Olomouc – Vsetín 7:3 (kon.)
HC Olomouc
7:3 (4:0, 1:3, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 06.10.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

59:40
    Ještě těsně před koncem míří na trestnou lavici i Josef Podlaha (OLO), a to na dvě minuty za faul loktem.

57:27
    Současně vyloučeni: Matěj Kořenek (OLO) na dvě minuty za nafilmovaný pád, Michal Koňařík (VSE) pak také na dvě minuty za hákování.

55:13
    Nadvakrát před brankou dorážel Klenec, Galuška puk vyrazil jen před sebe, pak už se ale o kotouč postarala olomoucká obrana.

52:51
    Tadeáš Aulehla (OLO) míří na trestnou lavici. Olomoucký útočník byl potrestán osobním trestem za nesportovní chování.

49:06
    Vsetín si zahraje další přesilovku. Za sekání si odpyká dvě minuty Matěj Kořenek (OLO).

48:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti si berou zpět svůj čtyřbrankový náskok, který měli po první třetině. Hattrick zkompletoval JAN JANEČKO. Asistence: Lukáš Pírek.

44:31
    Vsetínský kapitán to zkusil z těsné blízkosti, Galuška ale jeho střelu vyrazil betony nad branku.

44:31
    Koňařík se dostal sám až před Galušku, těsně před brankou byl ale podražen a rozhodčí nařídili trestné střílení.

42:01
    Klauda ve vlastním oslabení ujel olomoucké obraně, mezi kruhy jej ale dobruslili domácí.

41:38
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Dvě minuty na trestné si odpyká Adam Zetocha (VSE).

40:43
    Z gólu se ale radují domácí, když skulinku v Sachrově výstroji našel JAN JANEČKO, který si tak připsal už druhý gól v utkání. Bez asistence.

37:40
    Janečko obkroužil vsetínskou branku a z levé strany hledal najíždějícího Podlahu, ten ale trefil jen připraveného Sachra.

36:15
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté snižují náskok domácích na pouhé dva góly! Hráči v zelených dresech využili krátkého tlaku před Galuškou a po střele ONDŘEJE PAROUŠKA našli skulinku ve výstroji olomouckého brankáře. Asistence: Filip Klenec.

34:14
    Kohouti jdou do tří! Za hrubost si odpyká menší trest i Jan Janečko (OLO).

33:22
    Současně jsou menšími tresty za hrubost potrestáni Tomáš Dajčar (OLO) a Filip Klenec (VSE).

31:37
    Podlaha si sjel až k hranici vsetínského brankoviště a zkusil to příklepem, mířil ale příliš vysoko.

30:53
    Aktivita se hostům vyplácí. Po zmatku před brankou mířil přesně až za záda olomouckého brankáře MICHAL KOŇAŘÍK. Bez asistence.

28:38
    A právě FILIP KLENEC snižuje náskok Olomouce, když se po levé straně dostal až před olomouckou branku a mířil přesně mezi levou tyčku a Galušku. Asistence: Dominik Liška.

27:52
    Klenec s Liškou se dostali sami před olomouckou branku, Liška ale trefil jen vyrážečku připraveného Galušky.

24:02
    Ve stejném čase je vsetínský brankář David Sachr potrestán osobním trestem za nesportovní chování. Trest odpyká David Hrňa (VSE).

24:02
    Kohouti zvyšují už na pětibrankový rozdíl, když vsetínské obraně ujeli Podlaha s Janečkem, Jan Janečko poslal před brankou hezkou přihrávku JOSEFU PODLAHOVI, který neměl problém z pravé strany prostřelit Sachra. Asistence: Jan Janečko.

21:40
    Nadvakrát se snažil procpat puk za Galušku rychlík Zajíček, olomoucký brankář se ale k pravé tyči včas přesunul.

16:43
    Mohlo to být už 5:0! Krátký našel u pravé tyčky a odkryté brány volného Pěchu. Ten sice dostal dobrou přihrávku, na poslední chvíli si jej ale všimli hostující obránci a do střely strčili hokejku.

16:02
    Ve stejném čase Vsetín střídá brankáře a Jakuba Machače nahrazuje mezi třemi tyčemi David Sachr.

16:02
    Hanáci jsou při chuti a bleskově přidávají další branku, když se přesně k pravé tyči trefil JOSEF PODLAHA, kterého si starší dorostenci stáhli jako výpomoc z juniorky. Asistence: Tadeáš Aulehla.

15:12
    Vsetínská obrana trochu zapomněla na aktivní dvojici Kořenek – Pěcha. MATĚJ KOŘENEK se po levé straně protáhl až před Machače a z těsné blízkosti zvedl puk nad beton vsetínského brankáře. Asistence: Martin Pěcha.

14:34
    Klenec, vracející se z trestné lavice, ujel olomoucké obraně, zakončení k pravé tyči ale Galuška čekal a puk vyrazil.

13:50
    Po pravé stran prokličkoval až před Machače Dajčar, který ještě v těsné blízkosti branky hledal zadovkou najíždějícího Pěchu. Hostující brankář ale úmysly domácího kapitána dobře přečetl a teč si pohlídal.

13:21
    Po pravé straně prokličkoval až před Machače Pěcha, u pravé tyčky ale nenašel dost prostoru.

13:01
    Hanáci si ale přesilovku vlastní chybou zkrátili. Na trestnou lavici usedá za nedovolené bránění na dvě minuty Jan Janečko (OLO).

12:22
    Domácí si už v první třetině zahrají přesilovku. Filip Klenec byl před vlastní brankou trochu moc důrazný, což neuniklo rozhodčím, a tak si vsetínský útočník odpyká dvě minuty za krosček.

11:41
    Chvíli na to ale Kohouti zvyšují svůj náskok, když vsetínského brankáře prostřelil MATĚJ KOŘENEK. Asistence: Martin Pěcha.

09:27
    Hostující brankář si proti Aulehlovi vyjel až na hranici brankoviště a měl velké štěstí, že důrazný olomoucký útočník nedostal puk až do odkryté brány.

03:27
    Domácí obraně ujel Klimek, domácí se však stihli vrátit. Do střely ještě raději skočil Pírek.

02:09
    Hanáci poměrně brzy otevírají skóre utkání. Domácí několika přihrávkami před brankou zmátli hostujícího brankáře a JAN JANEČKO mířil do odkryté části branky. Asistence: Josef Podlaha.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 3. Janečko (Podlaha), 12. Kořenek (Pěcha), 16. Kořenek (Pěcha), 17. Podlaha (Aulehla), 25. Podlaha (Janečko), 41. Janečko, 49. Janečko (Pírek) – 29. Klenec (Liška), 31. Koňařík, 37. Paroušek (Klenec)

HC Olomouc: Galuška (Fajgl) – Dajčar, Pírek, Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Janečko, Kret, Štefka.
    VHK ROBE Vsetín: Machač (Sachr) – Ondraška, Mar, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Klenec, Zajíček, Hrňa, Klimek, Matiaško, Liška, Zetocha, Koňařík (C), Půček, Najvar.

Rozhodčí: Dědek – Bubela, Čelechovský