Č. Budějovice – Frýdek-Místek 3:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:1 (1:1)
FK Frýdek-Místek
Pátek 23.09.2016, 18:00 • Střelecký ostrov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 8. kolo

Dnešní duel 8. kola Fotbalové národní ligy je u konce. Dynamo v něm přetlačilo Frýdek-Místek 3:1, když se hrál vcelku vyrovnaný duel. V první půli se dostali domácí do vedení, jenže Valcíři brzy srovnali. Následně měly oba celky slušné možnosti, i když Jihočeši si jich vytvořili o něco víc. Tu klíčovou proměnil v 50. minutě Táborský, pak už si domácí výhru pohlídali. V závěru navíc do prázdné branky pečetil výhru černobílých Kadula. Jihočeši se díky výhře posunuli zpět na postupové pozice, MFK zůstává zatím desáté. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:50:02)

90+2

90+1
    To už si Dynamo pohlídá a posune se po výhře zpět na postupové pozice.

90
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A powerplay se hostům nevyplatila! Křížek míč vyboxoval k Wermkemu, ten je čerstvý a pláchl Literákovi. V úniku poslal míč před prázdnou branku JINDŘICHU KADULOVI, který jej snadno poslal do odkryté svatyně hostů.

89
    Roh pro Frýdek-Místek, jde na něj i brankář Štěpanovský.

88
    Taktická změna domácích, Roman Wermke na poslední desítky vteřin nahradí Jakuba Peška.

87
    Zámek Valcířů ukončil Křížek, který lapil centr a dal chvíli oddechu svým spoluhráčům.

86
    Nejistý zákrok Nováka napravil pohotovým odkopem Čermák a hosté začínají znovu od půlky.

85
    Frýdek zatlačil domácí na jejich polovinu, balon do šestnáctky však zatím nedostal.

83
    Po Táborského standardce hlavičkoval Čavoš z těžkého úhlu jen do rukavic připraveného Štěpanovského.

81
    Poslední střídání Valcířů, odešel Tomáš Hykel, nahradil jej Patrik Krčula.

81
    Úplně zatáhnout se ale domácí jistě nechtějí a ani nemůžou, což by bylo jen čekání na vyrovnání.

80
    Posledních deset minut plus nastavení. Dynamo se pomalu zatahuje, aby čelilo závěrečnému náporu soupeře.

79
    Teď stál Stratil v ofsajdu, proto končí hostující akce dřív, než začala.

77
    Trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec své svěřence neustále povzbuzuje, ale jeho týmu se nedaří dostat do tlaku.

76
    Kadula jde do hry místo Richarda Kaloda.

75
    Rozhýbat hru Jihočechů půjde Jindřich Kadula, tradiční žolík českobudějovických trenérů do posledních minut a také střelec už letošních dvou vítězných gólů.

Pavel Kortus ml.

Branky: 10. Klesa, 50. Táborský, 90. Kadula – 21. Slaninka

Karty:   7. Willwéber (FRM), 64. Petrović (FRM), 66. Švrček (FRM)

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš – Pešek (88. Wermke), Benát (C), Táborský – Kalod (76. Kadula).
    Náhradníci: Hajdušek – Bederka, Řezáč, Kadula, Wermke, Hála.

FK Frýdek-Místek: Štěpanovský – Ilko, Literák (C), Klabník, Švrček – Šumský, Willwéber – Hykel (81. Krčula), Vyskočil (68. Šichor), Slaninka (33. Petrović) – Stratil.
    Náhradníci: Prepsl – Petrović, Krčula, Šichor, Byrtus, Ruml, Berežný.

Rozhodčí: Ulrich – Vlček, Šimáček