Toljatti – Minsk 2:3 (kon.) | Kazaň – Jokerit 4:2 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 3:0 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Dinamo Riga
Středa 28.09.2016, 18:00 • Neftěchim Arena • KHL

To je ode mě pro dnešek vše! Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (20:28:30)

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. Brankář Jakub Sedláček strávil celý zápas na lavičce hostujícího týmu.

Nižněkamsk se ve třetí třetině soustředil na ubránění výsledku, což se mu nakonec vyplácí! Třetí perioda totiž i přes tlak hostujícího týmu žádnou branku nenabídla, takže domácí vítězí nad Dinamem Riga 3:1.

59:52
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

59:33
    Obrovské zmatky před Lisutinem! Někteří z týmu Dinama již zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč se do branky nedostal.

59:14
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma, kam se pro něj vrací Galvinš.

59:00
    Dinamo pokračuje v tlaku v útočné třetině.

58:13
    Hosté odvolali brankáře a drží kotouč v útočném pásmu.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:04

56:30
    Dinamo rozehrává zpoza vlastní brány a do konce třetí třetiny zbývá už jen tři a půl minuty.

55:51
    Další nepřesnou střelu vyslal tentokrát domácí Gynge. Nižněkamsk drží útočné pásmo, což mu zcela vyhovuje.

55:38
    Ojedinělý brejk domácího týmu končí nepřesnou střelou Sallinena, který teď drží kotouč v rohu kluziště.

55:13
    Galvinš trefuje z levého kruhu jen připraveného Lisutina.

55:00
    Nižněkamsk se už vůbec nedostává do útoku, ale vadit mu to příliš nemusí, protože do konce zápasu zbývá jen pět minut a Neftěchimik stále vede o dvě branky.

53:14
    Freibergs nahazoval puk do skrumáže před brankou, jenže kotouč nakonec bez teče doletěl až k Lisutinovi, který přerušuje hru.

53:00
    Domácí jsou pod tlakem a nedaří se jim dostat kotouč pryč ze své třetiny.

51:30
    Další zajímavá akce hostů vůbec neskončila zakončením, protože Meija zcela minul letící kotouč. Hosté nedokáží zúročit své šance, což je za tohoto výsledku a v této fázi zápasu může hodně mrzet.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 4. Ščitov (Gynge, D. Makarov), 10. Polygalov (Sexton, An. Sergejev), 30. Sallinen (Sexton, Polygalov) – 27. M. Redlihs (Galvinš, Sčastlivyj)

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Chakimov) – Rjasenskij, An. Sergejev, Bryncev, Berezin, Ogurcov, Ščitov, Kuzmin – Sexton, Sallinen, Polygalov – D. Makarov, Gynge, Koňkov – Stas, Kitarov, Chajrullin – K. Makarov, P. Kulikov, Korotkov.
    Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Galvinš, Freibergs, Mullen, K. Redlihs, Jerofejevs, J. Redlihs, Zile – M. Redlihs, Darzinš, Sčastlivyj – Sestito, Shugg, Indrašis – Meija, Jelisejevs, Bičevskis – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs.

Rozhodčí: Vladimír Bukin, Sergej Morozov – Jevgenij Litvinov, Alexandr Nikolajev

Diváci: 5.000