolává.

54:15
    Tlak domácích nekončí ani po přesilovce. Riga stále navezená v pásmu svého dnešního soka. To je kolotoč.

53:48

Jan Volf

Branky a nahrávky: 25. Gillies (Indrašis, Galvinš) – 26. Pestuško (Kučerjavenko, Fajzullin), 31. Kutějkin (Zubov)

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Cibulskis, Galvinš, Jerofejevs, Mullen, Zile, K. Redlihs, J. Redlihs – Darzinš, Sestito, Indrašis – Shugg, Sčastlivyj, Gillies – M. Redlihs, Jelisejevs, Pavlovs – Skvorcovs, Saulietis, Meija.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Děrvuk, J. Medveděv, Gustafsson, Lisov, Kulik, Kutějkin, V. Vasiljev, Minejev – Roy, Pjanov, Pěrežogin – Zubov, I. Michejev, Burdasov – Kučerjavenko, Pestuško, Fajzullin – Juňkov, Lauta, Fiščenko.

Rozhodčí: Lavrentěv, Buturlin – Kučava, Novikov