Michalovce – Skalica 3:1 (kon.) | Trnava – Prešov 3:9 (kon.) | Pov. Bystrica – Detva 3:4 (0:1 po s.n.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
HK Skalica
sk Středa 12.10.2016, 17:001. liga (SR) • 12. kolo

Michalovce v domácom prostredí potvrdili úlohu favoriti, keď zaznamenali desiate víťazstvo v rade a postili si prvé miesto v tabuľke. K trom bodom im pomohla vydarená druhá tretina, v ktorej strelili všetky tri góly. (19:07:31)

49:12
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

46:02
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce (Martin Droták – 2 min., sekanie).

40:26
    Skalica dala gól! Záhorákom vyšiel úvod tretej tretiny, keď potrestali vylúčenie Polačeka. V presilovke znížil MICHAL ROMANČÍK. Asistencia: Patrik Janáč.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Strely na bránu: 27:15.

Michalovce ovládli druhú tretinu a vytvorili si komfortný náskok. Domáci hokejisti potvrdili svoju prevahu troma gólmi, pričom dvakrát využili presilovku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:20
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce (Vladimír Polaček – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

35:47
    Dukla Michalovce dala gól! Zemplínčania majú prostredné dejstvo pod kontrolou a hostia im pomáhajú faulami. Ďalšiu presilovú hru využil obranca MARTIN DOLGOŠ. Asistencie: Radovan Cútt, Marcel Baláž.

34:15
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Pavol Pavešic – 2 min., hákovanie).

33:11
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kristián Grman – 2 min., podrazenie).

31:48
    Dukla Michalovce dala gól! Domáci zvyšujú svoje vedenie, keď po vyše troch minútach pridal ich ďalší presný zásah RADOVAN CÚTT. Asistencie: Tomáš Banovský, Marcel Šterbák.

28:34
    Dukla Michalovce dala gól! Prvoligový líder využíva druhú presilovku v zápase. Zemplínčanov stačilo na zahranie úspešnejšej početnej výhody len tridsať sekúnd. Presne mieril ZOLTÁN KUBÁT. Asistencie: Ladislav Ščurko, Gleb Lučnikov.

28:03
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce (Patrick Brodek – 2 min., podrazenie).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Strely na bránu: 11:8.

Skaličania precestovali celé Slovensko, aby sa dostali do Michaloviec, ale ani dlhý pobyt v autobuse sa na nich v prvej tretine nepodpísal, pretože zatiaľ držia bezgólový stav. Strelci na oboch stranách zatiaľ mlčia, nevyužité ostali aj dve presilové hry.

Tomáš Lengyel

Branky a nahrávky: 29. Kubát (Ščurko, Lučnikov), 32. Cútt (Banovský, Šterbák), 36. Dolgoš (Cútt, Baláž) – 41. M.Romančík (Janáč)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan – Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Polaček, Buraľ, Boboš – Lučnikov, Ščurko, Fajčák – Banovský, Cútt, Baláž – Kohutiar, Král, Drotár – Slobodník, Verbický.
    HK Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Mikéska, Pavešic, Grman, Drahorád, Kukliš – Vaškovič, M. Romančík, Janáč – Hluch, Brodek, Dvonč – P. Kotzman, Halabrín, Kellerstein – A. Kotzman, Ivičič, Šúry.

Rozhodčí: Švajka – Pribula, Kovaľ