Vítkovice – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:2 (po s.n.) | Chomutov – Sparta 4:3 (po pr.)
Plzeň – Olomouc 5:6 (po pr.) | Liberec – Třinec 0:3 (kon.)
Piráti Chomutov
4:3 (3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 23.09.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 6. kolo

S konstatováním, že domácí celek zůstává neporažen a i po tomto kole zůstane na druhém místě, se s vámi loučíme. Přejeme krásný víkend a u hokeje zase nashledanou. (20:30:41)

Ve vyrovnaném prodloužení, které může rozhodnout jedna chyba, vítězí nakonec Piráti. Na konci třetí minuty prodloužení ujela dvojice Růžička - Tomica. Druhý jmenovaný byl nakonec tím, kdo o osudu utkání rozhodl.

Hvězdy utkání: Michal Poletín (2+0) – Jan Piskáček (1+0)

62:57
    Michal Čajkovský navíc inkasuje desetiminutový trest, který ovšem nic neřeší. Hostující obránce po brance rozbil hokejku o branku.
    62:57 Marek TOMICA - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

62:57
    Piráti právě vstřelili branku!
    MAREK TOMICA přejel s kotoučem do útočného pásma a na pomoc mu z druhé strany přispěchal také Vladimír Růžička, kterému přihrál a najel si k bráně. Růžička mu kotouč vrátil a Marek Tomica už neměl moc práce doklepnout puk do prázdné brány. Asistence: Vladimír Růžička.

61:46
    Pech dostal nabito do mezikruží, jeho povedenou střelu dokázal Laco skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče. Tak teď měli domácí velké štěstí.

61:11
    Forman poslal před branku přihrávku od pravého mantinelu, tam se ke kotouči dostával Netík, naštěstí pro domácí se však k němu nedostal a Laco tak následně kotouč přikryl svou lapačkou.

60:45
    Uher zavezl kotouč do útočného pásma, tam však o něj přišel.

60:05
    Prodloužení ve třech na obou stranách začalo.

60:01

Ve třetím dějství jsme neviděli žádný gól, ale za to bylo k vidění několik povedených zákroků obou gólmanů. Ti jsou dnes velikou oporou svých týmů. Uvidíme jak se tento napínavý duel rozuzlí.

Střely na branku: 32 – 22

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a zápas tak pravděpodobně půjde do prodloužení.

59:10
    Vondrka se dostal ke střele z levého kruhu, jeho pokus však dokázal Pöpperle s menšími problémy chytit.

58:24
    Flemming dostal nabito na modrou čáru, jeho dělovku však dokázal Pöpperle vyrazit mimo tři tyče.

58:00
    Právě se rozeběhli poslední dvě minutky třetí třetiny.

Martin Penker

Petr Kouba

Branky a nahrávky: 4. Valach (Skokan), 8. Poletín (Huml, Vondrka), 13. Poletín (Kämpf, Skokan), 63. Tomica (V. Růžička) – 1. Piskáček, 11. P. Vrána (Čajkovský, Ihnačák), 32. Pech (Kudrna, Čajkovský)

Piráti Chomutov: J. Laco (Tomáš Král) – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Skinner – Skokan, Huml, Vondrka (C) – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Barinka, Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Kalina, Mikuš – Uher, P. Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Klimek, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Petružálek, Šír – Frodl, Zavřel

Diváci: 5 072