Jokerit – Jaroslavl 4:3 (kon.) | Záhřeb – Petrohrad 5:4 (po pr.) | HC Slovan – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Jokerit Helsinky
4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 02.10.2016, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

V napínavém souboji nakonec Jokerit přetlačil v domácím prostředí Jaroslavl. O vítěznou branku finského celku se postaral ve třetí třetině Salminen. Tým se žolíkem ve znaku se tak posunul na devátou příčku, těsně za hranicí play off. Hosté zůstávají naopak stále čtvrtí. (17:49:18)

50:02
    Jokerit právě vstřelil branku!
    SAKARI SALMINEN si dobře sjel před branku přesně do míst, kam vyrazil kotouč po střele Regina gólman Sudnicin, finský útočník poté bez potíží dorazil puk do branky. Asistence: Peter Regin a Jesse Joensuu.

44:25
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    DANIIL APALKOV zkusil nahodit kotouč od levého mantinelu na branku a puk se nakonec po nešťastné teči domácího obránce nasměroval mezi betony brankáře Zapolského až do branky. Bez asistence.

41:15
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., hákování).

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:18
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Pašnin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:36
    Jokerit otáčí průběh zápasu, když se TOPI JAAKOLA prosazuje v přesilové hře. Asistence: Sakari Salminen.

30:40
    MIKA NIEMI dostal od Mäkiho nádhernou přihrávku a pouze lehkým ťuknutím do puku ho nasměroval do branky za brankáře Sudnicina. Asistence: Tomi Mäki.

27:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Loktionov – 2 min., podražení).

26:01
    Hosty nejprve zachránila tyčka, po níž se puk odrazil na hůl JEGORA KORŠKOVA, který ujel po pravé straně a při přihrávce na najíždějícího spoluhráče jeho pas nešťastně srazil mezi betony brankáře Zapolského jeden z jeho obránců. Bez asistence.

25:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Kadějkin – 2 min., nedovolené bránění).

22:36
    Jokerit vyrovnává v přesilové hře! JESSE JOENSUU se zmocnil v pravém kruhu volného kotouče, namířil si do prostoru mezikruží, kde rychlou střelou švihem propálil gólmana. Asistence: Tommi Huhtala a Peter Regin.

22:05
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Kadějkin – 2 min., hákování).

20:01

Po první třetině panuje větší spokojenost na straně Jaroslavle, která se ujala po pěti minutách hry vedení, když se prosadil Osipov. Do konce zápasu ale chybí stále dvě třetiny, takže vše je nadále otevřeno.

Dominik Rejthar

Branky a nahrávky: 23. Joensuu (Huhtala, Regin), 31. Niemi (Mäki), 37. Jaakola (Salminen), 51. Salminen (Regin, Joensuu) – 6. D. Osipov (Rafikov, Korškov), 27. Korškov, 45. Apalkov

Jokerit Helsinky: Zapolski – Jalvanti, Ch. Genoway, Jaakola, Rissanen, Jensen, Lajunen – Salminen, Regin, Joensuu – O'Neill, Hishon, Huhtala – Mäki, Niemi, Keränen – Mäkinen, Wirtanen, Talaja.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin – Ljubuškin, Kronwall, Manuchov, Gavrikov, Pašnin, Rafikov, D. Osipov – Apalkov, Kontiola, Averin – Čistov, Loktionov, Talbot – Kozun, Kadějkin, Mosaljov – Polunin, Kraskovskij, Korškov.