Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 5:3 (kon.)
Sparta – Liberec 5:4 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 2:6 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 1:3 (kon.)
Vítkovice – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Berani Zlín
Pátek 23.09.2016, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

I ve třetí třetině se pokračovalo ve velmi vyrovnaném utkání. V 50. minutě však otočil vývoj zápasu Štěpán Fryšara, domácí ale bleskově odpovídali zásluhou Dominika Cacha, který s Ševci srovnal krok. Olomoucká desítka pak přidala ještě jednu branku dvě minuty před koncem utkání, pojistku výhry v poslední vteřině trefil také Dominik, ale tentokrát Dominik Marek. (19:41:46)

59:52
    Olomouc právě vstřelila branku!
    O vítězi je rozhodnuto! Přesnou střelou do prázdné branky pojistil výhru Kohoutů kapitán Olomouce DOMINIK MAREK. Asistence: Miroslav Kuba.

59:27
    Huf je na střídačce a Zlín to zkouší v šesti.

59:01
    Ševci se tlačí do útoku a za srovnáním, Olomouc si svůj těsný náskok ale dobře hlídá.

58:46
    Na Hufa se řítil Macuh, těsně před zlínským brankářem jej ale poslal k ledu jeden z vracejících se hráčů.

58:33
    Ševci se však snaží znovu srovnat krok a drží se před Pospíšilem. Střelu od modré ale zblokovali bránící hráči.

58:05
    Kohouty vstřelená branka znovu nakopla a přidali na aktivitě.

57:46
    Huf je na půl cesty z branky a čeká na pokyn ze střídačky.

57:38
    Na domácí střídačce propukly velké oslavy, čtvrtou branku totiž přidala produktivní dvojka Cach – Šťastný, když Denis Šťastný nahrával a DOMINIK CACH znovu střílel. Kohouty tak znovu poslal do vedení. Asistence: Denis Šťastný.

56:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu, obě obrany ale teď pracují na jedničku.

56:02
    Po pravé straně se snažil protáhnout od útoku Marek, byl však zastaven jedním z Ševců.

55:45
    U pravé tyčky chtěl dorážet Kuba, důrazný útočník se ale nelíbil zlínským obráncům, a tak si ještě něco vyříkávali.

55:20
    Kohouti se v přesilové hře drží v útočném pásmu a kombinují.

54:25
    Za menší strkanici před Pospíšilovou brankou jsou současně dvěma minutami potrestáni Štěpán Fryšara (ZLN) a Rok Macuh (OLO) za hrubost. Petr Miko (ZLN) pak za sekání.

53:15
    Teď už jsou ale hosté zpátky před Pospíšilem. Chytil se pokoušel z těsné blízkosti dvakrát tečovat puk, domácí brankář si jej ale dobře pohlídal.

52:50
    Kohouti drží Ševce dál od své branky, a to především ve středním pásmu.

52:15
    Olomoučtí se rychle vraceli pro puk, který Ševci nahodili až za branku domácích, s rozehrávkou ale pomohl Pospíšil, který kotouč vyhodil přes většinu hřiště.

51:45
    Chvíli na to se otevírají dvířka na trestnou lavici pro Olomouc. Za držení protihráče si dvě minuty odsedí Miroslav Kuba (OLO).

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 7. Spálovský (Zabloudil), 23. Šťastný (Cach, Macuh), 51. Cach (Šťastný, Spálovský), 58. Cach (Šťastný), 60. Marek (Kuba) – 16. Strmiska (Stiksa), 33. Fryšara (Horváth, Stiksa), 50. Fryšara (Bainar, Kenša)

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Jelínek – Zabloudil, Cach, Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jeklič, Šťastný, Kuba.
    Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Augustin, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Kenša, Miko, Václavek, Chytil, Karafiát, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth.

Rozhodčí: Held – Novotný, Holibka