Kladno – Chomutov 4:7 (kon.) | Písek – Liberec 0:7 (kon.) | Kolín – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:6 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | HC Litvínov – Slavia 5:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Pardubice 3:6 (kon.) | Havířov – Třinec 1:3 (kon.) | Vsetín – Zlín 1:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 0:3 (kon.) | Letňany – Sparta 4:5 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 4:5 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (3:2, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 24.09.2016, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 8. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Plzeň 1929.
    Vítězným týmem se pro dnešní zápas stává Plzeň, která díky JOSEFU ROUBALOVI, který dokázal proměnit dva nájezdy a urval tak druhý bod pro svůj tým.

62:34
    Otakar Šik měl na holi vítězný gól, ale nedokázal zakončit přesně na bránu a hra pokračuje v roli hostů z Plzně.

61:30
    Neuvěřitelný zákrok Berana, který na poslední chvíli vychytal jistý gól z hole Matiáška. Ten po odpískání nemohl uvěřit vlastním očím, že gól nepadl.

56:37
    Je tomu tak. Na dvě minuty je vyloučen Martin Slabý (KVA) za krosček, Jan Bečka (KVA) hrubost a Ondřej Váňa (PLM) za hrubost.

56:37
    Další mela před bránou Koláře. Po odpískaném faulu ve hře pokračoval jeden z karlovarských hráčů a po potyčce u brány se určitě bude vylučovat.

56:00
    Obrovská šance Otakara Šika, ten z mezikruží poslal puk na břevno a zatím se završení hatricku nedočká.

48:56
    Na dvě minuty je vyloučen Kamil Hajšman (PLM) za podražení. Karlovarští si tak zahrají další přesilovou hru.

47:27
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Energetici znovu chybovali při přesilové hře. Toho využil PETR ERET, který se po přihrávce od Josefa Roubala ujal puku a po přejetí celé ledové plochy se vydal sám na bránu a po naznačení střely si prohodil puk a zakončil přesně k tyči a srovnává tak skóre. Asistence: Josef Roubal

47:19
    Vše již vypadá v pořádku. Kolář byl zřejmě ochromen střelou. Hra pokračuje beze změn.

46:24
    Před bránou se stala velká mela po dorážce Jana Bečky se pošťuchovali Filip Staněk (PLM) a Jan Tlačil (KVA). Oba jsou vyloučeni za hrubost na dvě minuty.

46:01
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (František Čada – 2 min., nedovolené bránění).

39:47
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Martin Lokajíček – 2 min., hákování).

35:52
    Na dvě minuty byl vyloučen Kamil Hajšman (PLM) za hákování. Energie si tak zahraje další přesilovou hru.

34:06
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jan Bečka – 2 min., nedovolené bránění).

31:39
    Vidíme chybu obrany, která nechala otevřené střední pásmo JAN MATIÁŠEK a neměl větší problém se prosmýknout mezi obránci a při samostatném úniku obelstil brankáře Berana a zakončil těsně podél tyčky až do sítě. Asistence: Nicolas Kaňák, Petr Eret

24:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Další využití přesilové hry! Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu přišel gól z ničeho nic, když se do puku opřel MARTIN SLABÝ, který zvyšuje náskok svého týmu na dva góly. Asistence: Daniel Zavřel, Michal Hotěk

23:41
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Vít Reitspies – 2 min., krosček).

19:46
    Máme tu využití přesilové hry! Otakar Šik se prosazuje podruhé. Po dokonalé souhře se jako poslední do puku opřel OTAKAR ŠIK, který poslal těsně před koncem první třetiny do vedení. Asistence: Jan Tlačil, Jan Bečka

19:06
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Petr Eret – 2 min., vysoká hůl).

16:50
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Daniil Petrov – 2 min., faul kolenem).

13:12
    Nádherný vyrovnávací gól Energie! Po přihrávce z obranného pásma se vydal OTAKAR ŠIK sám na bránu a po překonání středního pásma nijak nerozmýšlel a opřel se do své hole a přesně trefil pravý horní růžek Červenkovi svatyně. Asistence: Jakub Ptáček

02:32
    Velice rychlá odpověď na druhý gól Plzně! Po úniku mezi obránci Plzně se prosazuje MICHAL HOTĚK, který byl velmi houževnatý a po vhazování se z přihrávky Bečky dokázal prosadit až do klece Červenky. Asistence: Jan Bečka, Radek Prošek

02:18
    Gól z přesilové hry! Prosadit se střelou mezi hráči dokázal MARTIN ČERVENKA, který skóroval po zmatku před bránou. Asistence: Jan Matiášek, Petr Eret

02:02
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Patrik Štastný – 2 min., nedovolené bránění).

00:29
    Máme tu první gól utkání, který byl velmi rychlý! Už v první minutě se tým Plzně dokázal prosadit před bránou JAN MATIÁŠEK. Asistence: Josef Roubal

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 3. Hotěk (Bečka, Prošek), 14. Šik (Ptáček), 20. Šik (Tlačil, Bečka), 25. Slabý (Zavřel, Hotěk) – 1. Matiášek (Roubal), 3. Červenka (Matiášek, Eret), 32. Matiášek (Kaňák, Eret), 48. Eret (Roubal), rozh. náj. Roubal