Vsetín – Přerov 5:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:5 (kon.) | Letňany – Sparta 0:5 (kon.)
Kometa Brno – Tábor 5:4 (po pr.) | Jihlava – Pardubice 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 5:3 (kon.)
Chomutov – Kobra 2:3 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 6:3 (kon.) | Havířov – Poruba 6:0 (kon.)
Warriors Brno – Zlín 1:6 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 1:9 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 2:5 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Liberec 4:1 (kon.)
HC Olomouc
0:5 (0:0, 0:5, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 09.10.2016, 11:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 9. kolo

Toto je pro dnešek ode mě vše, přeji Vám hezké odpoledne a u dalších online přenosů napočtenou. (13:24:57)

Ve třetí třetině už jsme další gól neviděli. Gólman hostů Malík si připisuje čisté konto, žádný z domácích hráčů se neprosadil. Favorizované Vítkovice si tak připisují do tabulky tři body za výhru 5:0. Po dvou gólech dnes vstřelili Jakub Lewandowski a Ivan Ivan.

59:26
    Zakázané uvolnění Kohoutů.

58:58
    Puk je ve skrumáži za Malíkovou brankou.

58:19
    Lewandowskiho formace kombinuje v útočném pásmu.

57:51
    Smička nahazuje kotouč za Kaplanovu branku.

57:26
    Hosté hrají v plném počtu.

56:58
    Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Lewandowski, Kaplan kryje.

56:43
    Vítkovičtí jsou hodně aktivní v napadání.

56:25
    Hosté posílají puk přes všechny čáry.

56:11
    Handlova střela tečovaná, Malík ji schoval do lapačky.

55:43
    Olomouc už je s pukem v útočném pásmu.

55:28
    Hned po vhazování se hosté osvobozují.

55:24
    První přesilová hra pro domácí. Brada (VIT) vyloučen za sekání.

55:06
    Kocián rozehrává od vlastní branky.

54:26
    Zajíc zahajuje další útok na domácí branku.

53:20
    Malík ukryl ve výstroji střelu Tomajka, vhazování po jeho pravé ruce.

52:54
    Handl má problémy s rozehrávkou zpoza vlastní branky, Vítkovičtí hodně aktivně napadají.

52:15
    Tvrdý hledal Bradu, ale domácí obrana přihrávku zablokovala.

51:48
    Vítkovice motají Kohouty v pásmu, ale chybí jim střelba.

51:23
    Střelu V. Plánky domácí gólman zlikvidoval vyrážečkou.

50:55
    Smička tvrdě pálil od modré čáry, Kaplan vyrazil ramenem.

50:29
    Zajíc měl chvíli času před Kaplanem, ale v poslední chvíli mu puk sklouzl z čepele.

50:05
    Zajícova střela minula Kaplanovu branku.

49:27
    Ivan nepřešel přes Hladiše a Mora míří do protiútoku.

47:44
    Handl posílá kotouč až za Malíkovu branku.

47:34
    Pospíšil vyvezl puk do útočného pásma, přechod přes modrou čáru zabrzdil ofsajd.

47:00
    Hned po buly se domácí osvobozují.

46:56
    Přesilová hra pro hosty. Tomajko (OLO) vyloučen na dvě minuty za sekání.

46:26
    Vítkovičtí pozorně brání střední pásmo.

45:21
    Handl rozehrává puk z vlastního pásma.

44:47
    Malík po nahození ze středního pásma rozehrává puk na Rašku.

43:47
    Velký závar před Malíkem! Tři domácí hráči doráželi poskakující puk, Tomajkova poslední dorážka poslala puk nad branku.

42:53
    Ivan překazil rozehrávku domácích a vypálil na Kaplana, ten další puk za svá záda nepustil.

42:35
    Vítkovice aktivně napadají a Kohoutům se nedaří přejít do útoku.

42:16
    Nekvapil rozehrává zpoza vlastní branky.

41:23
    Malík pomáhá hokejkou s rozehrávkou a Vítkovičtí rozjíždí další útok.

41:05
    Vhazování po pravé ruce Malíka po tom, co přikryl puk lapačkou.

40:34
    První střelu třetí části hry si připisuje Kylnár, Kaplan úspěšně kryje.

40:04
    První vhazování třetí třetiny pro Kohouty, kteří se vrhají do útoku.

40:01

Hosté jako by začali hrát až po první přestávce. Hned v úvodu třetiny se dostali do dvoubrankového vedení a posléze svůj náskok ještě navýšili. Po druhé třetině Kohouti prohrávají s Vítkovicemi o pět gólů. Dokáží se ještě vrátit do zápasu? To zjistíme přibližně v 12:57.

40:00

39:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Těsně před vypršením času ve druhé třetině se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Puk do horního růžku poslal IVAN IVAN a připisuje si dnes druhý gól. Asistence: Jiří Tvrdý.

39:40
    Další zákrok si hostující brankář připisuje po střele Vintera z mezikruží.

39:10
    Nekvapil poslal od modré čáry puk na Malíka a odjíždí střídat.

38:30
    Nebezpečné pokusy na obou stranách! Nejprve pálil Pospíšil, z protiútoku se Lewandowski ocitl sám před Kaplanem, ale domácí brankář puk ukryl v lapačce.

38:07
    Lewandowski se málem dostal do samostatného úniku, ale puk mu přeskočil hůl.

37:35
    Raška udržel puk v útočném pásmu a Vítkovičtí dál svírají Kohouty.

37:17
    Další útočné snahy hostů zastavuje přihrávka rukou. Vhazování ve středním pásmu.

36:45
    Pospíšil vypíchl protihráči puk a sprintoval do protiútoku. Malík hodně vyjel z brány a k puku se dostal jako první.

35:50
    Dvořák nepřešel přes dva protihráče a hosté se znovu hrnou do útoku.

35:33
    Malík vyjel z branky, aby obraně pomohl s rozehrávkou.

35:14
    Bekhendovým pokusem se blýskl V. Plánka, Kaplan pozorný.

34:00
    Tomajko s Pospíšilem se vydali na útočnou zteč, ale jejich kombinaci s Roseckým překazila obrana Vítkovic.

33:24
    Po střele Filipa Plánka se snažil dorážet Zajíc, Machatý ukryl puk pod lapačkou.

33:04
    Vítkovičtí ostřelují domácí branku, Kaplan má plné ruce práce.

32:59
    Kaplan si připisuje další zákrok po střele Zapletala.

32:20
    Do přečíslení dva na jednoho jeli Handl a Pernický, přihrávku však zblokoval bránicí hráč.

32:02

Druhá dnešní branka pro JAKUBA LEWANDOWSKIHO, i tentokrát mu přesnou přihrávku poslal Jakub Kylnár. A domácí střídají brankáře, Machatého nahrazuje Kaplan. Asistence: Kylnár.

31:53

Vítkovice přidávají i třetí gól! IVAN IVAN přebral puk a z mezikruží a poslal puk pod betony. Asistence: Pastor, Zapletal.

31:07
    Dvořák naslepo přihrával před branku, puk sbírají hosté a vyráží na druhou stranu.

30:20
    Vítkovičtí jeli do přečíslení tři na dva, Dvořák stihl situaci dobruslit a hostům překazit jejich kombinaci.

29:37
    Levandowski zadovkou hledal Vojtoviče, ten prověřil Machatého, domácí gólman puk vyrazil.

29:09
    Kohouti aktivně napadají a Vítkovičtí mají problém s rozehrávkou.

28:40
    Vojtovičova střela zblokovaná nad domácí branku.

28:24
    Machatý včas sklapl betony a zastavil Vjačkovu střelu.

28:12
    Ivan hledal před bránou Vjačka, domácí obrana byla pozorná a puk zachytila.

27:43
    Domácí se provinili dalším zakázaným uvolněním.

27:02
    T. Handl rozehrává zpoza vlastní branky.

26:38
    Zakázané uvolnění domácích.

26:26
    Machatý podržel na hrudi pokus Lewandowskiho, vhazování po jeho levé ruce.

26:14
    Od modré čáry pálil Cubo, Kylnár se snažil tečovat.

25:44
    Vinter zpoza brány hleda volného Ondřeje Tichého, ten ani dvěma střelami Malíka nepřekonal. Jeho druhý pokus skryl hostující brankář v lapačce.

25:21
    Dvořák zavezl puk do útočného pásma a nahodil na Malíka.

24:41
    Vjačka to zkoušel bekhendem, Machatý puk vyrazil.

24:28
    Nekvapil poslal puk přes všechny čáry a domácím je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací k Machatému.

23:20
    Dva rychlé góly Vítkovické nabudily a hostující hráči nyní mají více ze hry a zaměstnávají domácí obranu.

22:53
    Machatý zastavuje tlak hostů zákrokem lapačkou, vhazování po jeho pravé ruce.

22:05
    Kohouti se nemohou dostat z vlastního obranného pásma.

20:52

Hosté odskakují do dvoubrankového rozdílu! Brada poslal puk na JIŘÍHO TVRDÉHO a ten se před Machatým nemýlil. Asistence: Marek Brada.

20:18

Vítkovičtí skórují hned v úvodu třetiny! Kylnár zavezl puk do pásma a od modré čáry poslal puk JAKUBOVI LEWANDOWSKIMU, který jej jen lehce tečoval za domácího gólmana. Asistence: Jakub Kylnár, Jan Vojtovič.

20:05
    Úvodní buly pro hosty, kteří míří do útoku.

20:01

V úvodní třetině jsme gól neviděli, oba brankáři drží čistá konta. Přestože tabulkovými favority jsou hosté, optickou převahu a více šancí měli Kohouti, ale svůj tlak nedokázali přetavit v úvodní gól. Jak se bude utkání vyvíjet ve druhé třetině? To se dozvíme přibližně ve 12:10.

20:00

19:18
    Handl s Ondřejem Tichým ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný nadvakrát pálil na Malíka, hostující gólman ale puk za svá záda nepustil!

18:48
    Vojtovič protečoval do útočného pásma.

18:18
    Vhazování na středovém kruhu po tom, co puk opustil ledovou plochu.

17:19
    Na modré čáře čekal na přihrávku Rosecký, spoluhráč ho viděl a poslal mu puk, ale Rosecký jej nezpracoval.

16:36
    Smička střílel od modré čáry. Puk minul domácí branku.

16:00
    Tichý vyslal střelu, Malík úspěšný.

15:37
    Zakázané uvolnění hostů.

15:25
    Vojtovič pálil tvrdě z mezikruží, Machatý puk vyrazil a Hanáci jej vyváží z pásma.

14:57
    Vítkovičtí vystřídali a drží Kohouty v jejich pásmu.

14:43
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Puk přes všechny čáry poslal Dvořák.

14:14
    Ivan udržel útočné pásmo a kombinuje s Vjačkou.

13:44
    Harabiš zavezl puk do útočného pásma, prokličkoval mezi dvěma hráči a vyslal puk na branku. Malík kotouč lapil do lapačky.

13:00
    Handl čeká s pukem za vlastní brankou až spoluhráči vystřídají.

12:31
    Machatý kryje puk, vhazování po jeho levé ruce.

12:27
    Raška pálil od modré čáry, puk zblokoval Přecechtěl.

12:03
    Malík znovu pracuje s holí a vysílá dopředu Lewandowskiho.

11:39
    Machatý schoval puk v lapačce po střele Ivana.

11:35
    Zapletal se snažil projít mezi třemi protihráči, neúspěšně.

11:05
    Domácímu hráči přišli na pomoc spoluhráči, takže si mohl nabruslit před branku, kde dostal puk a vypálil. Malík schoval puk v lapačce.

10:35
    Tomajko s Bradou svádí v rohu za Malíkovou boj o puk.

10:05
    Brada si před brankou klepal o přihrávku, puk se k němu nedostal.

09:19
    Pastor namazal Vinterovi, ale ten neměl dostatek sil a puk pouze nahazuje za Maíka.

08:41
    Harabiš rozehrává zpoza vlastní branky.

08:07
    Ivan zaváží puk do útočného pásma, kde dobře zapracoval Hladiš a o puk ho připravil.

07:31

07:20
    V. Plánka se prosmýkl a střílel do horního růžku, Machatý jeho pokus vyrazil ramenem.

06:32
    Lewandowski hledal před brankou Vojtoviče, Machatý předvedl zákrok betony.

05:59
    Lewandowski prokličkoval mezi třemi hráči, domácí obrana jej do zakončení nepustila a vyhazuje puk přes všechny čáry.

05:40
    Domácí se po buly osvobozují.

05:31
    První přesilová hra utkání. Jan Tichý (OLO) se provinil hákováním.

05:14
    Až nyní se podařilo hostům vyvézt puk z obranného pásma.

04:54
    Vítkovice rozehrávají z vlastního obranného pásma, Mora aktivně napadá.

04:20
    Kočí střílel od modré čáry, puk zastavuje Handl a vyráží do protiútoku.

03:46
    Závar před Malíkem, ale hostující obrana vše vyřešila.

03:23
    Cubo zachytil puk na modré čáře a nedovolil Kohoutům se osvobodit.

02:50
    Malík pomáhá s rozehrávkuo a posílá puk na Kylnára.

02:29
    Střela Pastora zblokovaná, Machatý nemusel zasahovat.

01:44
    Dvořák s Pernickým doráželi před Machatým, ani natřikrát ho nepřekonali!

01:17
    Pernický od modré čáry nahazuje na Malíka, který rozerává.

01:05
    Nekvapil rozehrává z vlastní třetiny.

00:46
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Machatého.

00:25
    Vojtovič v útočném pásmu hledal Lewandowskiho, domácí obrana zasáhla.

00:05
    Úvodní vhazování pro Olomouc, která míří do útoku.

00:01

Zápas za malou chvíli začne, oba týmy už jsou na ledové ploše.

HC Olomouc: Machatý (Kaplan) – Harabiš (C), Hladiš, Nekvapil, Bajer, Vinter, Kocián – O. Tichý, T. Handl, Tomajko, Pospíšil, J. Tichý, Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Rosecký

HC Vítkovice Ridera: Malík (Micka) – Cubo, Kočí, Zapletal, Raška, F. Plánka, Smička, Gavlík – Vojtovič, Tvrdý, Kylnár (C), Lewandowski, Zajíc, Brada, V. Plánka, Pastor, Ivan, Vjačka

Rozhodčí: Vepřek – Zouhar, Markovský.

V loňském ročníku se týmy střetly dvakrát. Oba dva zápasy s přehledem vyhráli Vítkovičtí – v šestém kole si s Kohouty poradili 6:1 a v kole patnáctém nepovolili Kohoutům ani gól a zvítězili 5:0.

8. kolo: Vítkovice – Vsetín 5:1

Vítkovicím letošní sezona vychází na výbornou. Mladší dorostenci si v osmi zápasech připsali jedinou porážku, když podlehli Šumperku po prodloužení. Stihli si připsat i dvě vysoké výhry – proti Brnu (10:1) a proti Porubě (9:0). Celkově nasbírali jednadvacet bodů a v tabulce se nachází na druhém místě o bod za Třincem, který má odehráno o utkání navíc.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:

6. kolo: Warrior Brno – Olomouc 5:4p
    7. kolo: Olomouc – Zlín 3:4
    8. kolo: Třinec – Olomouc 12:1

HC Olomouc
    Mladší dorost Kohoutů začal sezonu dvěma porážkami, následovala série tří vítězných zápasů a poté zase šňůra tří prohraných utkání. Poslední zápas je Hanákům vůbec nepovedl, z Třince si přivezli debakl 12:1. Celkově si Kohouti připsali v osmi utkáních deset bodů a v tabulce se nachází na šestém místě.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu, kde se podrobněji podíváme na zápas HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera. Utkání začíná na olomouckém zimním stadionu v 11:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 21. Lewandowski (Kylnár, Vojtovič), 21. Tvrdý (Brada), 32. Ivan (Pastor, Zapletal), 33. Lewandowski (Kylnár), 40. Ivan (Tvrdý)

HC Olomouc: Machatý (33. Kaplan) – Harabiš (C), Hladiš, Nekvapil, Bajer, Vinter, Kocián – O. Tichý, T. Handl, Tomajko, Pospíšil, J. Tichý, Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Rosecký

Rozhodčí: Vepřek – Zouhar, Markovský