Ottawa – Toronto 5:4 (po pr.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 7:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 13.10.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL
    Brent Burns se trefil hned v prvním zápase!

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:47 (07:19:46)

1. Logan Couture (SJS 1+1
    2. Brent Burns (SJS) 1+0
    3. Tyler Toffoli (LAK) 1+0

Zápas nabídl tři branky. Hned ve druhé minutě otevřel skóre hostující Tyler Toffoli. Ještě v první třetině dokázal rychlou střelou vyrovnat Logan Couture. Dlouhou dobu byl stav zápasu nerozhodný. Vedení pro domácí vybojoval ve 44. minutě Brent Burns. Jeho branka byla rozhodující. San Jose vyhrálo první zápas v dlouhodobé části NHL. Kings jsou bez bodu.

59:50
    Už se nic nestane, domácí závěr zápasu hrají zodpovědně.

59:07
    San Jose má kotouč po kontrolou.

58:55
    Hostující celek to zkouší v šesti.

58:34
    Brayden McNabb se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Martina Jonese nepřekonal.

58:16
    Patrick Marleau výborně vystřelil zápěstím, brankář Jeff Zatkoff kryje jeho pokus. Buly v útočném pásmu San Jose.

57:46
    Jordan Nolan se tvrdě střetl se soupeřem. Oba hráči jsou poněkud otřeseni ale pokračují ve hře.

57:07
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Sharks.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:26
    Matt Nieto mohl svého týmu dopřát vedení o dva góly, jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku.

55:57
    Domácí hokejisté se snaží vstřelit pojišťovací branku. Proti je pochopitelně gólman Los Angeles.

55:25
    Matt Nieto to zkoušel bekhendem. Podobně jako jeho kolega před malou chvílí neuspěl.

55:00
    Posledních pět minut hry ve třetí třetiny, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

54:29
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Jednu z mála měl Joel Ward. Jeho bekhendový střelecký pokus dokázal brankář Jeff Zatkoff zneškodnit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Couture (J. Thornton, Pavelski), 44. Burns (Donskoi, Couture) – 2. Toffoli (Kopitar, Doughty)

San Jose Sharks: Dell (Jones) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Couture, Donskoi – Marleau, Tierney, Ward – Nieto, Wingels, Karlsson – Haley.
    Los Angeles Kings: Quick ( 21. Zatkoff) – Muzzin, Doughty, McNabb, Martinez, Forbort, Greene, Gilbert – Brown, Kopitar, Setoguchi – Purcell, Carter, Toffoli – King, Shore, Lewis – Clifford, Andreoff, Nolan – Pearson, Dowd.