Carolina – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – NY Islanders 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:1 (kon.) | Calgary – Arizona 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Anaheim 0:2 (kon.)
New Jersey Devils
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
New York Islanders
Čtvrtek 06.10.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • Příprava NHL

Děkuji Vám za pozornost, budu se na Vás těšit příště. Na počtenou! (03:38:02)

Československá stopa v utkání:
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:33

1. Anthony Beauvillier (NYI) 1+0
    2. Adam Henrique (NJD) 1+0
    3. Miles Wood (NJD) 0+1

New Jersey Devils na domácím ledě před zraky 7714 diváků podlehli Ostrovanům z New Yorku 2:3!

Diváci na první branku čekali do 16. minuty, bohužel pro ďábelskou většinu ji ale vsítil hostující Alan Quine. Po dvou minutách a 20 sekundách však dokázal vyrovnat obránce Ben Lovejoy.

Druhá třetina začala z pohledu New Jersey lépe. Ve 29. minutě totiž poslal hokejisty z Newarku do vedení Adam Henrique, který po pasu od Halla proměnil samostatný únik. Krátce nato však srovnával na 2:2 Andrew Ladd dorážkou Pulockovy střely.

Ostrované byli aktivnějším týmem a odměna za to přišla v čase 53:40, kdy po parádním pasu Ho-Sanga dal vítěznou branku Anthony Beauvillier. Islanders tak vyhráli v Prudential Center zaslouženě, domácí srazil vysoký počet vyloučení.

Střely: 21:33 (7:10, 6:11, 8:12)

59:44
    Zakázané uvolnění Islanders, zřejmě poslední šance pro Devils skórovat přichází při vhazování v útočném pásmu.

59:25
    35 sekund před koncem tu máme přerušení, domácí kouč John Hynes ho využívá k oddechovému času a poradě u střídačky.

59:18
    Domácí gólman míří na střídačku, Devils zkusí vyrovnat v šesti!

58:41
    Cory Schneider 79 sekund před koncem třetí třetiny podržel puk pod svojí lapačkou a hosté si pro jistotu vyžádali oddechový čas.

55:43
    Německý gólman v pozoru. Zaskočit ho chtěl štírek Joseph Blandisi, domácímu forvardovi to ale nevyšlo.

54:54
    Devils musí zvýšit útočnou aktivitu. Pokusil se o to aktivní Yohann Auvitu, ale jeho střelu chytil Thomas Greiss. Následuje komerční přestávka.

53:40
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté z New Yorku jsou odměněni za svou aktivitu a dostávají se dnes podruhé do vedení! ANTHONY BEAUVILLIER proměnil z levého křídla přečíslení dva na jednoho tím nejlepším možným způsobem. 3:2 pro Islanders!
    Asistence: Josh Ho-Sang a Johnny Boychuk.

52:18
    Hned po buly se ke střele dostal hvězdný Taylor Hall, překonat gólmana Thomase Greisse však nedokázal.

52:14
    Komerční přestávka.

52:14
    Tak že by se konečně pekelníci začali probouzet? Další střelu domácích obstaral Kyle Quincey... Byla to však teprve čtvrtá v této třetině.

50:56
    Na druhé straně po zákroku Greisse proti pokusu Kylea Palmieriho střílel ještě Damon Severson, mimo.

50:30
    Krátce po vhazování, které vyhrál Mathew Barzal, se ke střele odhodlal Michael Dal Colle. Cory Schneider si ovšem připsal osmadvacátý zásah.

50:20
    Touš v ochranné síti, následuje přerušení hry a během něj komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 18. Lovejoy (Wood, Lappin), 29. Henrique (Hall) – 16. Quine, 32. Ladd (Pulock, Parenteau), 54. Beauvillier (Ho-Sang, Boychuk)

New Jersey Devils: Schneider (Wedgewood) – Greene, Lovejoy, Auvitu, Quincey, Helgeson, Severson – Hall, Henrique, Bennett – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Boucher, Zacha, Lappin – Wood, Blandisi, Speers.
    New York Islanders: Greiss (Gibson) – Hickey, Boychuk, de Haan, Hamonic, Pelech, Pulock – Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck – Ladd, Barzal, Parenteau – Dal Colle, Quine, Ho-Sang – Johnston, Beauvillier, Bernier.

Rozhodčí: Pollock, MacDougall – Shewchyk, Barton.