K. Vary – Kladno 4:5 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1)
Rytíři Kladno
Středa 28.09.2016, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

V dnešním zápase předvedli své kvality oba týmy. Avšak hosté byli úspěšnějšími a po využití chyb vyhrává nad celkem Tomáše Marišky, který i přes neúspěch předvedl jeden z nejlepších výkonů sezóny. (19:13:53)

61:13
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno vítězí zásluhou DOMINIKA HAVELKY, který využil chyby v rozehrávce domácích a po přihrávce Schildhabela zakončil přesnou střelou do růžku branky z mezikruží. Asistence: Krešimir Schildhabel

60:55
    Hra se opět otočila. Domácím se podařilo usadit v útočném pásmu.

60:38
    Hra nemá příliš vysoké tempo a navrch mají hráči hostů.

60:28
    Na puku se drží hosté.

60:01

Třetí třetina nepřinesla z pohledu domácích dobrý výsledek. Po dvou inkasovaných brankách se mohou radovat hosté, kteří dokázali srovnat zápas a mají z dnešního zápasu jistý bod.

60:00

59:19
    Jiří Janata měl na holi svůj třetí gól v zápase, ale střela byla zablokována do ochranné sítě.

58:23
    Třetina v samotném konci nabírá vysokých otáček. Na puku jsou více hokejisté Kladna.

57:43
    Hra se přesunula před Kuchaře, který musí čelit v posledních minutách velkému nátlaku.

56:52
    Karlovarští znovu po chybě při přihrávce ztratili puk a musí se znovu vracet.

56:22
    Energetici se usadili v útočném pásmu.

55:50
    Hra se nyní úplně změnila. Navrch začali mít hokejisté Kladna, kteří mají po vstřeleném gólu novou mízu.

54:12
    Z úplně ničeho se podařilo hostům srovnat skóre. Když po odraženém nahození Havelky na bránu od mantinelu se šťastně podařilo tečovat ŠTĚPÁNU BLÁHOVI, který tečoval puk položenou hokejkou na led. Asistence: Dominik Havelka, Pavel Řepka

53:35
    Hra pokračuje po menší diskuzi Hendrycha s rozhodčími.

53:00
    Hra nemá skoro žádné tempo.

51:13
    Vlčí smečka si připravila velmi dobrou kombinaci, ale zahodila jí nepřesnou přihrávkou, která zamířila přes všechny čáry až ke Kuchařovi.

49:49
    Zatím jsou oba týmy bez větších šancí na bránu.

49:09
    Rytíři dostali svého soupeře pod velký tlak.

48:15
    Oba týmy mají problémy s udržením puku na svých hokejkách a proto se hra velmi kolébá mezi stranami ledu.

47:22
    Navrch mají stále domácí hokejisté, ale Rytíři jsou velmi aktivní a svého soupeře nepouští do přímého kontaktu se soupeřem.

45:44
    Hra velmi často zůstává ve středním pásmu.

45:32
    Milan Davídek se objevil úplně sám před bránou, ale zakončení beckhendem se mu nevydařilo.

44:48
    Karlovarští junioři jsou neustále na puku, ale šance na bránu si nevytvářejí.

44:37
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Janata – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

42:25
    Autorem branky je DOMINIK VACH. Asistence: Václav Janeček a Jakub Cibák.

41:50
    Rytíři se usadili v útočném pásmu.

40:39
    Energetici velmi aktivně působí na puku v útočném pásmu, ale zatím na bránu ještě nevystřelili.

40:17
    Vhazování před Svobodou dokázali vyhrát hosté a uhánějí před bránu Kuchaře.

40:02
    V začátku třetiny mají puk v režii domácí.

40:01

Druhá perioda přinesla velmi zajímavý hokej od obou týmů. Karlovarští junioři jsou jako vyměnění oproti předchozím utkání a s vedoucím týmem tabulky vedou 4:2. Nejdříve se snažili hosté snížit, když se ve 34.minutě podařilo Zelingrovi skórovat. Avšak 4 vteřiny před koncem periody dokázali energetici vstřelit gól také a dvoubrankový náskok z první třetiny si stále drží. Závěrečná část začne přibližně v 18:32.

40:00

39:56
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarští využívají svojí přesilovou hru! Po nátlaku na bránu a zmenšování obranné čtveřice více před bránu se snažilo Kladno vyhodit puk, ale MILAN DAVÍDEK velmi přesně zachytil puk a dokázal zakončit do brány čtyři vteřiny před koncem třetiny. Bez asistence

39:16
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Krešimir Schildhabel – 2 min., vražení na hrazení).

38:39
    Rytířům se přesilová hra vůbec nedaří. Zatím vůbec nevystřelili.

38:22
    Domácí úspěšně vyhazují puk a mohou střídat.

38:01
    Domácí zatím velmi dobře brání svoje oslabení bez výrazné střely na bránu.

36:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pavel Vápeník – 2 min., držení protihráče).

36:52
    Sudí hlásí faul domácích. Ty půjdou do čtyř po faulu Vápeníka.

36:26
    Kladno se usadilo v útočném pásmu.

35:46
    Hra je velice agresivní z obou stran. Zatím musí více dávat pozor Ondřej Kuchař, který v posledních minutách má mnohem více práce.

35:22
    Hra je vykázaná do středního pásma po zalehnutí puku za bránou Svobody.

33:29
    Máme tu druhé snížení z hokejek hostů! Po dalším zmatku před bránou Kuchaře se po přihrávce Kučery na modrou čáru opřel do puku MATYÁŠ ZELINGR, který propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Kučera, Petr Patyk

32:28
    Další z mnoha zákroků Svobody, který musel zastavit puk nahozený ze středního pásma.

31:20
    Energetici začínají velmi chybovat v přihrávkách a toho využívají hosté z Kladna.

29:55
    Kotouč se neustále přesouvá mezi třetinami. Navrch mají stále domácí hokejisté, kteří dnes předvádí skvělý výkon.

28:50
    další zásah Svobody na straně Kladna. Hosté mají velký problém s přesností střel a přihrávek.

27:50
    Energetici jsou velmi houževnatí k zisku dnešních bodů. Po výborné kombinaci ve středním pásmu chybělo jen velmi málo ke gólu.

26:33
    Kladenští se snaží kontrovat svému soupeři, ale zatím se na puku stále drží Vlčí smečka.

25:05
    Junioři Karlových Varů mají převahu nad svým soupeřem i přes velký rozdíl postavení v tabulce.

24:37
    Karlovarští hrají ve stejném tempu jako jeho soupeř. Oba týmy předvádí kvalitní výkon na ledě.

24:06
    Rytíři hrají v plném počtu a ihned se tlačí do útočného pásma.

23:06
    Výbornou střelu na bránu poslal Michael Čejka, který dokázal od modré čáry trefit tyč, která se rozezněla přes celý led.

22:19
    Karlovarští i přes přesilovou hru mají problémy s usazením v útočném pásmu.

21:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Yuya Okegawa – 2 min., faul kolenem).

20:42
    Kamil Svoboda se dokázal uvolnit v útočném pásmu, ale svojí střelu neposlal přesně na bránu.

20:05
    Druhou periody začali mnohem agresivněji hosté.

20:01

První třetina proběhla v režii domácích borců, kteří jistě zaskočili celek Rytířů, kteří nečekali takový nástup soupeře. Po odehraných dvaceti minutách se podařilo Jiřímu Janatovi skórovat dokonce dvakrát a jednou Milanu Davídkovi. Kladno vstřelilo pouze jeden gól a to zásluhou Chládka. Druhá třetina jistě přinesa další velmi zajímavé pokračování hry, kdy hosté budou chtít otočit vývoj utkání. Druhá perioda začne přibližně v 17:45.

20:00

19:29
    Závěr třetiny se dohrává před bránou Energie.

18:44
    Kladno se snaží zastavit rozjetý celek karlovarských hokejistů, ale kromě jednoho zásahu do brány Kuchaře se zatím nic jiného Rytířům nepovedlo.

17:42
    Domácí velmi zmatkují před vlastní bránou.

16:26
    Karlovarští energetici jsou velmi aktivní na puku a stále se drží v útočném pásmu.

15:38
    Píská se zakázané uvolnění domácím. Ti se musí vrátit z lavičky, kam velmi rychle zajeli.

15:22
    Hra se přesunula před bránu Svobody, který má v dnešním zápase zatím více práce.

15:00
    Rytíři se drží před bránou Energie, kde musel zasahovat Kuchař po nebezpečné střele z mezikruží.

14:26
    Hra pokračuje v režii domácích hokejistů, kteří se přes inkasovaný gól stále tlačí do brány.

11:09
    Máme tu první snížení kladenských juniorů! Po krátkém tlaku před bránou Energie se podařilo DAVIDU CHLÁDKOVI střelou z pravého kruhu překonat Kuchaře pod betonem. Asistence: Milan Piovarči

10:00
    Rytíři jsou pod tlakem domácích borců, kteří jsou v posledních minutách velmi aktivní.

09:17
    Energetici jsou oproti předchozím utkání jako vyměnění. Domácí předvádí velmi dobrý výkon.

08:42
    Rytíři se snaží vrátit do utkání a začali daleko více bruslit.

06:21
    Karlovarští přímo šokují svého soupeře! Po přihrávce Tomáše Nguyena se do kotouče opřel MILAN DAVÍDEK, který svojí přesnou střelou poslal energetiky do tříbrankového vedení. Asistence: Tomáš Nguyen

04:47
    Výborný vstup do zápasu! Po vyhraném buly se Petr Vodička opřel do puku a po vyrážce Svobody před bránu se přes teč Davídka dostal puk k JIŘÍMU JANATOVI, který kotouč zavěsil pod víko. Asistence: Milan Davídek, Petr Vodička

04:15
    Rytíři se po inkasovaném gólu snaží zklidnit hru a dostat se zpět do tempa. karlovarští junioři v zápase mohli ze začátku pouze jen překvapit a to se jim podařilo.

02:57
    Karlovarští přes všechny před zápasové prognózy jdou do vedení. Po přihrávce Martina Weinholda se do puku v mezikruží opřel JIŘÍ JANATA, který propálil vše co mu stálo v cestě a posílá tak Energii do vedení. Asistence: Martin Weinhold, Petr Vodička

02:32
    Rytíři pouze vyhazují do středního pásma a střídají.

01:56
    Rytíři jsou velmi houževnatí a nepouští soupeře přes střední pásmo.

01:36
    Energetici rozjíždějí nový útok.

01:00
    Lukáš Procházka se snažil zavést puk do útočné třetiny, ale byl zastaven už na modré čáře obranou.

00:36
    Karlovarští se poprvé ocitají na puku.

00:08
    Zápas začal velmi ostře ze strany Kladna.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Špírek) – Pajk, Brabec, Weinhold, Vodička "A", Beer, Vápeník, Pátek – Davídek, Janata "C", Šála, Čejka, Procházka "A", Svoboda, Hendrych, Kovář, Nguyen, Horký Trenér:Tomáš Mariška

Rytíři Kladno: Svoboda (Stahl) – Havelka, Šíma, Chládek, Zelingr, Malý, Kiml – Cibák, Bláha, Patyk "C", Keszl "A", Schildhabel "A", Piovarči, Kučera, Řepka, Borkovec, Okegawa, Janeček, Vach

Rozhodčí: Petružálek – Belko, Coubal.

Kladenští mají o poznání lepší zahájení sezóny oproti svátečnímu soupeři. Po odehraných osmi zápasech dokázalo Kladno získat celkový počet 18 bodů. Poslední dva zápasy byly pro Kladno rozdílné.Nejdříve se podařilo juniorům na domácím ledě vyhrát proti týmu Plzně výsledkem 4:2. Druhý zápas se týmu Rytířů příliš nepodařil. Po dvou obdržených gólech si tým připsal teprve druhou prohru od začátku sezóny. Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Krešimir Schildhabel se 14 body.

Karlovarští junioři sezónu nenačali vůbec dobře. Od počátku září se energetikům podařilo uhrát pouze 5 bodů. V posledních dvou utkáních se Vlčí smečka nejdříve představila na ledě Chomutova, kde po nevydařené první třetině podlehla v podkrušnohorském derby 3:1. V posledním odehraném utkání energetici odjeli na led Plzně. Tam se Karlovy Vary nedokázaly sehrát a po sedmi obdržených brankách odjížděly domů s vysokou prohrou. Nejproduktivnějším hráčem Vlčí smečky je Jiří Janata se šesti body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 3. Janata (Weinhold, Vodička), 5. Janata (Davídek, Vodička), 7. Davídek (Nguyen), 40. Davídek – 12. Chládek (Piovarči), 34. Zelingr (Kučera, Patyk), 43. Vach (Janeček, Cibák), 55. Bláha (Havelka, Řepka), 62. Havelka (Schildhabel)

Rozhodčí: Petružálek – Belko, Coubal