Magnitogorsk – Záhřeb 6:1 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 3:2 (1:0 po s.n.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 9:4 (kon.)
Viťaz – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Soči – Jaroslavl 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Medveščak Záhřeb
Pátek 23.09.2016, 16:05 • Arena Metallurg • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (18:24:06)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Jan Kovář (MET) 1+1, 2 střely, čas na ledě 21:53
    Tomáš Filippi (MET) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:05
    Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 4 střely, čas na ledě 23:20
    Tomáš Mertl (ZAG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:53
    Jiří Smejkal (ZAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:09

Je dobojováno! Třetí třetina už se jen dohrávala a v jejím závěru upravil Sergej Těreščenko na konečných 6:1 ve prospěch Magnitogorsku. Svěřenci Mika Pelina dnes svého soka jednoznačně přehráli a i za přispění Jana Kováře a Tomáše Filippiho si připsali další tři body do tabulky.

59:15
    To byl pane zákrok! Mike Glumac měl na hokejce jasný gól, Ilja Samsonov se ale famózně přesunul a tygřím skokem udržel kotouč před brankovou čarou!

58:59
    Arťom Železkov (MET) vyfasoval dvě minuty za podražení, i hosté si tak v závěru třetí třetiny vyzkouší hru v početní převaze.
    58:14 Sergej TĚREŠČENKO - 6:1

58:14
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Niko Hovinen kapituloval pošesté, magnitogorská aréna znovu vybuchla nadšením! Železkov nabil na modrou čáru napřaženému SERGEJI TĚREŠČENKOVI, jehož rána z první se zastavila až v síti! Asistence: Arťom Železkov, Jevgenij Timkin.

57:52
    Nathan Perkovich (ZAG) si půjde odpočinout za katr na dvě minuty za sekání na Sjomina, domácí si tak v samotném závěru zahrají další přesilovou hru.

56:57
    Zdá se, že tři minuty před koncem už se utkání jen dohrává. Ani jeden tým se nikam nežene, domácí mají vše bezpečně pod kontrolou.

56:04
    Svěřenci Mika Pelina se posléze znovu usadili v útočném pásmu, Sergej Mozjakin si ovšem ukousl příliš velké sousto a lacino o puk přišel.

55:17
    Medveščak se málem dočkal kosmetické úpravy výsledku. Po Brulého pasu byl v mezikruží zcela osamocen Mike Glumac, jeho střela ale skončila na tyči!

54:26
    Dnes nepříliš aktivní Danis Zaripov se dostal ke střele, jeho pokus z levého kruhu ale Hovinena nepřekvapil.

53:37
    A znovu. Jaroslav Chabarov ovládl rychlobruslařský souboj o vyhozený kotouč, potřetí v krátkém časovém sledu skončila rozehrávka Medveščaku na zakázaném uvolnění.

52:59
    Alexandr Sjomin sice na útočné modré o puk přišel, hosté ho ale obratem vyhodili na další icing.

52:19
    Nepovedená rozehrávka Thomase Larkina skončila až na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Nika Hovinena.

51:30
    Domácí mají dění na ledové ploše zcela pod kontrolou a svého soupeře k ničemu nepouští, o vítězi je už nyní jednoznačně rozhodnuto.

50:46
    Aktivní Denis Kazionov zkusil štěstí z pravého kruhu, Hovinen ale jeho pokus vyrazil a útočník Metallurgu už se k dorážce nedostal.

49:57
    Sjomin už je zpět na ledě, ani v této početní výhodě se svěřencům Gordieho Dwyera příliš nedařilo.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Wolski (Jan Kovář), 22. Jan Kovář (Mozjakin, Lee), 30. Bereglazov (Kaletnik, De. Kazionov), 32. De. Kazionov, 39. Filippi (A. Sjomin, Osala), 59. S. Těreščenko (Železkov, Timkin) – 10. McMillan

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Wolski, Jan Kovář, Mozjakin – Zaripov, Dm. Kazionov, De. Kazionov – A. Sjomin, Filippi, Osala – Kaletnik, Železkov, Timkin – Kosov.
    Medveščak Záhřeb: Hovinen (Taylor) – Morrisonn, Parlett, Bezina, T. Larkin, Katic, J. Krejčík – Co. Genoway, Mertl, McMillan – Butler, Brulé, Paré – Bolduc, A. Giroux, Perkovich – Glumac, Smejkal, Arkalov.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Komarov – Golovljov, Šeljanin (všichni RUS)