Kladno – Ústí n/L 3:0 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 1:3 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 3:4 (0:1 po s.n.)
Havířov – Přerov 2:3 (po pr.) | Slavia – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Jihlava – Kadaň 4:2 (kon.)
Třebíč – Most 2:3 (po pr.)
HC Slavia Praha
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
HC Frýdek-Místek
Sobota 01.10.2016, 17:30Chance liga • 10. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším u dalších textových přenosů na počtenou. (19:48:13)

Zápas je u konce a tři body berou slávisté. Ti otevřeli skóre v šesté minutě. Záhy sice přišla rychlá odpověď, stejně tak rychle ale poslal svůj táým podruhé v zápase do vedení Kadlec. Prostřední dvacetiminutovka žádnou branku nenabídla, o to kratší dobu ale diváci v Edenu čekali na gól v té poslední. Hned po jedenácti vteřinách totiž přidal třetí gól domácích Šafránek a snížení hostů padesát vteřin před konce už přišlo pozdě. Slavia tedy dnes vítězí a posune se v tabulce na druhou příčku, naopak Frýdku-Místku bude po dnešním dnu patřit deváté místo.

59:58
    Po nepřesné přihrávce se ale píská zakázané uvolnění a o vítězi dnešního duelu je rozhodnuto!

59:37
    Nyní ji ale opouští a hosté rozjíždějí poslední útok.

59:12
    Slávisté vyhráli buly a ihned poslali puk do útočního pásmal. Šimboch zatím musí zůstat ve své kleci.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Pražanům se nepodařilo dostat k puku a nakonec hokejisté Frýdku-Místku přece jen snižují! Z prostoru nad pravým kruhem se dělovou střelou prosadil VLADIMÍR LUKA! Asistence: Jan Zahradníček, Michal Kovařčík.

59:00
    K zajímavé teči se těsně před Frodlem dostal Kanko, kotouč ale nasměroval mimo.

58:37
    Znovu posílají červenobílí kotouč do středního pásma.

58:13
    Frýdek to zkouší v šesti! Slávisté ale vyhodili, a tak hrají hosté ve vlastní třetině.

57:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Peter Hraško – 2 min., vysoká hůl).

57:54
    Po několika přihrávkách se dostal do velké šance Chlouba, jehož střela mířila do poloodkryté svatyně, avšak díky obětavému zákroku jednoho z obránců v ní neskončila.

57:00
    Slávisté operují v útočné třetině, kde se jim ale nedaří dostat se do střeleckých pozic.

56:16
    Franek našel odražený puk na modré a z první ho poslal na Frodla. ten zasáhl výborně vyrážečkou, jenže puk odrazil pouze zpět k Frankovi, který ale svůj druhý pokus poslal nad.

54:48
    Slávisté zasypali Šimbocha několika nebezpečnými pokusy, gólman Frýdku ale dokázal svůj tým podržet a všechny střely pochytat.

54:42
    Klimša si ve středním pásmu pomohl vysokou holí a hra se tak přesune před Šimbocha.

54:24
    Zakázané uvolnění Slavie.

54:10
    Duškova střela vypadla Šimbochovi z výstroje. U puku byl jako první Šafránek a vypíchl dle všeho ještě hratelný kotouč, rozhodčí už ale přerušili hru.

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 6. Šafránek (Mikulík), 7. M. Kadlec (Kverka), 41. Šafránek (Dragoun, Mikulík) – 7. Christov (M. Kovařčík, Jašek), 60. Luka (Zahradníček, M. Kovařčík)

HC Slavia Praha: Frodl (Hylák) – M. Drtina, Knot, Štebih, Pohl, Hraško, A. Růžička – Dragoun, Šafránek, Mikulík (C) – Chlouba, Tuominen, Dušek – M. Kadlec, Kverka, Markovič – Rys, Jiránek, Kubica.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Jank, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček – M. Kovařčík, Luka, T. Káňa (C) – Klimša, J. Sýkora, Kanko – Miloš Roman, R. Meidl, Jaroš – Franek, O. Kovařčík, Jašek – Christov.

Rozhodčí: Wagner – Košatka, Votrubec