K. Vary – Letňany 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
HC Letci Letňany
Středa 28.09.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Karlovarští dorostenci svůj středeční zápas odehrají po celkem třech nešťastných kolech, ve kterých pokaždé prohráli po základní hrací době. Poslední odehrané utkání na domácím ledě v západočeském derby se odehrál velmi dobrý zápas z obou stran, avšak lepším týmem byl host z Plzně. I přes několik nešvarů se dařím karlovarským dorostencům držet na druhém místě tabulky. Nejproduktivnějším hráčem karlovarských dorostenců je Otakar Šik se 14 body.

Pražští Letci svá poslední utkání nedokázali podobně vyhrát jako tým domácích. Avšak se ziskem pouze jednoho bodu. V posledním utkání se Letci představili na svém ledě proti Spartě Praha, kde v urputné přestřelce nakonec zvítězila Sparta výsledkem 4:5. Z odehraných osmi zápasů se podařilo Letňanům vyhrát pouze dvě utkání a to je se 6 body řadí na 6. místo v NOEN ELSD – Z. Nejproduktivnějším hráčem Letců je Lukáš Rousek s 11 body.

První vzájemné letošní utkání dokázali vyhrát dnešní domácí Karlovy Vary poměrem 0:2. O to bude zápas důležitější pro Letce, kteří se také budou pokoušet o zisk bodů na venkovním ledě soupeře.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Kořán, Přibyl, Ptáček, Cankov, Štaif, Kala, Zavřel – Hotěk, Bečka "C", Prošek, Petrov, Halberštát "A", Habr, Slabý, Holub, Tlačil, Štastný Trenér: Václav Eismann

HC Letci Letňany: Pařík (Hamalčík) – Antoš, Prebsl, Lytvynov, Novák, Hlinka, Schönbauer – Danov "A", Fabiánek "C", Jelínek, Nedorost, Rousek "A", Larsen, Kubíček, Soukup, Nárovec Trenér: Jan Zlatohlávek

Rozhodčí: Grančařík – Malý, Šimán.

00:01

00:03
    První puk mají domácí energetici.

00:38
    Oba týmy prověřili soupeřova brankáře nahozením a na puku se drží domácí.

01:13
    První těžší střela od hostujících útočníků. Brankář Karlových Varů musel být velmi pozorný.

02:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu úvodní gól Karlových Varů. Domácí energetici začali utkání velmi produktivně. Už po úvodních dvou minutách tu máme vedení! Po krásné přihrávce od Radka Proška se do puku opřel JAN BEČKA, který propálil vše co mu stálo v cestě a poslal tak svůj tým do vedení. Asistence: Radek Prošek, Michal Hotěk

03:16
    Karlovarští stále pokračují na puku a jejich soupeř nemá příliš šancí na střelu.

03:43
    Lukáš Rousek dokázal protáhnout karlovarského brankáře. Ten po střele od mantinelu musel sahat pro puk velmi daleko.

04:34
    Na puku se začínají držet i hosté. Ti se po úvodních minutách probrali a začali hrát. Avšak po chybě při přechodu středního pásma je pískáno zakázané uvolnění.

05:12
    Otakar Šik se snaží prokličkovat mezi obránci Letců, ale zatím bez šance na střelu.

06:09
    Lukáš Nedorost se snažil překvapit Jakuba Kašpara svojí skrytou střelou, ale nedokázal přesně zamířit. Skóre se nemění.

07:29
    Ivan Lytvynov se snažil propálit karlovarskou obranu, ale trefil pouze prvního clonícího hráče.

08:23
    Energetici se začínají dostávat pod tlak.

09:00
    Letňany se už dlouho drží v útočné třetině. Zatím však beze střely na bránu.

09:34
    Radek Prošek, je v dnešním utkání velmi aktivní v útočné třetině. Zatím velice účinně zaváži puky přes střední pásmo.

10:23
    Uvidíme první vyloučení dnešního utkání! Po provinění Roberta Kaly (KVA) podražením, si odsedí dvě trestné minuty.

11:15
    Vzápětí následuje druhé vyloučení. Tentokrát na straně hostů. Na dvě minuty je vyloučen Dominik Danov (LET) za hru zlomenou holí.

12:13
    Energetici jsou v plném počtu.

12:34
    Začala přesilová hra domácích, kde se energetici drží stále před bránou Paříka.

13:02
    Máme tu využití přesilové hry! Po krásné souhře Jana Bečky a Jakuba Habra se do puku opřel TOMÁŠ PŘIBYL, který přesně trefil růžek brány. Asistence: Jan Bečka, Jakub Habr

13:05
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Patrik Šťastný – 2 min., nedovolené bránění).

13:57
    Hra pokračuje ve vysokém tempu!

14:03
    Letňany právě vstřelily branku!
    Vysoký tlak se hostům vyplácí! Po výborné souhře před bránou se jako poslední do puku opřel LUKÁŠ NEDOROST, který snižuje dvou brankový náskok Energie. Asistence: Eg Peter Larsen, Lukáš Rousek

15:51
    Po nátlaku hostů, vidíme tvrdý tlak na bránu Paříka. Ten se musí v bráně velmi ohánět.

16:10
    Karlovarští si sami zadělávají na problémy zbytečnými přihrávkami. Hosté těchto chyb začínají velmi využívat.

17:23
    Oba týmy pokračují ve vysokém tempu.

17:40
    Otakar Šik prověřil brankáře skvělou střelou z mezikruží. Pařík byl však velmi dobře připraven.

18:10
    Milan Antoš prověřil levý beton Kašpara svojí střelou od modré. K odraženému puku se však dostali dříve domácí a ti mají hru zatím pod kontrolou.

18:20
    Další vhazování před Kašparem. Letci jsou v posledních minutách aktivnějším týmem na ledě.

19:00
    Poslední minuty třetiny rozehrávají domácí.

19:24
    David Holub se snažil v mezikruží prosadit v hloučku hráčů, ale účinně přihrát nedokázal.

20:00

První třetina přinesla hned tři góly, když se dokázal prosadit už ve třetí minutě Jan Bečka, dvojí přesnou střelou. Karlovarští dokázali získat dokonce dvoubrankový náskok, ale po výborné souhře Letců a střelce Nedorosta, půjdou energetici do druhé třetiny s jednogólovým náskokem. Letňany budou muset pokračovat ve hře posledních minut první třetiny, kdy svého soupeře jasné přehrávali. Druhá třetina začne přibližně v 13:50.

20:01

20:03
    Tentokrát jsou na puku hosté. Ti se však ihned proviňují zakázaným uvolněním.

20:30
    Energetici jsou od začátku třetiny pod tlakem Letců.

21:01
    Nátlak hostů pokračuje.

21:16
    Karlovarští se dokázali uvolnit a mohou střídat.

21:58
    Energie je velmi aktivní ve středním pásmu, ale zatím se jí nedaří dostat do útoku.

22:50
    Martin Slabý se snaží prosadit před bránou Paříka, ale zatím bez větší šance.

23:53
    Jan Bekča opět velmi aktivní na puku. Chybělo velmi málo ke vstřelení třetí branky energetiků.

24:58
    Energie zklidnila tempo hry z úvodních minut druhé třetiny.

25:46
    Tomáš Soukup je velmi houževnatý na puku. Snaží se dorážet puku před bránou a také je nahazovat. Zatím je to však bez velkých šancí.

26:26
    Domácí požádali o oddechový čas.

26:26
    Letci pokračují na puku a drží svého soupeře pod stálým tlakem.

26:53
    Letňany jsou stále na puku. Lukáš Nedorost poslal další nebezpečnou střelu na bránu Kašpara.

27:52
    Energetici se po delší době dokázali osvobodit z tlaku hostů a mohou střídat.

28:53
    Hosté předvádí velmi dobrý hokej v posledních minutách.

29:32
    Na dvě minuty je vyloučen Petr Štaif (KVA) za faul kolenem.

30:15
    Karlovarští se v posledních minutách dostali pod velký tlak a to se podepsalo na výborně sehraným gólem Letců, když se po přihrávce na modré od Nováka opřel do puku na vrcholu kruhu LUKÁŠ ROUSEK a přesnou střelou dokázal trefit růžek karlovarské brány. Asistence: Vojtěch Novák

31:27
    Letci pokračují výborným výkonem v útočné třetině.

32:24
    Michal Hotěk se snažil v útočné třetině získat rozehrávku hostů a nechybělo moc a mohla z toho být velmi nebezpečná střela na bránu Paříka, který ve druhé části nemá příliš práce.

33:30
    Hra se velmi rychle přelévá ze strany na stranu. Navrch mají zatím jednoznačně hosté.

33:59
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Lukáš Pařík – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Matěj Jelínek.

34:35
    Karlovarští svojí přesilovou hru začali slibně. Na bránu Paříka poslali už několik střel.

34:42
    Tlak na bránu se vyplatil! Po necelé minutě přesilové hry se v chumlu hráčů před bránou dokázal prosadit DAVID HOLUB, který posílá energetiky znovu po vedení. Asistence: Jakub Ptáček, Martin Slabý

35:34
    Energie pokračuje v nátlaku po vstřeleném gólu. Do kotouče se nyní opřel Jan Tlačil. Pařík byl však připraven a nepustil žádnou střelu.

36:12
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Lukáš Rousek – 2 min., hákování).

36:20
    Energie hraje další přesilovku v řadě, zatím bez jedině střely.

37:16
    Letci velmi úspěšně vyhazují puk a opět mohou střídat.

37:51
    Karlovarští se snaží zklidnit tempo hry a spíše překvapit svého soupeře.

38:26
    David Holub se snažil dorážet puk před bránou Energie. Hostující Pařík byl však připraven.

39:00
    V poslední minutě jsou na puku více hosté.

39:23
    Puk je vhazován před Kašparem. ten musel zasahovat po nahození od modré čáry.

40:00

Druhá perioda přinesla znovu zajímavý hokej. Na obou stranách padl jeden gól a ve vedení jsou tedy stále domácí, kteří však po gólu Letců museli svůj jednogólovým náskok získat. Hosté z Letňan budou muset ve třetí třetině předvést lepší hokej než ve druhé, aby dokázali získat všechny tři body. Závěrečná perioda začne přibližně v 14:36.

40:01

40:02
    Energetici začali velice agresivně ve třetí třetině.

40:36
    Na puku se začali držet Letci, kteří se snaží propracovat do útočného pásma.

41:19
    Energetici mají stejný problém se získáním útočného pásma.

41:44
    Grančařík nejdříve ukazoval, že bránící hráč fauloval, ale po diskuzi s čárovými tento verdikt zrušil. Pokračovat se bude za plného hráčského stavu.

42:17
    Oba týmy se snaží ve třetí třetině nechybovat. Hra proto vypadá velmi roztržitá na obě strany ledu.

42:35
    Vhazovaní před Paříkem, po zakázaném uvolnění hostů.

43:04
    Letňany se snaží dostat před bránu Kašpara, ale Energie uzamkla střední pásmo.

43:34
    Jan Tlačil zakládá nový útok.

43:51
    Po zákroku brankáře hostů se bude vhazovat po jeho levici.

45:00
    Telci se snaží zabránit střelám karlovarských hokejistů a to se jim také daří.

45:43
    Letňanští borci se snaží prosadit na puku před bránou Kašpara, ale po častých chybách v přihrávce jsou na puku domácí.

46:31
    Karlovy Vary mají velké problémy se udržet v útočném pásmu.

47:07
    Ivan Lytvynov se snažil střelou zaskočit karlovarského brankáře, ale trefil pouze prvního clonícího hráče.

47:58
    Oba týmy velice chybují na pucích. Zatím tato hra více vychází celku Eismanna.

48:28
    Tomáš Fabiánek se snažil založit útok, ale puk musel po nátlaku energetiků vyhodit do středního pásma.

49:03
    Oba celky velice chybují v přihrávkách a zatím se nedaří ani jednomu celku vstřelit gól.

49:58
    Jan Tlačil měl na své hokejce gól, ale nedokázal skákavou střelu přesně zamířit mezi tyče svatyně Paříka.

50:40
    Karlovarští znovu získávají dvoubrankový náskok na svého soupeře. Po přihrávce od Michala Hoťka se do puku na modré čáře opřel TOMÁŠ PŘIBYL a svojí střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Hotěk, Jan Bečka

51:44
    Letci se snaží odpovědět na čtvrtý gól Energie, ale zatím se jen provinili ofsajdem.

52:07
    Jan Bečka vyslal další střelu na bránu, ta byla však zblokována a na puku jsou hosté.

53:10
    Peter Larsen měl na puk snižující branku Letců, ale nedokázal přesně zakončit a skóre se nemění.

53:57
    Po nedohodnuté přihrávce energetiků ve středním pásmu se velmi jednoduše zmocňují puku hosté.

55:04
    Energie má snahu vstřelit pátý gól za svůj tým, ale zatím se hostům daří kontrovat.

55:36
    Karlovarští dorostenci se velmi dobře usadili v útočné třetině.

56:20
    Letci vyhazují puk a střídají.

56:51
    Domácí rozehrávají až zpoza brány, kam je vyhnali hosté, kteří jsou v napadání velmi aktivní.

57:33
    Dominik Danov se ocitl v samostatném úniku. Před bránou se rozhodl pro střelu k vyrážečce a tam se podařilo Kašparovi vyrazit puk na tyčku a do zadního ochranného plexiskla.

58:36
    Závěrečně dvě minuty drží puk hosté.

58:49
    Zatím se nezdá, že by hosté zkusili hru v šesti.

59:10
    V poslední minutě ještě uvidíme vhazování před Kašparem po zakázaném uvolnění.

59:16
    Jakub Habr se ještě v samotném závěru snaží vstřelit pátý gól.

59:50
    Energetici kontrolují poslední vteřiny utkání.

Závěrečná třetina přinesla jeden gól a to do brány Letců, kteří v dnešním utkání nedokázali přes dlouhý boj uhrát bod. Karlovarští se svojí výhrou dotahují na svého soupeře v tabulce a mají velkou šanci na získání prvního místa v tabulce. Pro dnešní utkání je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák. (15:07:40)

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 3. Bečka (Prošek, Hotěk), 14. Přibyl (Bečka, Habr), 35. Holub (Ptáček, Slabý), 51. Přibyl (Hotěk, Bečka) – 15. Nedorost (Larsen, Rousek), 31. Rousek (Novák)

Rozhodčí: Grančařík – Malý, Šimán