Olomouc – Vsetín 7:3 (kon.)
HC Olomouc
7:3 (4:0, 1:3, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 06.10.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:07:33)

Závěrečná dvacetiminutovka se znovu povedla domácím, když hattrick zkompletoval Jan Janečko, který se trefil hned dvakrát. Olomoučtí si tak připisují důležitou výhru. Shodou okolností končí utkání stejným výsledkem, jako první vzájemný zápas.

59:40
    Ještě těsně před koncem míří na trestnou lavici i Josef Podlaha (OLO), a to na dvě minuty za faul loktem.

59:02
    Do útoku ještě kličkoval Koňařík, mezi kruhy jej ale zastavili vracející se domácí.

58:24
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu, vsetínská obrana ale nepouští domácí do těsné blízkosti své svatyně.

57:27
    Současně vyloučeni: Matěj Kořenek (OLO) na dvě minuty za nafilmovaný pád, Michal Koňařík (VSE) pak také na dvě minuty za hákování.

56:24
    Olomouc se znovu cpe před vsetínskou branku, ke střelám se teď ale nemá.

55:53
    Pardoušek to zkusil z vrcholu levého kruhu, Galuška ale puk na hranici brankoviště stihl přikrýt.

55:13
    Nadvakrát před brankou dorážel Klenec, Galuška puk vyrazil jen před sebe, pak už se ale o kotouč postarala olomoucká obrana.

54:34
    Hra se přelévá od branky k brance, ani jeden z brankářů teď ale poměrně dlouho nemusel zasahovat.

54:11
    Olomoučtí se drží v útočném pásmu a kombinují.

52:51
    Tadeáš Aulehla (OLO) míří na trestnou lavici. Olomoucký útočník byl potrestán osobním trestem za nesportovní chování.

51:45
    Vsetín se dostal ve třech až před Galušku. Kohouti se stáhli k Ondračkovi, od toho se ale puk odrazil ke Koňaříkovi, který však trefil jen připraveného Galušku.

50:40
    Útočnou akci Vsetína zastavil vracející se Krátký, který rychle otočil hru.

49:06
    Vsetín si zahraje další přesilovku. Za sekání si odpyká dvě minuty Matěj Kořenek (OLO).

48:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti si berou zpět svůj čtyřbrankový náskok, který měli po první třetině. Hattrick zkompletoval JAN JANEČKO. Asistence: Lukáš Pírek.

47:21
    Vsetínští se drží před olomouckou brankou. Galuška ale moc práce nemá.

46:20
    Klenec to zkusil z otočky z levého kruhu, olomoucký brankář ale jeho střelu vyrazil holí mimo tři tyče.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 3. Janečko (Podlaha), 12. Kořenek (Pěcha), 16. Kořenek (Pěcha), 17. Podlaha (Aulehla), 25. Podlaha (Janečko), 41. Janečko, 49. Janečko (Pírek) – 29. Klenec (Liška), 31. Koňařík, 37. Paroušek (Klenec)

HC Olomouc: Galuška (Fajgl) – Dajčar, Pírek, Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Janečko, Kret, Štefka.
    VHK ROBE Vsetín: Machač (Sachr) – Ondraška, Mar, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Klenec, Zajíček, Hrňa, Klimek, Matiaško, Liška, Zetocha, Koňařík (C), Půček, Najvar.

Rozhodčí: Dědek – Bubela, Čelechovský