Buffalo – Montreal 1:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:3 (kon.) | Columbus – Boston 3:6 (kon.)
Tampa – Detroit 6:4 (kon.) | Florida – New Jersey 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 3:2 (3:2 po s.n.)
St. Louis – Minnesota 3:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 5:4 (po pr.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Pittsburgh Penguins
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Washington Capitals
Pátek 14.10.2016, 02:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:23:55)

Československá stopa v dnešním utkání:

nikdo
    Pohled do tváří tří hvězd dnešního dramatického utkání.

1. Marc-Andre FLEURY (PIT) – 39 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 95,1%
    2. Jevgenij MALKIN (PIT) – 1+1, 3 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 21:45, 2 trestné minuty

Přesilové hry: 1/2-0/3

Nejvíce střel: Kris Letang, Chris Kunitz a Patric Hörnqvist 4 – John Carlson, Alexander Ovečkin a Nicklas Bäckström 5
    Největší čas na ledě: Kris Letang 30:40 – Matt Niskanen 24:46

Branky a nahrávky: 29. Hörnqvist (Letang, Malkin), 39. Malkin (Sheary), rozh. náj. Kessel – 1. Burakovsky (Bäckström, Johansson), 47. Burakovsky (Bäckström, Niskanen). Diváci: 18630. Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Racicot, Devorski.

Nervy drásající zápas jsme dnes měli možnost sledovat mezi Pittsburghem a Washingtonem. Z vítězství po nájezdech se nakonec radují domácí Penguins.

Skóre utkání otevřel hned v 1. minutě hostující útočník Andre Burakovsky. Pittsburgh otočil skóre zápasu na svou stranu během druhého dějství. Nejdříve se o vyrovnání postaral v polovině základní hrací doby v přesilové hře tečující Patric Hörnqvist.

V závěru druhé části hry se pak prosadil po chybě hostující defenzivy Jevgenij Malkin. Washington ale bravurně zvládl třetí třetinu a ve 47. minutě Andre Burakovsky svým druhým gólem večera poslal utkání do prodloužení.

V nastaveném čase se o vítězi nerozhodlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Celkem pět střelců z osmi celkových bylo úspěšných. O rozhodující nájezd se postaral Phil Kessel, který tak přisoudil bonusový bod Penguins.

65:00 Phil KESSEL - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem vítězné branky je PHIL KESSEL.

4. série
    3:2
    Alexander Ovečkin neuspěl se svým blafákem do bekhendu a je rozhodnuto!

4. série
    3:2
    Phil Kessel rychlou střelou poslal kotouč o tyčku do branky!

3. série
    2:2
    Nicklas Bäckström potvrdil svůj fantastický výkon i parádně proměněným nájezdem!

3. série
    2:1
    Kris Letang předvedl podobný nájezd jako předtím Oshie, po pomalé jízdě zvolil rychlou střelu po ledě a uspěl!