Vítkovice – Olomouc 6:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 1:0 (kon.)
Kladno – Chomutov 5:4 (po pr.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 9:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 4:2 (kon.) | Třinec – Vítkovice 3:4 (kon.)
HC Kometa Brno
9:2 (3:1, 2:1, 4:0)
HC Olomouc
Sobota 01.10.2016, 17:00 • DRFG Arena, Brno • DHL Extraliga juniorů • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pěkný sobotní podvečer. Brněnská DRFG Arena bude hostit soubor juniorské DHL extraligy. V námi sledovaném duelu se proti sobě postaví HC Kometa Brno a HC Olomouc. Úvodní buly je naplánováno na 17. hodinu.

V osmnáctičlenné tabulce tak dnes půjde o souboj páté Komety a šestnácté Olomouce. Oba dnešní soupeři v minulém kole odehráli zápas na hřiště soupeře. Pro Kometu přišel výjezd do Zlína naprázdno po těsné prohře 2:3. Ani Olomouc nedokázala ve Vítkovicích bodovat, když po šedesáti minutách padla těsně 5:6. Potvrdí brněnská Kometa roli favorita?

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Sedláček, Zábranský, Král, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Štreit, Spurný, Spálovský, Kalis, Beutl – Zabloudil, Cach, Říčka, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba, Horák

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský.

00:01

00:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané na soupeře nastoupili a po půl minutě otevírají skóre! Havlát si s pukem najel mezi kruhy a nahrál k modré volnému LIBORU ZÁBRANSKÉMU, který pohotovou střelou poslal puk po zemi až do brány! Asistence: Robert Havlát a Luboš Horký.

01:08
    Tak tohle je doslova raketový start modrobílé Komety do utkání! Z podobného místa jako před malým momentem Zábranský vypálil MATĚJ NOVÁK, kterému nahrál zadovkou Slabý a puk se rychle doklouzal do sítě Olomouce. Asistence: Petr Slabý a Tomáš Mlynář.

01:08
    Hostující trenér reaguje na nepříznivý stav okamžitě oddechovým časem.

01:59
    Beutl nahodil kotouč ze středního pásma za Dostála a celá červená pětka střídá.

02:52
    nechybělo mnoho a Brno mohle vést už 3:0! Obránce Filip Král si na levém kruhu pohrál s hostujícím obráncem a poté úplně sám vypálil ke vzdálenější tyče, u které bylo mnoho místa. Brněnský bek ale o kousek netrefil brankovou konstrukci.

03:42
    Robert Havlát se prokličkoval až k Pospíšilovi, ale byl hákován Miroslavem Kubou (OLO), který tak odchází odsedět dvouminutový trest.

04:22
    Mlynář hledal bekhendovou přihrávkou někoho mezi kruhy, první se ale puku ujal olomoucký obránce a vyhodil.

04:52
    Olomouc mohla těžit z nepřesné rozehrávky Komety! Hostující útočník získal puk a poslal jej k modré, kde si na tvrdou ránu nápřehem sjel Lukáš Spurný, ten ale o kousek minul klec!

05:43
    Hosté jsou kompletní a znovu měli možnost skórovat. Před návratem vyloučeného Kuby překvapil Šťastný za bránou Brna Dostála a puk se pomalou šoural brankovištěm, do brány ale nezajel a stav se tak nezměnil!

07:02
    Hraje se ve vysokém tempu a téměř bez přerušení, Robert Havlát spolu s Lubošem Horkým nadělali v útočném pásmu velké problémy obráncům hostí, Pospíšil ale nakonec zasahovat nemusel.

07:35
    Po pravé straně se řítil Novák s Filipem Králem do útoku, z kruhu zakončoval první jmenovaný, ten ale o několik desítek centimetrů netrefil levou tyčku.

08:19
    Uvidíme druhou přesilovku domácích, Dominik Cach (OLO) dostává dvě minuty za krosček.

08:43
    Čtyřiadvacet sekund trvalo Brnu využít početní převahy. Gajarský se vysunul s pukem na modrou a odtud vypálil pozemní střelu, kterou před gólmanem usměrnil do sítě ANDREAS JAJCAY. Asistence: Adam Gajarský a Aleš Trnka.

09:26
    Snad poprvé je hra přerušena u Dostála, který do lapačky za chytil nahození Spurného od modré a puk pro jistotu podržel.

09:57
    Jajcay si zastavil na modré a počkal si na Nováka, který puk zavezl až na levý kruh kam nalákal většinu hostujících hráčů, poté nahrál na prvního jmenovaného a brněnský útočník se dostal až mezi kruhy, odkud nikým nebráněn vypálil k bližší tyči, kde ale kotouč zastavil Pospíšil.

12:20
    Havlát se proháčkoval až do zakončení, chtěl ještě vylepšit pozici spoluhráči napravo, ovšem přihrávka nenašla hůl adresáta.

14:26
    Dostál musel být na chvíli pozorný, jelikož se kotouč přemístil do pásma Brna. Odtud ale rychle modrobílí hokejisté založili nový útok a hra je přerušena u Pospíšila.

16:33
    Daniel Kabelka (KOM) – 2 minuty za hákování.

16:45
    Olomouc ihned nahodila puk do skrumáže před Dostálem, ten se ale dokázal zorientovat a kotouč zakrýt lapačkou.

17:12
    Brno teď čekají těžké časy. Filip Král totiž inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.

17:58
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se radují ze snížení a využívají tak přesilu 5 na 3. Od modré vyslal tvrdou ránu DOMINIK CACH a nedal Dostálovi šanci. Asistence: Vítězslav Beutl a Radek Jelínek.

19:01
    Hosté se drží stále útočné pásmo.

19:13
    Macuh mohl před odchodem do kabin snížit na 3:2! Dostal puk na pravý kruh a ihned vypálil do odkryté brány, Lukáš Dostál se ale stačil rychle přesunout a pěkné střele nastavil svoji lapačku!

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Máme za sebou prvních dvacet minut. Hned v úvodu se bleskově dostali domácí do vedení 2:0, třetí gól později přidal Jajcay. Hosté dokázali využít jednu přesilovku a platí tak stav 3:1.

20:01

20:22
    První se ke střele nyní dostali hosté, Dostál si ale s pozemním projektilem hravě poradil.

20:42
    Macuh měl znovu možnost snížit! Tvrdá rána od modré se od betonu Dostála odrazila právě na levou stranu k Macuhovi, který ale nestihl vypálit z první a než si kotouč zpracoval, brněnský gólman se přemístil a jeho pokus vykryl.

21:55
    Josef Podlaha zabrzdil na modré, pohodil si kotouč a záhy vypálil zápěstím. Lukáš Dostál byl připraven a střelu dobře viděl.

22:20
    Olomouc vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

23:07
    Denis Šťastný získal před brankovištěm Komety puk a pokusil se jej bekhendem hodit za záda, jeho záměr ale nevyšel a kotouč minul domácí svatyni.

24:10
    Kratochvíl s Horkým získali puk na druhé straně, proti přesile hostů ale neměli šanci vymyslet nějakou akci.

24:56
    Kabelka tvrdou ránou od modré trefil pouze nedaleko stojícího Kubu, který v předklonu a bez hokejky okamžitě míří na střídačku.

25:58
    Dostál pravým betonem lehce zbrzdil puk a nevšiml si Podlahy, který se velmi rychle probil ke kotouči a bekhendem jen o kousek minul bližší tyč!

27:15
    Horký nabral velkou rychlost a jako první dojel kotouč za hostující brankou, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.

27:30
    Jiří Kališ (OLO) – 2 minuty za podražení.

27:56
    Brno využívá druhou přesilovku. LIBOR ZÁBRANSKÝ dostal puk na modrou čáru a z osy kluziště propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Král a Tomáš Mlynář.

27:56
    V hostující brance dochází k výměně brankářů. Místo Pospíšila nyní bude chytat Václav Sonnek.

29:00
    Aleš Trnka (KOM) dostává 2+10 minut trest za naražení zezadu. Dvouminutový trest odsedí Marek Škvrně.

29:28
    Domácí trestná se začíná plnit. Daniel Kabelka (KOM) odchází na dvě minuty za držení protihráče. Olomouc tak budeminutu a půl hrát v pěti proti třem.

30:07
    Hosté se opět ve dvojnásobné přesile prosazují. Po krátké kombinaci dostal puk na pravou stranu DOMINIK MAREK a nikým nebráněn trefil odkrytou bránu Komety. Asistence: Matic Jeklič a Vítězslav Beutl.

30:30
    Brno vyhazuje přes všechny čáry.

31:33
    Stejně jako v první třetině, i tentokrát domácí inkasovali jen jednou z dvojnásobného oslabení a nyní jsou již kompletní.

33:11
    Nejprve akce a dvojí zakončení PETRA KRATOCHVÍLA nevedlo ke gólu, po deseti sekundách se ale má důvod radovat. Havlát vrátil puk Kratochvílovi, který se už tentokrát prosadil. Asistence: Robert Havlát.

34:00
    Pavel Tomaník (OLO) – 2 minuty za podražení.

34:44
    Havlát clonil před gólmanem, ten ale dokázal i se zakrytým výhledem zneškodnit nahození Krále.

36:01
    Olomouc je kompletní.

38:16
    Havlát zastavil vyhození hostů a zkusil vystřelit, jeho projektil ale zastavil olomoucký bek.

39:20
    Beier se pokusil dostat do útoku, zapletl se ale s Králem a oba hráči skončili na zemi.

40:00

Domácí se i nadále drží ve vedení, zatímco se z Brňanů trefili Zábranský a Kratochvíl, za hosty dokázal snížit jen Marek. Poslední třetina bude jistě velmi zajímavá.
    Kometa se svého náskoku nevzdala ani po druhé třetině. Tohle jsou střelci dvou branek Brna ve druhé třetině.

40:01

40:48
    Král zavezl puk do pásma, u mantinelu byl ale důrazným obráncem poslán k ledu.

41:17
    Tomaník vyjel před bránu a pokusil se bekhendem najít skulinku ve výstroji Dostála, ale marně.

41:49
    Čejka z rohu poslal rychlou přihrávku Hasoňovi před brankoviště, domácímu útočníkovi ale puk sjel při zakončení z hole.

42:57
    Jeklič vlastním tělem zastavil puk, který se domcí snažili vyhodit a dostal se až na kruh, odkud prověřil pozorného Dostála.

43:53
    Tlak Komety končí postavením útočícího hráče v brankovišti.

45:28
    Brňané se nepouštějí zbytečně do rizika, Král nahodil puk ze středního pásma a jel střídat.

45:47
    Ale DANIEL HROUDNÝ se s pukem přesunul po pravém křídle do pásma a poté před brankoviště, odkud mezi betony propálil Sonneka. Asistence: Adam Gajarský.

46:15
    Trnkovi střela nesedla a puk se pomalu doklouzal pouze k prvnímu hráči Olomouce.

46:37
    Sedláček vybojoval další přesilovku pro domácí. Rychle odehrál kotouč pryč a poté ho fauloval Rok Macuh, který jde odsedět dvě minuty za napadení.

47:00
    Rychle a poměrně jednoduše využitá přesilovka! RADIM FERDA přejel s pukem modrou, na levém kruhu si zabrzdil a počkal, než přejede dojíždějící obránce. Poté brněnský útočník nekompromisně vapálil mezi betony a puk se svojí rychlostí ihned odrazil ven. Asistence: Matěj Novák a Filip Král.

48:32
    Tak tohle je už demolice Kohoutů. Gajarský nahrál zpoza brány na pravou stranu na hůl MARKA ŠKVRNĚHO a ten rychle zamířil do odkryté brány. Asistence: Adam Gajarský.

49:00
    Útok hostů zastavuje ofsajd.

50:35
    Dominik Marek si nabruslil po pravém křídle až na kruh a střelou zápěstím prověřil pozorně chytajícího Dostála.

51:20
    Aleš Trnka (KOM) – 2 minuty za vysokou hůl.

51:28
    Rychlý pokus hostů po vhazování zastavuje Lukáš Dostál.

51:53
    Sedláček vyhazuje puk přes celé hřiště.

52:45
    Brněnská čtveřice si vynutila vhazování před gólmanem Olomouce, následně se puk více jak půl minuty nedostal právě ze třetiny Kohoutů

53:20
    Trnka je zpět ve hře.

54:14
    Petr Kratochvíl nabral velkou rychlost a vyvezl puk z vlastního pásma až do toho útočného, kde ještě dlouho držel kotouč pod kontrolou.

54:22
    Luboš Horký (KOM) – 2 minuty za napadení.

55:02
    Matěj Novák mohl ve vlastním oslabení navýšit už na 9:2, když se prokličkoval přes dva obránce, v koncovce aly vypálil nad horní tyč!

55:32
    Další náznak úniku, tentokrát Hroudného, zastavil Spurný, který ale dostává dvě minuty za hákování.

56:20
    Kometě začíná minutová přesilovka proti čtyřem hokejistům Olomouce.

56:52
    Gajarského rána od modré skončila těsně vedle.

58:30
    Havlát sice inkasoval nepříjemný zásah ve středním pásmu, zbylá čtveřice dokázala i přesto udeřit! Devátou trefu má na svědomí LUBOŠ HORKÝ. Asistence: Petr Kratochvíl a Petr Slabý.

59:47
    Hostům byl odpískán ofsajd, po kterém se strhla mela. U mantinelu bylo několik hráčů, o kousek vedle se do sebe pěstmi pustil Mlynář a Spurný. Rozhodčí sčítá tresty na obou stranách.

59:47
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Král – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kuba – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Spurný – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mlynář – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ferda – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Šedesát minut je pryč a zcela jasnými vítězi se stávají domácí hráči Komety. Ti ve třetí části vstřelili nejvíc gólů a odchází tak s vítězstvím 9:2! Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (19:41:26)

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 1. Zábranský (Havlát, Horký), 2. Novák (Slabý, Mlynář), 9. Jajcay (Gajarský, Trnka), 28. Zábranský (Král, Mlynář), 34. Kratochvíl (Havlát), 46. Hroudný (Gajarský), 47. Ferda (Novák, Král), 49. Škvrně (Gajarský), 59. Horký (Kratochvíl, Slabý) – 18. Cach (Beutl, Jelínek), 31. Marek (Jeklič, Beutl)

HC Olomouc: Pospíšil (28. Sonnek) – Štreit, Spurný, Spálovský, Kalis, Beutl – Zabloudil, Cach, Říčka, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba, Horák

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský