Olomouc – Třinec 1:4 (kon.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 7:2 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 3:0 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 7:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 24.09.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Už za hodinu nastoupí na olomoucký led starší dorostenci, kteří vyzvou Vítkovice. Těším se na počtenou. (14:30:02)

Ve třetí třetině už padla pouze jediná branka, když se trefil třinecký Jakub Lacka, který si tak připsal druhou branku v utkání. Oceláři si tak připisují po zásluze další tři body do tabulky.

59:37
    Utkání se dohrává před Pospíšilovou brankou.

59:10
    Hra se přesouvá od branky k brance, u mantinelu teď bojovali s Olomouckými o puk Cihlář se Stuchlíkem, kotouč ale skončil na olomoucké střídačce.

58:20
    Hanáci se snaží dostat znovu do útočné třetiny, přechod přes střední pásmo jim ale dělá docela problém.

57:50
    Oceláři opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma, Kohouti tak musí začínat útočné akce z vlastní třetiny.

56:55
    Na trestnou lavici míří další z Ocelářů, a to Lukáš Kaukič. Třinecká devítka si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

56:37
    Kohouti se drží před třineckou brankou, Říčka ale od mantinelu neměl možnost poslat puk svým spoluhráčům.

56:02
    Do útoku se prohnal Šťastný, toho ale vracející se hráči nenechali zakončit.

55:09
    Kohouti se snaží dostat k ohrožení třinecké branky, hostující obrana si ale vede velmi dobře.

54:37
    Jakub Lacka (TRI) míří na trestnou lavici, třinecký útočník je potrestán za podražení.

54:27
    Po levé straně se až před Pospíšila protáhl Kvasnica, u levé tyčky ale nenašel dost prostoru.

53:58
    Macuh to pak zkoušel ještě z vrcholu levého kruhu, Loubal ale včas sklapl betony.

53:27
    Macuh po buly prokličkoval do útoku, trefil ale jen brusle bránících hráčů.

53:17
    Led je upraven, plexi vyměněno, oba týmy se vrací na led. Zbývá dohrát necelých sedm minut.

53:17
    Vypadá to, že se úprava ledu a výměna skla trochu protáhne, oba týmy tak byly odeslány do kabin.

53:17
    Na ledě zůstala poměrně velká stopa krve, olomoucký útočník má totiž zřejmě řeznou ránu na zápěstí. Hra je přerušena a čeká se na úpravu ledu.

53:17
    Jeden z Ocelářů u trestné lavice dohrál Podlahu. Na led a trestnou lavici se tak vysypalo plexisklo, za olomouckým útočníkem navíc spěchal doktor. Domácí patnáctka však nakonec dojela na střídačku sama.

52:33
    Hanáci si navíc zahrají další přesilovku. Na lavici hanby míří na dvě minuty Ondřej Hrachovský (TRI), a to za podražení.

52:25
    Jeklič napadal rozehrávku Ocelářů, a ti se tak chvíli nemohli dostat z vlastní třetiny.

51:27
    Hosté se neúnavně snaží najít recept na olomouckého brankáře, s domácí obranou to ale nemají jednoduché.

50:40
    Třinečtí jsou při chuti a dál přidělávají Olomouci starosti, Kohouti ale dobře brání, a tak Pospíšil příliš práce nemá.

49:42
    Kolem brankoviště se protáhl Jašek, puk se mu ale za Pospíšila procpat nepodařilo.

49:11
    Oceláři se znovu snaží prostřelit Pospíšila, ten ale na střelu Adámka dobře viděl a puk schoval do lapačky.

47:28
    Těsně před Loubalem se snažil dorážet Beier, hostující brankář si jej ale dobře pohlídal.

47:05
    Menší trest si odpyká i jeden z olomouckých útočníků, a to Rok Macuh za napadení.

46:32
    Kohouti si zahrají další přesilovku! Jakub Lacka (TRI) míří na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

45:44
    Třinec je stále při chuti, do střely z vrcholu levého kruhu ale včas sáhl Beutl a odehrál puk pryč z pásma.

45:05
    Podlaha prosprintoval po pravé straně do útoku a na kruhu přenechal puk Jekličovi. Ten se ještě snažil obkroužit branku, u pravé tyče už ale byl připravený Loubal.

44:15
    Domácí se snaží odpovědět, jen těžko se ale dostávají do třineckého pásma.

43:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři znovu těží ze zmatku před brankou a zvyšují své vedení už na tři góly, když vysoká střela JAKUBA LACKY mířila až za záda Pospíšila. Asistence: Jan Bartko.

43:39
    Kohouti znovu vyhodili puk z vlastního pásma, znovu se ale píská zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před olomouckou branku.

43:03
    Za vyhozeným pukem spěchal Kalus, rychlejší byl ale Jelínek, který jej před třineckým útočníkem raději ometl o mantinel.

42:10
    Hanáci se teď drží v útočném pásmu a Loubal si tak na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

41:36
    Říčka se protáhl po pravé straně a nahodil puk na Loubala, ohrozit jej ale nedokázal.

40:53
    Třinec dokazuje, že papírovým favoritem není pro nic za nic a Olomouci přidělává pořádné starosti.

40:10
    Oceláři se znovu drží před Pospíšilem a zkouší to ze všech stran.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:33.

Kohouti ve druhé třetině zabrali, a tak se ve 27. minutě radovali ze snížení ve vlastním oslabení, a to zásluhou Jiřího Horáka. Hosté ale dokázali odpovědět, když dvě minuty před druhou přestávkou vrátil Třinci dvoubrankový náskok Dominik Cihlář.

40:00

39:14
    Do útoku znovu míří Oceláři, Olomouc se teď ale dobře vrací, a tak má Třinec problém dostat se dál než kousek za modrou čáru.

38:47
    Jelínkovu střelu se před Loubalem pokoušel dorážet Cach, třinecký brankář ale včas schoval puk pod betony.

38:31
    Oceláři se znovu snaží přijít na slabinu Pospíšila, jejich střely ale míří dost mimo olomouckou branku.

37:46
    Olomoucký kapitán to pak zkoušel ještě z mezikruží střelou švihem, mířil ale vedle branky hostujícího celku.

37:23
    Rozehrávku Ocelářů napadal za brankou Marek, k puku se ale nedostal.

37:12
    Znovu se potvrzuje pravidlo "nedáš – dostaneš", když nad Pospíšilovu lapačku mířil DOMINIK CIHLÁŘ. Asistence: Matěj Mach.

36:37
    Odražený puk se dostal k Macuhovi, který zkusil své štěstí nahozením z hranice levého kruhu, mířil ale příliš vysoko.

35:45
    Kalus se dostal ke střele na hranici pravého kruhu, trefil ale jen připraveného Pospíšila.

35:18
    Třinec chyboval v rozehrávce a v útočném pásmu se k puku dostal Kuba. Ten přidal na rychlosti a zkusil překvapit Loubala střelou nad lapačku, mířil ale trochu mimo třineckou branku.

34:25
    Hanáci rychle vyklízí vlastní třetinu a vyváží puk před Loubala, ke střele na třineckou branku se ale nedostali.

34:08
    Na trestnou lavici míří i Pavel Tomaník (OLO), a to na dvě minuty za podražení.

33:26
    Třinci ale evidentně hra ve čtyřech nevadí a znovu kombinuje před olomouckou klecí.

33:08
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Adam Flok (TRI) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

32:42
    Kohouti se snaží dostat až před třineckou branku, hostující obrana je ale nepouští do bezprostřední blízkosti svého brankáře.

31:54
    Kohouti vyhazují puk z vlastního pásma a snaží se dostat před Loubala, třinecká obrana si ale vede velmi dobře, a tak Loubal nemusí zasahovat.

30:27
    Ve středním pásmu vypíchl puk hostujícím hráčům Kuba, olomoucké osmadevadesátce ale sjel kotouč z hole a Třinečtí mohli zpět před Pospíšila.

29:40
    Oceláři to znovu zkouší ze všech stran, trápí je ale nepřesnost, a tak puk trefuje hlavně hrazení.

28:50
    Horák se znovu objevil nikým nehlídán na levému kruhu a zkusil to tvrdou střelou, Loubal ale včas nastavil levý beton.

28:10
    Třinec se ale ve vlastním oslabení drží před Pospíšilovou brankou a vymýšlí, kudy na olomouckého strážce svatyně.

27:22
    Ve stejném čase je tak Matěj Loubal (TRI) potrestán dvěma minutami za podražení. Trest odpyká Lukáš Jašek.

27:22
    Chvíli na to se před Loubalem objevil sám Šťastný, který si puk stáhl na levou stranu a snažil se zakončit do odkryté brány, Loubal ale proti olomouckému útočníkovi vytáhl hůl.

26:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti snižují náskok Třince ve vlastním oslabení! Až před Loubala se dostal JIŘÍ HORÁK, který doklepl puk za záda hostujícího brankáře. Bez asistence.

26:27
    Třinečtí se znovu dostali až před Pospíšila, Olomouc ale velmi dobře brání.

25:46
    Jenže právě Vítězslav Beutl (OLO) je pak potrestán dvěma minutami na trestné lavici za hákování.

25:40
    Hrehorčák nabral ve středním pásmu rychlost a snažil se projít přes posledního z olomouckých obránců, k zakončení ho ale domácí bek nepustil.

25:00
    Zpátky ve hře je i Kuba, ani jeden z týmů se teď ale nemůže dostat ze středního pásma.

24:40
    Oceláři jsou kompletní, Kohouti ale drží hru před Loubalem.

24:18
    Do útoku spěchal Macuh s Říčkou, slovinskému forvardovi ale u hrazení puk přeskočil hokejku.

23:51
    Sám až před Loubala se dostal Tomaník. Olomoucký útočník ale mířil jen do chráničů připraveného brankáře.

23:23
    Hra ve čtyřech vyhovuje více Ocelářům, kteří se drží před Pospíšilovou svatyní.

23:00
    Ve stejný čas je právě Miroslav Kuba (OLO) potrestán dvěma minutami za sekání.

23:00
    Nadvakrát se snažil dostrkat puk kolem levé tyčky za Loubala Kuba, třinecký brankář byl ale ve střehu.

22:32
    Přesilovka pro Olomouc! Dominik Cihlář (TRI) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

22:18
    V mezikruží si počkal na přihrávku Beier, který pak ale mířil jen o kousek vedle a do zadního mantinelu.

22:08
    Po buly před třineckou brankou míří Oceláři znovu rychle do útoku,zastavuje je ale zakázané uvolnění.

21:50
    Puk se po rychlém protiútoku dostal k Horákovi, který to zkoušel z pravého kruhu z otočky, trefil ale jen betony připraveného Loubala.

21:23
    Hosté se znovu usadili v útočném pásmu a kombinují, jejich střely ale zatím míří hlavně do zadního mantinelu.

20:48
    Stejně dopadl o chvíli později i Jeklič.

20:26
    Do protiútoku se pak dostal Podlaha, který to zkoušel z pravé strany, narazil ale na bránící hráče.

20:11
    Oceláři se hned na začátku druhé třetiny ženou do útoku, ke střele se ale zatím nedostali.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12.46.

Po první třetině odchází do kabin spokojenější hosté, kterým se už v šesté minutě podařilo bleskově využít přesilovou hru po střele Jakuba Lacky, o osm minut později sklepl puk za Pospíšilova záda Jan Hladoník. Hanáci tak mají před sebou jediný cíl, zlepšit koncovku, i oni totiž měli velkých šancí poměrně hodně.

20:00

19:50
    Poslední vteřiny se dohrávají v útočném pásmu Hanáků.

19:30
    Třinec zůstává dál aktivní a za olomouckou brankou bojuje s Kohouty o puk,

18:59
    Na modré napřáhl Hrachovský, jeho tvrdá střela ale jen orazítkovala zadní mantinel.

18:06
    Flok se podél pravého mantinelu dostal až na kruh, kde jej ale přebruslil Šťastný a sklepl mu puk z hokejky.

16:55
    Do útoku se hnali Hrehorčák s Hladoníkem, do přihrávky před Pospíšilem ale vložil hůl jeden z vracejících se hráčů.

16:15
    Plitko nahodil puk na Pospíšila z hranice levého kruhu, olomoucký brankář ale kotouč bez problémů vyrazil do rohu kluziště.

15:27
    Horák se snažil vypíchnout hostujícím hráčům puk, ti jej ale dokázali udržet v útočném pásmu.

14:46
    Pokračuje se v aktivní a atraktivní hře. Téměř do samostatného úniku se dostal Janiczek, který rozhýbal Pospíšila, stáhl si puk k pravé tyčce a zkoušel najít mezírku mezi výstrojí olomouckého brankáře a tyčkou. Pospíšil se ale nenechal zmást, roztáhl se přes brankoviště a ucpal všechny skulinky.

14:34
    Hostující obraně ujel po pravé straně Šťastný, který ale trefil jen betony připraveného Loubala.

13:56
    Oceláři těží z důrazu před brankou, když po zmatku před Pospíšilem sklepl puk za záda olomouckého brankáře na hranici brankoviště stojící JAN HLADONÍK. Asistence: Patrik Hrehorčák, Michal Kvasnica.

13:35
    Oceláři jsou znovu usazení v útočném pásmu, přes dobrou obranu se teď ale těžko dostávají ke střele na branku.

13:11
    Domácí vyhodili puk z vlastního pásma a chystali se střídat, kotouč ale skončil za poslední čárou a rozhodčí vrací hru zpět před Pospíšila.

12:26
    Macuh z vlastního pásma poslal puk Kališovi, který dlouhou přihrávkou hledal střídajícího Beiera, tomu ale puk přeskočil hokejku.

11:47
    Imrichovo nahození od modré čáry trefilo jen betony připraveného olomouckého brankáře.

11:26
    I Hanáci ustáli druhou přesilovku, Oceláři se ale dál drží před Pospíšilovou brankou.

11:08
    Kalusovu střelu pak těsně před Pospíšilem zvedl nad branku Jelínek.

10:20
    Oceláři se snaží ještě využít přesilovou hru a drží se v obranném pásmu. Olomouc ale dobře brání.

09:45
    Nadvakrát to od modré zkusil Hrachovský, třinecký obránce ale pokaždé trefil zadní mantinel.

09:23
    Olomouc si ale přesilovku o čtyřicet devět vteřin zkrátila. Za podražení je totiž dvěma minutami potrestán Matic Jeklič (OLO).

08:58
    Za pukem ještě spěchal Flok, Pospíšil ale puk posunul na vracejícího se Spurného.

08:51
    Třinec ale rychle vyhazuje puk ze svého pásma.

08:12
    Přesilovku si už v první třetině zahrají i Olomoučtí. Michal Kvasnica (TRI) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

07:45
    Do útoku sprintovali Hrehorčák s Hladoníkem. Hladoník si ještě v mezikruží klepal o přihrávku, puk ale zachytil vracející se Beier, který rychle otočil hru.

07:05
    Marek se znovu protahoval podél hrazení do útoku, Třinec si ale olomoucké juniory dobře rozebral už za modrou čárou.

06:30
    Do útoku prosprintoval i Marek, boj o puk v rohu kluziště pak ale přerušil rozhodčí.

06:02
    Do útoku se rychle dostali Mach s Plitkem, třinecká patnáctka našla před Pospíšila najíždějícího Macha, který to zkusil z levého kruhu. Olomoucký brankář se ale stihl přesunout, a tak Mach trefil jen jeho betony.

05:40
    Kohouti se snaží rychle odpovědět a ženou se do útoku.

05:08
    Ocelářům stačilo pouhých osm vteřin přesilovky k tomu, aby se dostali do vedení. JAKUB LACKA si našel ideální pozici u hranice levého kruhu a prudkou střelou prostřelil Pospíšila. Asistence: Jan Bartko, Lukáš Jašek.

04:50
    Dvířka na trestnou se poprvé otevírají a na lavici hanby míří jeden z Olomouckých. Konkrétně je to Rok Macuh, který si odpyká menší trest za sekání.

04:37
    Macuh vybojoval puk za olomouckou brankou a poslal jej Štreitovi, který kotouč rychle posílal pryč z pásma. Puk ale doklouzal na zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před Pospíšila.

04:08
    Oceláři to teď zkouší ze všech stran, domácí ale zatím obětavě brání.

03:44
    Teď měli Olomoučtí velké štěstí. Třinec přidal na důrazu a cpal se do branky, Podlaha ale pomohl Pospíšilovi, když skočil do střely z mezikruží. S druhou dorážkou už si olomoucký brankář poradil a přerušil hru.

03:17
    Od modré nahodil puk na branku Hrachovský, trefil ale jen jednoho z bránících hráčů, který puk vyrazil holí pryč.

02:52
    Hanáci se znovu drží před Loubalem, puk ale kontrolují Třinečtí.

02:21
    Za olomouckou brankou sáhl do přihrávky Ocelářů Spálovský, puk ale odskočil jen na připravenou hůl dalšího z hostujících hráčů.

01:53
    Kohouti se drží v útočném pásmu, přes třinecké obránce se ale těžko dostávají ke střele.

01:22
    Po pravé straně se až před hostujícího brankáře dostal Marek, skulinku u pravé tyčky ale nenašel.

01:10
    Hned na to odpovídal protiútokem Třinec, Pospíšil ale puk po nahození na bránu posunul holí do rohu kluziště.

00:50
    Jelínek s Horákem vyvezli puk až před třineckého brankáře, zakončit se jim ale nepovedlo.

00:07
    Jeklič vyhrál buly, Spálovský si bruslí zpracoval puk a poslal jej do útoku. Za kotoučem pak vyrazil Podlaha, na puk ale před Loubalem nedosáhl.

00:01

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Štreit, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Jelínek – Zabloudil, Cach, Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jeklič, Šťastný, Kuba.

HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Hrachovský, Janiczek, Bartko, Adámek, Haman (C), Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Plitko, Jašek, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladoník, Lacka, Kalus.

Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák.

Nejproduktivnější hráč: Jakub Lacka (3+5)
    Nejlepší střelec: Jakub Lacka, Patrik Hrehorčák (3 góly)
    Nejlepší asistent: Jakub Lacka, Jan Hladonik (5 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Filip Haman (2+2)
    Nejlepší +/-: David Janiczek (+4)
    Nejtrestanější hráč: Kryštof Stuchlík (14 TM)
    Nejvytěžovanější brankář: Matěj Loubal (5 zápasů; 89, 22 %)

Třinci se dařilo o něco lépe, a to i v posledních třech kolech. Oceláři nejprve v derby v prodloužení porazili Vítkovice 4:3, v utkání se zlínskými Ševci už se ale rozhodovalo v základní hrací době. Ze zisku cenných tří bodů se tak mohli za výhru 6:4 mohli znovu radovat úřadující mistři. V sedmém kole se ale hráči s drakem na dresu museli smířit s prohrou, když na vlastním ledě nestačili na Kometu, které podlehli čtyřbrankovým rozdílem 2:6.

Nejproduktivnější hráč: Denis Šťastný (3+2)
    Nejlepší střelec:Denis Šťastný (3 góly)
    Nejlepší asistent: Rok Macuh (4 asistence)
    Nejproduktivnější obránce: Adam Spálovský (1+3)
    Nejlepší +/-: Denis Šťastný, Dominik Cach, Adam Spálovský, Matěj Zabloudil, Pavel Tomaník (všichni +3)
    Nejtrestanější hráč: Jan Beier (33 TM)
    Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pospíšil (5 zápasů; 90,75 %)

Olomouc odešla v posledních třech utkáních z ledu jako vítěz jen jednou. V minulém týdnu vyzvala doma brněnskou Kometu, se kterou ve dvou třetinách odehrála velmi vyrovnané utkání. V té třetí však dokázalo přidat góly jen Brno, a tak se Hanáci museli smířit s prohrou 3:6. O den později vyrazili Olomoučtí do Jihlavy. Zápas na ledě Jihlavy ale Kohoutům vůbec nevyšel. Zatímco Dukla překonala olomouckého brankáře čtyřikrát, hráči v červenobílých dresech mířili přesně jen dvakrát. V dosud posledním odehraném utkání hostili Hanáci v odvetě Zlín. Na Ševci neměli z prvního duelu letošního roku příliš dobré vzpomínky, když vyrovnaný zápas rozhodovala až třetí třetina. I tentokrát to bylo podobné. Po šedesáti minutách se ale ze zisku důležitých tří bodů za výhru 5:3 radovala Olomouc.

I v sobotu čeká olomoucké juniory domácí zápas. Stejně jako v pátek, i tentokrát půjde o odvetu. Kohouti před vlastními fanoušky vyzvou Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 27. Horák – 6. Lacka (Bartko, Jašek), 14. Kaukič (Hrehorčák, Kvasnica), 38. Cihlář (Mach), 44. Lacka (Bartko)

Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák