Motor ČB – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 8:3 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Havířov – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Třebíč 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Jihlava 3:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 21.09.2016, 17:30 • Budvar aréna • Chance liga • 6. kolo

Dnešní vyrovnaný duel rozhodl českobudějovický hurikán v závěrečné třetině. Frýdek dlouho vedl 1:0, pak během minuty skórovaly oba celky a Slezané si těsný náskok drželi ještě na startu třetí části. Pak ale Motor zapnul na vyšší obrátky, čtyřmi góly zápas otočil a rozhodl jej ve svůj prospěch. Nováček se však prezentoval více než solidním dojmem. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:48:18)

59:14
    Mezi Heřmanem a Chmielewskim to chvilku vypadalo na rvačku, nakonec ale hostující forvard odjel střídat a pěstní souboj si rozmyslel.

58:26
    Slezané se ještě tlačí před Gábu, vstřelit ale za minutu a půl tři branky, to by byl vskutku husarský kousek.

57:52
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve střední třetině.

56:45
    Nováček WSM ligy by ještě rád alespoň atakoval body z Budvar arény, ale Jihočeši si zkušeně hlídají vedení.

55:25
    Spokojení domácí trošku zklidnili hru. Ve varu jsou naopak fanoušci, kteří slaví "pátou" a vyvolávají jména domácích trenérů.

53:40
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor asi definitivně otáčí vývoj zápasu. Po krásné individuální akci se trefuje LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který objel celou útočnou třetinu a po dlouhém slalomu prostřelil Šimbocha, který měl dokonale zakrytý výhled. Bez asistence.

53:25
    5260 diváků sleduje dnešní duel v Budvar aréně.

53:25
    Na ledě zůstal ležet hostující Ondřej Kovarčík a jen s problémy za doprovodu maséra jde z ledu. Nakonec zamířil rovnou do kabiny a je otázka, jestli se do zápasu ještě vrátí.

53:10
    Po křížné přihrávce přes celé pásmo pálil nekrytý Heřman, střela mu ale pořádně nesedla.

52:49
    Frýdek-Místek je kompletní.

52:09
    Další Nouzova šance, tentokrát pálil domácí kanonýr z podobného místa jako v první části, se stejným výsledkem.

51:33
    Po tečované ráně Žovince byl první u kotouče obránce hostů Kania, který vyhodil.

50:49
    Trest pro hostující hráčskou lavici, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. V roli sudího teď byli fanoušci, kteří dlouho hlásili, že Frýdek hraje v šesti, až si toho i sudí všimli.

49:43
    Otázkou je, jak se s nečekaným rychlým obratem ve skóre vypořádají hosté ze Slezska. Dvě třetiny zápasu vedli, teď jsou v nové situaci.

49:00
    A obrat ve skóre je voda na mlýn i pro fanoušky, kteří si napříč halou mnohokrát vyměnili oblíbené "České – Budějovice".

48:22
    Tlak Motoru trošku zbrzdila komerční přestávka.

47:36
    Ve třetí třetině je na ledě jenom jedno mužstvo a chudák hostující brankář Šimboch, kterého nechávají spoluhráči pěkně na holičkách. Po rychlé akci si Škoda vyměnil kotouč s Babkou, ten si najížděl zprava a našel zpátky pod sebou rozjetého VLADIMÍRA ŠKODA, který mezi nohy hostujícího brankáře přidává čtvrtý gól. Asistence: Jakub Babka, Pavel Pýcha.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 38. Květoň, 45. Babka (Suchánek), 46. Čermák (Fillman), 48. Škoda (Babka, Pýcha), 54. Žálčík – 6. Christov (Chmielewski, Jeník), 39. Christov (R. Meidl)

Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec – Čermák, Pajič, Květoň (C) – Nouza, Rob, Chovan – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Babka.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Roupec, Jeník, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Jank, L. Doudera – Luka, Klimša, Chmielewski – Kanko, T. Káňa (C), Christov – O. Kovařčík, Jaroš, Miloš Roman – R. Meidl, Franek.

Rozhodčí: Bejček – Beneš, Štofa