Rio Ave – Estoril 1:2 (kon.) | Chaves – Belenenses 3:1 (kon.) | Guimarães – Sporting 3:3 (kon.)
Nacional – Porto 0:4 (kon.)
Rio Ave FC
1:2 (1:2)
GD Estoril Praia
Sobota 01.10.2016, 12:45 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 7. kolo

Estoril vítězí na hřišti favorizovaného Ria Ave a získává cenné tři body. O osudu utkání rozhodl první poločas, během něhož sice Filip Krovinovic dokázal odpovědět na úvodní branku Matheuse Índia, jenže v nastavení se pár sekund před přestávkou prosadil po rohovém kopu hlavou Diogo Amado. Domácí se po přestávce snažili marně nalézt odpověď a v největší šanci Guedes krásným kopem přes hlavu orazítkoval pouze tyč. Konečný výsledek. Rio Ave 1 Estoril 2. (14:42:06)

90+4

90+4
    Nastavení se naplnilo a Rio Ave se vyrovnat nepodaří!

90+3
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Bruno Gomes, přichází Thiago Cardoso.

90+3
    Estoril po ztrátě míče dobře napadal rozehrávku svého soupeře a neumožňuje mu dostat se k jeho šestnáctce.

90+2
    Čtyři minuty je dostatek času na vyrovnání, téměř polovina z prodloužení už je ale minulostí.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Do konce zápasu zbývá odehrát několik sekund a Estoril vede na hřišti Ria Ave stále 2:1.

89
    Estoril čelí jednomu centru za druhým, zatím je ale až na jednu výjimku, po které domácí orazítkovali tyč, zvládá odvracet do bezpečí.

88
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Matheus Índio, přichází Gustavo.

87
    Estoril připravuje druhé střídání, aby otupil sílící tlak Ria Ave.

86
    Domácí se pokusili vyrovnat po krásném centru z levého křídla, jenže následná pohotová střela Ria Ave ze středu šestnáctky zamířila vedle levého horního rohu brány!

85
    Estoril vyrazil po levém křídle do rychlého protiútoku, ten byl ale vzápětí u postranní čáry zastaven tvrdým faulem.

84
    Rio Ave se dostalo na levé straně šestnáctky v rychlém sledu ke dvěma střelám, které byly zablokovány a poté druhé bude následovat rohový kop.

83
    Cássio znovu vyběhl daleko ze své brány a tentokrát míč odkopával do bezpečí v blízkosti středového kruhu!

82
    Hra je v závěru zápasu hodně otevřená a Estoril vycítil, že pouze bránit jednobrankový náskok se nemusí vyplatit.

81
    Cássio rychle vyběhl ze své brány, aby za hranicí šestnáctky před jedním z hostujících hráčů míč odkopl do bezpečí.

80
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Mattheus Oliveira, přichází Ailton.

79
    Moreira byl během zákroku nepříjemně zasažen a zůstal ležet na trávníku. Hosté mezitím připravují první střídání.

Tomáš Reiner

Branky: 25. Krovinovic – 16. Índio, 45+1. Amado

Karty:   67. Wakaso (AVE), 71. Ribeiro (AVE), 73. Marcelo (AVE) – 27. Mattheus (ETR), 72. Eduardo (ETR)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:12.
    Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Marcelo, Roderick, Rafa Soares – Wakaso, Tarantini (57. Yazalde) – Gil Dias (76. João Novais), Krovinovic (57. Rúben Ribeiro), Heldon – Guedes. (4-2-3-1)
    Náhradníci: Rui Vieira – Pedro Moreira, Vilas Boas, Pedrinho.

GD Estoril Praia: Moreira – Mano, Dankler, João Afonso, Joel – Taira, Diogo Amado, Eduardo – Matheus Índio (88. Gustavo), Mattheus (80. Ailton), Bruno Gomes (90+3. Thiago Cardoso). (4-3-3)
    Náhradníci: Thierry – Paulo Henrique, Allison, Lucas Farias.

Rozhodčí: Bruno Esteves. Asistenti: Rui Teixeira, Valter Pereira. Čtvrtý rozhodčí: Vítor Ferreira