Olomouc – Havířov 2:5 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
AZ Havířov
Čtvrtek 29.09.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nejvyšší dorostenecká soutěž spěchá dál a blíží se její třetina. Na programu je už deváté kolo, v němž Olomouc přivítá na vlastním ledě nedaleký Havířov.

Olomouci se v letošní sezóně lepí pořádná smůla na paty. Z dosud osmi odehraných zápasů se z vítězství radovala jen jednou, když ve čtvrtém kole porazila Vsetín 7:3. V posledních čtyřech zápasech ale Kohouti pokaždé odešli jako poražení a bez bodu. Nejprve doma ve vyrovnaném utkání podlehli Třinci 1:3, poté jen minutový zkrat rozhodl o prohře 2:3 ve Zlíně. V posledních dvou zápasech se ale Hanáci gólově prosadit nedokázali, Kometě tak nejprve podlehli vysoko 0:7, poté Vítkovicím 0:3.

Kohoutům patří v extraligové tabulce skupiny Východ se třemi body sedmé místo.

Havířov si vede o něco lépe. Z dosud osmi odehraných zápasů čtyři vyhrál, z toho tři v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Utkání s Kometou i Vítkovicemi musela nakonec rozhodovat právě až individuální disciplína, pokaždé se ale z vítězství 3:4 radoval Havířov. V šestém kole změřil Havířov síly se Vsetínem. Ani tentokrát nestačila základní hrací doba k určení vítěze, v prodloužení si ale dva body vystřelil za výhru 3:2 Havířov. V dosud posledním hraném utkání však Havířovští v derby nestačili na Třinec – 1:3.

Havířov je v tabulce jen o příčku výš než Kohouti, tedy na šestém, na svém kontě má ale deset bodů.

HC Olomouc: Galuška (Fajgl) – Dajčar, Galvas, Mader P., Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Janečko, Kret.

AZ Havířov: Dufek (Křehlík) – Pliska, Zíková, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Pindel, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek (C), Pastor.

Rozhodčí: Malota – Hanzlík, Wesley.

00:01

00:02
    Havířov hned po buly nahazuje puk do útočného pásma, dlouho se tam ale udržet nedokázal.

00:21
    Až do útočného pásma prokličkoval Podlaha, jeho střela ale skončila vysoko v ochranné síti.

00:31
    Dorážet vlastní střelu z mezikruží se snažil ještě Skopal, Dufek ale puk schoval v lapačce a přerušil hru.

00:58
    Po pravé straně se snažil do útoku protáhnout Pavelek, toho ale u střídačky Olomouce zastavil jeden z vracejících se hráčů.

01:20
    Po zakázaném uvolnění domácích se hra vrací zpět před Galušku.

01:40
    Hra se přelévá od branky k brance, ani jeden z brankářů teď ale nemusel zasahovat.

02:18
    Na hranici pravého kruhu si sjel Paťava, trefil však jen chrániče připraveného havířovského brankáře.

02:50
    Olomouc se tlačí do útoku, přes havířovskou obranu se ale dostává jen stěží.

03:21
    Tvrdou střelou z levého kruhu se pokusil překvapit Galušku Piš, olomoucký brankář měl ale betony na správném místě.

03:48
    Kohouti se usadili v útočném pásmu, kombinují ale převážně v levém rohu kluziště.

04:33
    Velkou šanci ke skórování měl Klíma. K havířovskému útočníkovi se odrazil puk zpoza brány a Klíma se ještě pokoušel stáhnout puk doprava a procpat ho za Galušku. Olomoucký brankář se ale roztáhl přes brankoviště a gól nedopustil.

05:30
    Domácí jsou teď o něco aktivnějším týmem a opakovaně hledají cestu před Dufka, havířovský brankář ale se střelami moc práce nemá.

06:08
    Olomoučtí se dál tlačí před havířovskou branku, jejich střely jsou ale dost nepřesné.

06:50
    Na pravém kruhu si blíž k Dufkovi sjížděl Kořenek, tomu ale puk vypíchl jeden z hostujících hráčů.

08:06
    I přes bránícího hráče se po pravé straně protáhl až před hostujícího brankáře Galvas a hledal skulinku u pravé tyčky, Dufek si ale všechny mezery pohlídal.

08:33
    První přesilovku si zahrají hosté. Josef Podlaha (OLO) si odpyká menší trest za podražení.

09:05
    Havířov právě vstřelil branku!
    Krásnou akci zakončili hosté gólem pod horní tyč olomoucké branky, když Szturc jemně poslal puk po ose Potočný – Bambula a MARTIN PLISKA. Hosté tak využili první přesilovou hru. Asistence: Jan Bambula, Matěj Potočný.

09:05
    Ve stejném čase je za faul kolenem potrestán dvěma minutami Tomáš Dajčar (OLO).

10:30
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti srovnávají ve vlastním oslabení! Navrátilec do sestavy, který běžně nastupuje za juniorku, JOSEF PODLAHA, se dostal po pravé straně až před Dufka a mířil přesně až za jeho záda. Asistence: Martin Pěcha.

11:16
    Olomouc vyrovnávací gól nakopl a drží se v útočném pásmu.

12:07
    Vosátko obkroužil havířovskou branku a zkoušel to u levé tyčky, Dufek ale úmysly olomouckého obránce dobře přečetl.

12:09
    Hanáci se dál snaží najít skulinku v Dufkově výstroji, Havířov ale velmi dobře brání.

13:08
    Kořenek dostal ve středním pásmu dobrou přihrávku, nabral rychlost a i přes bránícího Pindela, se snažil prostrčit puk kolem pravé tyčky za Dufka. Havířovský brankář ale posunul betony k tyčce včas.

14:02
    Olomoučtí znovu kombinují v útočném pásmu, hosté je ale drží převážně u hrazení za vlastní brankou.

14:40
    Havířov vyvezl puk do útočného pásma a snaží se dostat až před Galušku, olomoucká obrana ale drží hosty co nejdál to jde.

16:03
    Janeček vyhodil puk zpoza olomoucké branky, na jeho přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.

16:47
    Petr Mader přebral na modré čáře puk od Dajčara a střílel, mířil ale trochu mimo olomoucké branky.

17:10
    Piš se dostal téměř sám po levé straně až k hranici Galuškova brankoviště, olomoucký brankář ale jeho střelu vyrazil horní částí hole.

18:35
    Pawliczek se pokusil vybojovat u levého mantinelu v útočném pásmu puk, Olomoučtí jej ale rychle poslali ze své třetiny.

19:08
    Olomouc se drží před Dufkem, ke střele se teď ale nemůže dostat.

19:28
    Dajčar to zkusil nahozením od modré čáry, orazítkoval ale jen zadní mantinel.

19:48
    Havířov znovu vyvezl kotouč až před Galušku, ani on si ale v zakončení nevede lépe.

20:00

Olomoučtí doplatili v první třetině na nedisciplinovanost a po střele Martina Plisky v přesilovce se z gólu radoval Havířov. Necelou minutu poté ale dokázal srovnat krok s hostujícím celkem Josef Podlaha. Ve druhé třetině se tak bude začínat prakticky od začátku.

Prostřední část začne přibližně v 18:44.

20:01

20:16
    Havířov se už na začátku prostřední části tlačí do branky, Kohouti ale dobře brání, a tak Galuška zatím nemusel zasahovat.

20:45
    Po levé straně se podél mantinelu protáhl až ke kruhu Krátký, který ještě přihrávkou hledal najíždějícího Janečka, puk se ale nakonec odrazil na opačnou stranu.

21:30
    Olomoučtí se znovu snaží dostat před branku hostů, s havířovskou obranou to ale nemají vůbec jednoduché.

22:37
    O puk se bojuje v levém rohu útočného pásma domácích.

23:02
    Brankovištěm se protáhl Skopal, puk ale za Dufka doklepnout nedokázal.

23:40
    Před havířovskou brankou byl připravený dorážet Janečko, k olomoucké třiadvacítce se ale kotouč nakonec nedostal.

24:18
    Paťava vybojoval na pravém kruhu puk a bez váhání střílel, Dufek musel po jeho střele krotit kotouč nadvakrát.

25:18
    Olomoučtí teď tlačí svého soupeře a kombinují v pásmu. Se střelami ale trochu šetří.

26:08
    Holišovu střelu od pravého kruhu se ještě pokoušel tečovat Pěcha, hostující brankář ale včas scvakl betony.

26:19
    Olomoucké obraně ujel po levé straně LUKÁŠ JUHÁSZ, před kterým se ještě vracel Petr Mader, havířovský útočník ale přesto dokázal puk nasměrovat přesně k bližší tyči. Asistence: Jan Bambula, Matěj Potočný.

26:59
    Olomouc se snaží odpovědět a znovu zamířila před Dufka, hostující brankář ale zatím nemusel zasahovat.

27:50
    Havířov se znovu drží před Galuškou, ke střele se ale nemá. Olomoucký brankář tak může být poměrně v klidu.

28:32
    Kohouti se znovu stěhují před Dufka, ani oni si ale se střelami nevedou lépe.

28:48
    Po pravé straně si až před Galušku sjel Hilšar, trefil ale jen betony připraveného brankáře.

28:48
    Ve stejném čase je Adam Hilšar (HAV) potrestán dvěma minutami za sekání.

29:34
    První lajna Kohoutů se v přesilovce drží v útočném pásmu a kombinuje.

30:00
    Galvasovu střelu od modré se pokoušel tečovat Skopal, Dufek ale puk vyrazil.

30:37
    Petru Maderovi sjel ve středním pásmu puk z hokejky, Kohouti se tak rychle vraceli do vlastní třetiny.

31:25
    Havířov špatně střídal a hrál v šesti. Střídačka hostů je tak potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Matěj Potočný.

31:37
    Havířov rychle vyhazuje puk z vlastního pásma a šetří drahocenný čas.

32:40
    Hanákům přesilovka vůbec nevychází, hosté se opakovaně osvobozují.

32:52
    Kořenkovu střelu z mezikruží vyrazil Dufek vysoko nad svou branku.

33:09
    Raček vyvezl ve vlastním oslabení puk až na hranici pravého kruhu a střílel, Galuška ale jeho pokus vyrazil holí.

34:01
    Aulehla se snažil rychle vyvézt puk z olomouckého pásma, kotouč mu ale vypíchl jeden z napadajících hráčů.

34:08
    Havířov si zahraje další početní výhodu. David Vosátko (OLO) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

35:13
    Juhász to zkusil z levé strany, jeho dělovka ale jen zaduněla o zadní mantinel.

35:17
    Josef Podlaha míří podruhé na trestnou lavici a Kohouti jdou do tří! Olomoucký útočník je potrestán dvěma minutami za podražení.

36:07
    Olomoučtí opakovaně vyhazují puk a spěchají střídat.

36:27
    K vyrovnání chybělo opravdu málo! Kořenek ujel sám až před Dufka, který vyjel na levý kruh odehrát kotouč před olomouckým útočníkem. Kotouč se ale odrazil znovu před Kořenka, který však minul prázdnou bránu. Kret pak Kořenkovi puk ještě vracel, domácí jednadvacítka ale přihrávku nečekala a kotouč se odrazil od bruslí pryč ze třetiny.

37:48
    Olomoučtí se znovu drží v útočném pásmu, převážně se ale bojuje o puk u mantinelu.

38:37
    Olomouc se opakovaně snaží dostat do útočného pásma a ohrozit Dufka, havířovský brankář ale už chvíli nemusel zasahovat proti žádné střele.

39:26
    Pěchovu střelu od pravého mantinelu se u levé tyčky snažil dorážet Vosátko. V pádu ale puk za hostujícího brankáře dostat nedokázal.

40:00

Ve druhé třetině padl jediný gól, a to do sítě Olomouce, když ve 27. minutě vrátil hostům vedení Lukáš Juhász. Kohouti měli v závěru utkání dvě velké šance ke srovnání, Havířov ale podržel brankář Dufek.

Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

40:23
    Podlaha dobruslil na pravé straně unikajícího hostujícího hráče a rychle otočil hru, ke střele na Dufkovu branku už se ale nedostal.

41:06
    Dajčar to zkusil téměř od modré, trefil ale jen připraveného hostujícího brankáře.

41:30
    Kohouti se drží před hostujícím brankářem, kombinují ale převážně za Dufkovou brankou.

42:30
    Do útoku se hnal další z Havířovských, Vosátko se ale stihl vrátit a v pádu vyrazit hostujícímu hráči puk z hokejky.

43:15
    Havířov se znovu snaží dostat před Galušku, domácí ale zatím drží hru za hranicí svého pásma.

44:18
    Havířov znovu hrozí z protiútoků, Kohouti ale zastavují individuální akce už za modrou čárou.

45:09
    Janeček s Potočným byli na hranici brankoviště velmi důrazní. Z brankoviště nakonec vytlačili i domácího strážce svatyně.

46:10
    Podlaha to zkusil od vrcholu kruhů, mířil ale trochu mimo vytyčený cíl.

46:37
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu a bojují o puk u zadního mantinelu.

47:13
    Po puku se před brankou natahoval Krátký, střelu ale zblokovali bránící hráči.

47:47
    Havířov si zahraje další přesilovku! David Karpíšek (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

48:39
    Havířovští se na chvíli usadili v útočném pásmu, Hanáci ale obětavě brání.

49:09
    Hosté využívají další přesilovku a uskakují Olomouci už na rozdíl dvou gólů. Po zmatku před brankou se puk odrazil před MATĚJE POTOČNÉHO, který poslal kotouč rychlou střelou zápěstím pod horní tyč Galuškovy svatyně. Asistence: Jan Bambula, Vojtěch Ševěček.

49:48
    Olomoučtí se snaží rychle odpovědět a tlačí se před Dufka.

50:15
    Havířov se znovu žene do útoku, až před Galušku se teď ale snaží dostat marně.

51:40
    Hosté se dál drží před Galuškou, jejich střelecké pokusy ale domácí obětavě blokují.

52:50
    I Olomoučtí teď našli cestu před hostujícího brankáře a zkouší to ze všech stran, jejich střely ale zatím nejsou moc přesné.

53:37
    Hanáci se drží v útočném pásmu, těžko se ale dostávají až před Dufka, hostující tým totiž velmi dobře brání.

54:37
    Domácí se tlačí za další brankou, tentokrát je ale přibrzdilo signalizované zakázané uvolnění.

55:12
    Kořenek si stáhl puk do mezikruží a švihem střílel, trefil ale jen vyrážečku připraveného Dufka.

56:06
    Do útoku se hnal exolomoucký Martin Urban, toho si ale dobře pohlídal Dajčar, který jej dohrál u zadního mantinelu.

56:37
    Ještě chvíli před koncem si dvě minuty za sekání odsedí Kamil Klíma (HAV).

56:37
    Domácí cítí šanci na srovnání, a tak si vybírají oddechový čas na krátkou poradu.

56:37
    Galuška zůstává na střídačce, Olomouc to zkouší v šesti!

56:56
    Kohouti se drží těsně před Dufkem a zkouší to ze všech stran.

57:09
    Kohoutům se risk při hře bez brankáře vyplácí a v přesilovce snižují náskok Havířova, když po zmatku před bránou mířil podruhé v utkání přesně JOSEF PODLAHA. Asistence: Jakub Galvas.

57:35
    Hanáci se znovu drží před havířovskou brankou. Dajčarovu střelu z vrcholu levého kruhu ale Dufek vyrazil.

57:53
    Hosté vyhodili kotouč přes celé hřiště a za pukem raději spěchal Galvas. Hra se znovu prací před Dufka.

57:58
    Napodruhé už se ale Hanákům puk v pásmu udržet nepodařilo a DOMINIK KLUS střelou přes celé hřiště trefuje prázdnou bránu. Asistence: Dominik Pawliczek.

58:16
    Hosté plní přání fanoušků, kteří skandovali "ještě jeden" a MATĚJ POTOČNÝ zřejmě definitivně rozhoduje o vítězi zápasu střelou k levé tyči. Bez asistence.

58:50
    Utkání se dohrává před Galuškovou brankou.

59:24
    Podlaha s Pěchou ještě spěchali do útoku, už ve středním pásmu ale Podlahovi sklepl puk z hokejky jeden z hostujících hráčů.

59:50
    Poslední vteřiny se dohrávají před svatyní hostů.

Havířov deset minut před koncem utkání dokázal Olomouci uskočit na dvoubrankový náskok, když si k asistenci připsal gól Matěj Potočný. Tři a půl minuty před koncem ale vsadili domácí na hru v šesti a radovali se ze snížení po střele Josefa Podlahy. Havířov ale dokázal velmi rychle reagovat, když prázdnou bránu trefil Kamil Klus. Definitivní tečku za utkáním udělal minutu před koncem Matěj Potočný, který si tak připsal třetí bod v utkání.

Ze zimního stadionu v Olomouci je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:04:10)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 11. Podlaha (Pěcha), 58. Podlaha (Galvas) – 10. Pliska (Bambula, Potočný), 27. Juhász (Bambula, Potočný), 50. Potočný (Bambula, Ševěček), 58. Klus (Pawliczek), 59. Potočný

Rozhodčí: Malota – Hanzlík, Wesley