Třinec – Chomutov 5:1 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:0 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
Olomouc – Liberec 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Sparta – Zlín 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 30.09.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 8. kolo

Je tady konec dnešního zápasu, ve kterém nakonec Boleslav ubránila své vedení a v závěru ještě přidala pátou branku do prázdné brány. Domácí tak stále zůstávají pouze s jedinou výhrou.

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit přiště napočtenou! (20:26:14)

59:53 Lukáš ŽEJDL - 2:5
    Zdroj: Hokejka TV

59:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A tohle je tečka za dnešním zápasem. LUKÁŠ ŽEJDL posílá puk do prázdné brány a Boleslav může slavit. Asistence:: Petr Vampola, Jakub Klepiš.

59:25
    Karlovarští to zkoušejí bez brankáře, ale zatím se jim vůbec nedaří dostat do pásma.

59:10
    Oddechový čas pro domácí a poté se bude vhazovat před Lukášem.

58:29
    Rachůnek se dostal k puku jako slepý k houslím, ale jeho pokus o střelu byl na poslední chvíli zablokován.

57:42
    Zatím je to ovšem ze strany domácích bída s nouzí, jelikož se vůbec nemohou dostat do pásma.

56:41
    Jakub Klepiš (MBL) teď daroval Energii krásný dárek, protože zbytečně podrazil za Závorkovo bránou jednoho z domácích obránců a míří na trestnou lavici.

55:26
    Mullane se krásně vyháčkoval u mantinelu mezi dvěma soupeři, ale jeho následnou přihrávku na modrou čáru nezachytil ani jeden z domácích obránců.

54:23
    Benák už je ve hře a Energie ustála i toto oslabení, jenže jí už nezbývá příliš času do konce třetiny.

53:52
    Až teď se jí to podařilo a ke střele se dostal Pacovský, jenže Závorka v klidu ukidil jeho pokus do své lapačky.

52:57
    Domácí zatím brání výborně. Boleslav se ještě nedokázala dostat do útočného pásma.

52:15
    Velká komplikace pro domácí tým. Václav Benák (KVA) zbytečně přidržel soupeřovu hůl a putuje na trestnou lavici.

51:34
    Flek se krásně proháčkoval středem hřiště, ale byl vytlačen do ostrého úhlu, odkud sice vystřelil, ale jen do těla Lukáše.

50:50
    Lenc už je na ledě a Boleslav kritickou chvilku přečkala. Domácím už zbývá jen devět minut na změnu stavu.

50:13
    Domácí se usadili v útočném pásmu a tlačí svého soupeře, který se ovšem zatím skvěle brání.

48:50
    Radan Lenc (MBL) teď nebezpečně trefil před vlastní bránou hokejkou Grígera a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.

48:21
    Matuš předvedl zbytečnou kličku na modré čáře a vystavil své spoluhráče do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:06
    A právě Pabiška se dostal nyní do zakončení, ale spíše jen tak lehce plácl do kotouče, který doplachtil Závorkovi do lapačky.

47:34
    Teď se energetici nedohodli při přechodu do útočného pásma a je odpískáno postavení mimo hru, kdy už zbývá jen pár vteřin z trestu Pabišky.

46:54
    Flek se dobře natlačil před Lukáše a i přes dobré bránění se dostal do zakončení. Lukášvšak vytrčil beton a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

45:41
    Příležitost pro Energii na snížení, protože hosté se provinili zbytečným faulem. Jmenovitě Lukáš Pabiška (MBL) potrestán na dvě minuty za hrubost.

45:39
    Harant vyrobil obrovskou chybu, když při vyhození trefil Vampolu, který zavezl puk za Závorkovu bránu.

44:44
    Dnešní utkání sleduje 2548 diváků!

44:12
    Sičák nastřelil kotouč před bránu, kde ho tečoval Kohout, ale ke smůle domácích trefil pouze boční síť.

43:39
    Dvořák chytře odpáil rukou kotouč z pásma a vystavil tak boleslavské hráče do postavení mimo hru.

42:39
    Harkabus pálil z pravé strany, ale Lukáš dokázal včas sklapnout betony k sobě a kotouč vyrazil.

41:30
    Kohout obkroužil branku a snažil se puk dotlačit do branky, ale Lukáš vytasil svůj beton.

41:11
    Zpoza vlastní branky bude rozehrávat Harant.

40:43
    Energie se snažila zakotvit v útočné třetině, ale o puk rychle přišla a musí se bránit.

40:13
    Domácí hrají v plném počtu.

40:01

Je tady konec druhé části, ve které nejdříve domácí už prohrávali o čtyři branky, ale poté proběhlo střídání brankářů a hra Energie se rapidně zlepšila, což vyústilo ve dvě branky domácích a Boleslav může být ráda, že stále vede o dvě branky.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28
    Gorčík teď navíc ujížděl sám na Lukáše, ale Pacovský ho na poslední chvíli skvěle dobruslil a odpálil mu kotouč z hole.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny a domácí se zatím úspěšně brání.

38:11
    Po dlouhé době si přesilovou hru zahrají hosté. Tomáš Harant (KVA) si odpyká dvě minuty za hákování.

38:01
    Orsava se ocitl sám mezi kruhy, ale v obrovské příležitosti selhal.

36:58
    Boleslav už je v plném počtu a David Gríger si teď najel do střelecké příležitosti a kotouč se odrazil nesjpíš od chrániče krku hostujícího gólmana.

36:20
    Obrovský tlak domácích! Boleslavští už tahali nohy, ale opět z toho byla pouze střela Sičáka do připraveného Lukáše.

35:17
    Sičák dlouho váhal, co udělá s pukem, ale nakonec se rozhodl vystřelit a trefil přesně připravenou lapačku Lukáše.

34:54
    Tak tohle je obrovská šance pro Energii, která bude hrát dlouhou přesilovou hru 5 na 3. K Vampolovi přisedá i Jiří Kučný (MBL) na dvě minuty za hákování.

34:37
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Vampola – 2 min., hákování).

34:19
    Kurka ujel se svým spoluhráčem do úniku, ale zvolil střelu, která zamířila vysoko nad bránu.

34:04
    Nyní se i diváci probudili k životu a fandí z plných plic, což tady v KV Areně, kvůli nijak oslnivým výsledkům, není zvykem.

33:15
    Tomeček pálil od modré čáry a Lukáš zasáhl pouze reflexivně, jelikož měl zakrytý výhled.

32:43
    Domácí jsou jako polití živou vodou a drtí svého soupeře, který je u všech puků později.

31:40
    Menší rozmíška před Závorkou, ale vše se nejspíše obejde bez trestů.
    30:41 Pat MULLANE - 2:4

30:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A využitá přesilová hra domácích! Svojí premérovou trefu si připisuje PAT MULLANE, který dostal nabito od modré čáry od Sičáka a propálil pomalu se přesunujícího Lukáše. Asistence: Vladimír Sičák.

30:13
    A další možnost pro domácí na snížení. Tomáš Voráček (MBL) si počínal nedovoleně a posedí si dvě minuty na trestné lavici.

28:58
    Martin Kohout se protlačil po levém mantinelu až ke střele, kterou stihl ztečovat jeden bránících hráčů.
    28:05 Vladimír SIČÁK - 1:4

28:05
    Tak přeci jen přichází branka Energie! Václav Skuhravý vybojoval v rohu kotouč, natlačil se před bránu, kde ještě našel VLADIMÍRA SIČÁKA a ten procedil puk pod roztaženým Lukášem. Asistence: Václav Skuhravý, Pat Mullane.

27:39
    Teď je na programu komerční přestávka a probíhá během ní i střídání gólmanů. Místo Davida Honzíka nastoupil Tomáš Závorka.
    26:50 Radan LENC - 0:4

26:50
    Tak tohle je mrzuté. Hosté hráli jen chvilku v plném počtu a právě Tomáš Urban poslal kotouč na RADANA LENCE, který nijak těžkou střelou prostřelil Honzíka mezi tělem a rukou. Asistence: Tomáš Urban.

26:06
    A opět v akci Skuhravý, který ovšem netrpělivě přejel do útočného pásma a píská se postavení mimo hru.

25:15
    Skuhravý pálil z vrcholku levého kruhu, ale jeho pokus proletěl jen za Lukášovo bránou.

24:57
    Pastor vyhodil kotouč po mantinelu, ale ten se nakonec vznesl až na boleslavskou střídačku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Energie.

24:36
    Potrestaným hráčem je Tomáš Urban (MBL), který se provinil podražením.

24:08
    Teď si zahrají přesilovou hru domácí. Momentálně hrají ve výhodě a snaží se prodrat do útočného pásma.
    22:58 Petr VAMPOLA - 0:3

22:58
    A teď už hosté přesilovou hru využívají. Po boji na modré čáře se kotouč dostal do rohu, odkud ho Žejdl poslal před bránu na volného PETRA VAMPOLU a ten umístil svou střelu přímo pod horní tyč. Asistence: Lukáš Žejdl, Matěj Stříteský.

22:18
    Další početní nevýhoda pro domácí. Václav Benák (KVA) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

21:22
    Tomeček si najel dobře mezi kruhy, ale jeho následná střela byla zblokována jedním z obránců Boleslavi.

20:35
    Teď už je ale Kindl na ledě a Energie oslabení přežila bez úhony.

20:15
    Domácí nastoupili do třetiny pouze ve čtyřech hráčích v poli, protože Kindl si ještě musí dosedět svůj trest.

20:01

Je za námi první třetina, ve které byli domácí lepším celkem, jasně Boleslav přestříleli, ale šance proměňovali hosté. Poprvé to bylo v signalizované výhodě a druhá branka padla po nedůrazu jednoho z domácích obránců.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27
    Rachůnek se Stloukalem ujížděli sami na Lukáše. První jmenovaný poslal ostrou přihrávku na Petra Stloukala, který ale nasměroval puk jen pár centimetrů vedle pravé tyče!

18:35
    První přesilová hra pro Boleslav! Denis Kindl (KVA) oslabuje svůj tým, jelikož se provinil sekáním.

17:51
    Flek prověřil Lukáše z ostrého úhlu střelou na vzdálenější tyč, ale boleslavský gólman byl pozorný.

16:25
    Voráček je na ledě a musíme říci, že to spíše vypadalo na přesilovou hru Mladé Boleslavi, která byla paradoxně mnohem nebezpečnější.

15:48
    Urban teď navíc ujel do samostatného úniku a pokoušel se poslat kotouč do protipohybu Honzíka, ale ten na poslední chvíli skvěle vytasil svůj beton!

15:29
    Polovina přesilové hry je pryč a domácí se ještě ani jednou nedokázali dostat do pásma.

14:25
    Další šance pro Vary na skórování. Na trestnou lavici míří Tomáš Voráček (MBL), který se provinil držením.
    14:06 Lukáš PABIŠKA - 0:2

14:06
    Jenže další rychlý protiútok a Boleslav jde do dvoubrankového vedení! Urban nastřelil od mantinelu prudký pas před Honzíka, kde byl s holí připraven LUKÁŠ PABIŠKA, který kotouč nasměřoval střelou přesně mezi Honzíkovy betony. Asistence: Tomáš Urban, Vít Jonák.

13:56
    Gríger se dostal po sérii odrazů ke střele, ale ta byla tečována a vhazovat se bude v útočném pásmu Energie.

13:08
    Gorčík se za bránou zbavil soupeře, najel si do předbrankového prostoru, ale střela z otočky prolétla jen kousek nad helmou Lukáše.

12:36
    Teď navíc nemohou hosté vystřídat, protože z toho je další zakázané uvolnění v jejich podání.

12:06
    Energetici ostřelují boleslavskou bránu ze všech pozice, ale pokusy jsou buď nepřesné, nebo zblokované.

11:37
    Rachůnek se natlačil až před bránu, jenže Lukáš ucpal všechny mezery ve výstroji a nedovolil karlovarskému forwardovi zakončit.

09:48
    Klepiš je na ledě, ale domácí zůstávají usazeni v útočném pásmu a tlačí svého soupeře.

09:28
    Nahozený kotouč nadělal Lukášoovi plno práce, jelikož se černý pryž odrazila zvlášně od mantinelu přímo do brankoviště a hostujícíc gólman musel dávat pozor, aby si puk nesrazil do brány.

09:07
    Mullane střílel ostře od levého mantineu, ale jen o pár centimetrů netrefil zařízení.

08:25
    Mullane našel přihrávkou z rohu skvěle postavenho Rohana před bránou, ale tomu střela vůbec nesedla.

07:48
    První vyloučení zápasu. Jakub Klepiš (MBL) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za hákování.

07:22
    Látal se dostal na hranici pravého kruhu k puku, ale svým špatným zpracováním připravil svůj tým o dobrou příležitost.

06:44
    Hyka mohl zvýšit už na dvoubrankový rozdíl, ale svou střelu z otočky namířil vysoko nad Honzíkovu bránu.
    05:20 Jiří KUČNÝ - 0:1

05:20
    Hosté šli ovšem do rychlého brejku, ve kterém byli faulováni a v signalizované výhodě se kotouč dostal po skvělé přihrávce k JIŘÍMU KUČNÉMU, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Žejdl, Vít Jonák.

05:07
    První zakázané uvolnění, kterým se provinili po nepřesné rozehrávce hosté a vhazovat se bude po levici Lukáše.

04:12
    Tomeček byl volný před bránou, ale dva obránci Boleslavi ho rychle dostoupili a čistě odzbrojili.

03:47
    První tutovka zápasu, kterou mělna své holi Rachůnek. Ten si položil Lukáše, ale bekhendový pokus nedokázala nadzvednout nad beton.

03:28
    Z podobné pozice pálil Flek a Lukáš měl štěstí, protožže kotouč mu jen lízl lapačku.

02:06
    Matuš střílel z levého kruhu a před bránou ještě dojížděl Gorčík, který se pokoušel srazit puk do brány, ale neúspěšně.

01:16
    Na druhé straně se do šance Vojtěch Tomeček, ale ostrou přihrávka srazil jen vedle levé tyče Lukášovy brány.

00:41
    Pavel Musil si najel do pásma a první střelou prověřil Honzíka, který kotuč vyrazil ramenem do rohu.

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté a okamžitě nahazují kotouč do útočného pásma.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold – T. Rachůnek, Stloukal, Kindl – Mullane, Skuhravý (C), V. Tomeček – Kohout, Matuš, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Kučný, Pastor, Kurka – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Klepiš (C), Pacovský – Orsava, Vampola, Žejdl – Pabiška, Urban, Jonák..

Ani Tomáš Závorka nezabránil včerejší porážce Karlových Varů v utkání s Brnem. #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie #KVAvKOM

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vítám Vás přímo z KV Areny u dalšího zápasu ledního hokeje nejvyšší české soutěže. Tentokrát si to na západě Čech v rámci osmého kola rozdají o tři cenné body týmy HC Energie Karlovy Vary a BK Mladá Boleslav. Bruslaři budou v utkání určitě favority, ale domácí ji zadarmo určitě nic nenechají. Utkání začíná v 18:00, tak si jej nenechte ujít.

HC Energie Karlovy Vary:
    Západočeši se na začátku ročníku trápí. Hrají velmi bojovně a snaží se nic nevypouštět. Mladá sestava ale dělá hodně chyb a v koncovce to trochu vázne, i když šancí je vždy celkem dost. Zkrátka se nedaří a domácí musí doufat, že ze sebe tu neblaze pověstnou "deku", co nejdříve shodí. Ve Vítkovicích od toho nebyli daleko, ale ztratili slibné vedení 2:0 a na nájezdy padli. Když k tomu připočteme tři body za jedinou výhru proti Kohoutům, stačí to akorát na předposlední příčku.

Energii nyní navíc trápí velká marodka. Nejprve si poranil rameno Michal Vachovec a tvrdé utkání proti Kometě zase odnesli zraněním obránce Baránek a nová posila Pat Mullane, který odehrál snad jen patnáct minut, přesto stihl přihrát na gól. To pro tápající tým také nejsou příliš příznivá fakta.

Domácím často hodně pomáhají dobré výkony brankáře Honzíka, který má dobrou formu a dokáže svůj tým podržet, leč ani to často nestačí. Pokud se ale sejde jeho výkon také s lepší střeleckou statistikou, mohlo by z toho něco být. Přes tuto disciplínu jsou v týmu zase borci, jako třeba Skuhravý, Flek, Gorčík, Rachůnek, nebo třeba Tomeček. Těm určitě nelichotí statistika, že se jim zatím střelecky vyrovná, a některé i předčí, třeba i obránce Dujsík. Na pořádného lídra týmu zatím Energie čeká.

BK Mladá Boleslav:
    Bruslaři na tom jsou zatím velmi dobře. Na skóre jsou sice jeden gól v mínusu, ale to je mrzet určitě nemusí. Po sedmi zápasech mají dvanáct bodů za čtyři výhry, jednu v prodloužení, a jednu prohru v prodloužení. Sklonit se Boleslav zatím musela jen před Olomoucí a Brnem. Od té doby ale forma ještě stoupla a tabulkou už dnešní hosté jen stoupají vzhůru a určitě nemají v úmyslu o dobrou bilanci ve Varech přijít.

Pozor by si energetici měli dát především na Vampolu a Žejdla, zatím nejlepší střelce týmu. Od modré ale umí pořádně vystřelit také obránce Stříteský. Pokud budou chtít ale domácí zastavovat gólové akce už u jejich zrodu, měli by si dát pozor především na útočníka Hyku, který připravil spoluhráčům už pět gólů a dva sám dal. Po sedmi zápasech má sedm bodů, velmi dobrá bilance. V týmu Boleslavi je aktuálně zkrátka daleko více hrůzu nahánějících jmen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Košinár

Branky a nahrávky: 29. Sičák (Skuhravý, Mullane), 31. Mullane (Sičák) – 6. Kučný (Žejdl, Jonák), 15. Pabiška (Urban, Jonák), 23. Vampola (Žejdl, Stříteský), 27. Lenc (Urban), 60. Žejdl (Vampola, Klepiš)

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (28. Závorka) – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold – T. Rachůnek, Stloukal, Kindl – Mullane, Skuhravý (C), V. Tomeček – Kohout, Matuš, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Jelínek, Pešek