Vsetín – Přerov 5:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:5 (kon.) | Letňany – Sparta 0:5 (kon.)
Kometa Brno – Tábor 5:4 (po pr.) | Jihlava – Pardubice 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 5:3 (kon.)
Chomutov – Kobra 2:3 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 6:3 (kon.) | Havířov – Poruba 6:0 (kon.)
Warriors Brno – Zlín 1:6 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 1:9 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 2:5 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Liberec 4:1 (kon.)
HC Motor České Budějovice
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Slavia Praha
Neděle 09.10.2016, 17:00 • Budvar aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 9. kolo

Ode mne pro tuto chvíli vše, hezký zbytek víkendu a někdy zase na počtenou! (18:56:48)

Poznámka ke kuriozitce – kotel domácích fanoušků v průběhu třetí třetiny příchodem dalších dvou členů rodiny Pojarů zdvojnásobil svůj počet členů.

Na začátku poslední třetiny aktivně hrající celek Pražanů snížil z jejich pohledu nepříznivý stav skóre, ale nedokázal již vstřelit další branku. Naopak minutu před koncem vnesl definitivní klid do domácích řad domácí snajpr Matěj Toman. Tři body z dnešního zápasu tak zůstávají v jihočeské metropoli.

58:55
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Výborně forčekující domácí celek. MATĚJ TOMAN se nejlépe zorientoval a pohotově zasunul kotouč za Dusilova záda. Asistence: Matyáš Grossmann.

57:15
    Pro změnu zase budějovický kolotoč v obranném pásmu hostí.

56:10
    Slávisté zamkli domácí v jejich obranném pásmu.

55:25
    Grossmann sám před Dusilem nezpracoval slibnou přihrávku spoluhráče od zadního mantinelu.

54:27
    Postavení mimo hru hostujícího celku.

53:55
    Kučerova tvrdá rána od modré čáry.

52:39
    Schwartz se dostával do šance, po něm Remtův pokus skončil mimo branku Slavie.

51:16
    Po Grossmanově střele se k dorážce dostával Beránek, ale nedokázal poskakující kotouč dobře trefit.

49:39
    Slavia právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ KLAPKA se zjevil sám před Dvořákem a střelou mezi jeho betony snižuje stav zápasu. Asistence: Šimon Vlček.

49:24
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče.

48:38
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Grossmann – 2 min., držení protihráče).

47:40
    Kubíčkova střela končí vysoko nad slávistickou brankou.

Karel Svoboda

Branky a nahrávky: 17. Toman (Beránek), 27. Kubíček (Houdek, Čížek), 30. Dvořák (Toman, Beránek), 34. Čížek (Toman, Kubíček), 59. Toman (Grossmann) – 5. Křenek (Klapka, Janča), 50. Klapka (Vlček)

HC Motor České Budějovice: Dvořák M. (Ludvík) – Dvořák J. Kubíček, Procházka, Řehout, Svach, Endl, Remta – Grossmann, Beránek, Novák, Škvarek, Čížek, Houdek, Toman, Schwartz, Janoch, Pouzar
    HC Slavia Praha: Dusil (Němeček) – Moravec, Mareček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Kižlin, Vojinovič, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák, Jágr

Rozhodčí: Čáp – Jindra, Oudes