Třinec – Mladá Boleslav 4:3 (4:3 po s.n.) | Pardubice – Plzeň 4:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:2 (po pr.)
Chomutov – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Zlín – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.10.2016, 17:20 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 12. kolo

Utkání končí! Po velmi napínavém závěru zápasu nakonec tři body za vítězství 4:2 berou domácí Pardubice. Východočeši poslední dvacetiminutovku vyhráli poměrem 3:0. Ve čtyřicáté deváté minutě krásně z první vyrovnal střelou do poloodkryté branky Tomášek a vyrovnal stav zápasu. Dlouho to vypadalo, že utkání dospěje až do prodloužení, ale dvě a půl minuty před koncem využil přesilovku Lukáš Nahodil a pojistku v podobě gólu do prázdné branky přidal minutu a osm vteřin před koncem opět David Tomášek. Příjemný víkend Vám z Pardubic přeje Marek Votke. (19:45:40)

Nejlepší hráči: David Tomášek – Dominik Kubalík.

59:21
    Plzeň se snaží ze všech sil, ale Dynamo hraje v pohodě a Tipsport arena možná poprvé v letošní sezoně vstává!

59:01
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
    58:52 David TOMÁŠEK - 4:2
    Zdroj: Hokejka TV

58:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je, zdá se, rozhodnuto! Ctirad Ovčačík zavezl kotouč do útočné třetiny, bekhendem přihrál DAVIDU TOMÁŠKOVI, a ten svým druhým gólem přidává pojistku do prázdné branky! Asistence: Ctirad Ovčačík.

58:32
    Na druhé straně přerušuje hru svou lapačkou Brandon Maxwell.

58:21
    Někdo z pardubických to zkoušel střelou přes celé hřiště, byl ovšem nepřesný. Zakázané uvolnění to ale nebude.

57:52
    Západočeši jsou v šesti!

57:39
    Plzeň reaguje oddechovým časem.
    57:39 Lukáš NAHODIL - 3:2

57:39
    Přesilovka je využita! Petr Hubáček napravil své předešlé zaváhání, když poslal kotouč na LUKÁŠE NAHODILA, ten vybruslil před Machovského a dokázal jej překonat svižnou střelou! Asistence: Petr Hubáček.

56:32
    Plzeň vyhazuje přes všechny čáry.

56:27
    Petr Hubáček byl sám před Machovským, ale bekhendem nedokázal dostat kotouč za jeho záda!

55:54
    Ten samý hráč o pár vteřin později fauloval a nabízí Dynamu skvělou příležitost v podobě přesilové hry! Jakub Koreis dostává dvě minuty za vysokou hůl.

55:51
    Maxwell vyráží střelu Jakuba Koreise!

55:13
    Základní hrací doba se blíží ke svému konci a ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by jej stála zápas, což je dost dobře vidět na předváděné hře.

54:01
    Po dalším plzeňském pokusu kotouč vylétl do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

53:07

52:43
    Až teď, když Maxwell vykopl střelu Ondřeje Kratěny! Pardubický brankář měl štěstí, že ve druhé vlně neměl kdo dorážet!

51:54
    Trest Nováka je zhruba v polovině svého působení, ale plzeňští si zatím žádnou větší šanci nepřipravili.

51:07
    Na druhé straně nevybíravě fauloval svého soupeře Filip Novák a dostává dvě minuty za sekání.

50:56
    Petr Hubáček nebezpečně tečoval střelu Jana Ščotky a Machovský puk na poslední chvíli vykopl betonem!

50:06
    Zohorna se pokoušel zakončovat z mezikruží, ale z výhodné pozice jej nakonec vytlačil plzeňský obránce.

49:24
    Nabuzení domácí znovu operují v útočném pásmu.
    48:15 David TOMÁŠEK - 2:2

48:15
    A je z toho vyrovnávací branka! Po příklepu Hynka Zohorny se ke kotouči dostal Filip Novák a našel ve druhé vlně úplně volného DAVIDA TOMÁŠKA, jenž z první rozvlnil síť za Machovského zády! Asistence: Filip Novák.

47:54
    Plzeň prakticky ihned dokázala vyhodit přes všechny čáry, ale Dynamo je zpět v útočném pásmu.

47:28
    Přesilovku si zahraje také pardubické Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává David Sklenička.

46:57

46:34
    Kotouč opět na druhé straně, tentokráte už Machovský musel dokonce zasahovat a bude se vhazovat po jeho levé straně.

46:09
    Plzeň se dlouho držela v útočném pásmu, ale Dynamo nakonec vyhazuje přes všechny čáry.

44:57
    Plzeň si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za podražení inkasuje Alexandre Mallet.

43:40
    Jan Ščotka posílal střílenou přihrávku před branku, ale ta se odrazila od protilehlého mantinelu pouze na hole Západočechů.

43:09
    Dynamo se stále drží v útočném pásmu a Machovský má v těchto momentech plnou výstroj práce.

42:08
    Michal Bárta to zkoušel podobně jako před chvílí Hubáček, ale ani podstatně rychlejší otočka kolem branky nebyla nic platná.

41:02
    Tomáš Rolinek dostal přesnou přihrávku do středního pásma a řítil se proti obránci, kterého obešel skvělou kličkou na Machovského, ale jeho zakončení nakonec nebylo ideální!

40:14
    Petr Hubáček obkroužil branku a zakončil střelou zápěstím, Machovský ale jeho úmysly včas rozkryl a v pohodě si připsal další zákrok.

40:05

40:01

I druhou třetinu zprvu lépe hráli hosté z Plzně a dlouho byli nebezpečnějším mužstvem na ledě. Z prvního gólu v této části hry se ale paradoxně radovali domácí, kteří postupně přidávali na tempu a v jednatřicáté minutě kotouč před branku dostal navrátilec Patrik Poulíček a připravil tak první extraligovou trefu pro mladíka Miroslava Rohlíka. Tento stav ale vydržel pouhých deset vteřin, když se nenápadným nahozením od mantinelu podruhé v zápase prosadil Dominik Kubalík. Třetí třetina začne přibližně v 19:03.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:08

38:05
    Tři vteřinky se bude hrát čtyři na čtyři. Dynamo hrálo v šesti a na trestné lavici tak musí tento trest odpykat David Tomášek.

37:53
    Východočechům se poměrně dlouho dařilo držet se v útočném pásmu, ale Plzeň nakonec vyhazuje.

37:11
    Další příklep vyslal Petr Čáslava, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

36:52
    Michal Bárta dostal nabito na modré čáře, ale střela mu nesedla.

36:33
    Plzeň vyváží kotouč až do útočné třetiny.

36:08
    Východočeši dostávají další možnost v podobě přesilovky. Jakub Koreis odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

35:27
    V závěru druhé třetiny se u kotouče převážně zdržuje pardubické Dynamo, ale větší šance podobná těm předchozím prozatím není nasnadě.

34:35
    Tempo hry teď zklidní ohlášená komerční přestávka.

33:56

33:46
    Po další pardubické střele kotouč jen těsně proklouzl kolem tyče poloodkryté branky!

33:13
    K odraženému kotouči se dostal Tomáš Bokroš, ale na kruhu pro vhazování nedokázal dostat kotouč přes Machovského beton!

32:51
    Nadvakrát po Čáslavově přihrávce nebezpečně zakončoval pardubický kapitán Tomáš Rolinek, ale Machovský v obou případech pozorný!

31:56
    Dynamo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Michal Moravčík.
    31:00 Dominik KUBALÍK - 1:2

31:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Západočeši ale bleskurychle odpovídají! DOMINIK KUBALÍK tečoval nenápadné nahození Kracíka od mantinelu a Plzeň opět vede o jednu branku. Asistence: Jaroslav Kracík a Tomáš Slovák.
    30:50 Miroslav ROHLÍK - 1:1

30:50
    Teď už se ale domácí z gólu radovat mohou! Patrik Poulíček zpoza branky dostal kotouč do plzeňského brankoviště, odkud jej za Machovského záda procpal MIROSLAV ROHLÍK a může slavit svůj první gól za Dynamo v dospělé kategorii! Asistence: Patrik Poulíček a Ondřej Panna.

29:36
    Tomáš Rolinek se dostal ke kotouči a s Alexandrem Malletem se hnali dva na jednoho! Pardubický kapitán měl sice kotouč na dlouhou hokejku, ale přesto dokázal procpat puk do druhé vlny na svého spoluhráče, Malletovi ovšem nesedlo zakončení!

28:47

28:42
    Po příklepu od Lukáše Pulpána se kotouč zvláštně odrážel v pardubickém brankovišti, ale nikdo z plzeňských hráčů jej nedokázal dotlačit za Štěpánka!

27:35
    Plzeň se teď vlastní nepřesností vyhnala z pásma a Pardubice získávají cenné vteřinky.

27:18
    Západočeši již ale kombinují zpět v útočném pásmu. Příklep Tomáše Svobody vylétl až do ochranné sítě.

26:55
    Dynamo ihned vyhazuje přes všechny čáry.

26:47
    Pardubický obránce Tomáš Bokroš inkasuje dvě minuty za hákování.

26:47
    Dynamu se opravdu příliš nedaří. Puku se ujal Jaroslav Kracík a hnal se před Štěpánka, blafákem do bekhendu ale nezakončil přesně! Navíc byl faulován.

25:27
    Po vhazování se hra přesunula do středního pásma, kde opět kotouč vybojoval Jakub Lev a dral se přes pardubického obránce před Štěpánka. Sice nakonec zakončil, ale bez potřebné razance.

25:06
    Na druhé straně se ke střele dostal Jakub Lev, ale Štěpánek byl v tomto minisouboji úspěšnější. Vhazuje se po jeho pravici.

24:17
    V dalším útočném pokusu zavezl kotouč do útočného pásma mladíček Miroslav Rohlík, ale jeho spoluhráči zde příliš dlouho nevydrželi.

23:18
    Plzeň se sice vrátila zpět před Štěpánka, ale kotouč si vyčíhl Alexandre Mallet a ujel proti jedinému obránci. Úspěšně ho obešel dvěma rychlými kroky, ale nakonec zakončil pouze do Machovského!

22:58
    Dynamo se sice na chvíli dostalo ven ze svého obranného pásma, ale pokus o založení útoku končí na druhé straně. I Machovský si zahrál lapačkou.

22:39
    Nenápadnou střelu Tomáše Svobody přes obránce řeší svou lapačkou Jakub Štěpánek.

22:20
    I ve druhé třetině je Plzeň prozatím aktivnějším celkem a hraje se převážně před Štěpánkem.

21:19
    Alexandre Mallet dostal přihrávku do druhé vlny, ale jeho razantní střela nakonec trefila pouze dojíždějícího obránce!

20:28

20:14
    Lukáš Nahodil dostal přesnou přihrávku a už už se řítil do útočného pásma, ale kotouč mu nakonec odskočil.

20:01

V právě skončené první dvacetiminutovce viděla pardubická Tipsport arena jednu branku, která bohužel pro pardubického fanouška skončila ve Štěpánkově brance. Plzeň byla po většinu hry aktivnější, což v osmnácté minutě potvrdil Dominik Kubalík, jenž se ve středním pásmu dostal ke kotouči a zakončil přesně do růžku. Druhá třetina začne přibližně v 18:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Sýkorův příklep vyráží Machovský.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:28
    Navíc si Dynamo zahraje přesilovku. Michal Moravčík dostává dvě minuty za sekání.

18:07
    Dynamo se teď vrhlo do útoku a za každou cenu se snaží vyrovnat! Z bezprostřední blízkosti zakončoval Tomáš Kaut, další příklep od modré proletěl jen těsně mimo.
    17:26 Dominik KUBALÍK - 0:1

17:26
    Z další nenápadné akce jdou hosté do vedení! DOMINIK KUBALÍK se zmocnil kotouče, rychle projel střední pásmo a taháčkem zakončil přesně do růžku! Bez asistence.

17:06
    Ctirad Ovčačík zavezl kotouč do útočné třetiny, předal jej spoluhráči za branku odkud mu byla rychle poslána zpětná přihrávka, ale následný bekhend Machovského nepřekvapil.

16:29
    Tomáš Vondráček se u mantinelu dostal ke kotouči, udělal dva rychlé kroky do středu hřiště a nebezpečně vypálil! Kotouč proletěl těsně kolem pardubické klece, halou to jen zahučelo.

15:57
    Machovský našel kotouč od Petra Sýkory ve své lapačce, hra je přerušena.

15:15
    Dynamo se drželo poměrně dlouho v útočné třetině, ale nepovedlo se jim vymyslet žádnou kombinaci a hraje Plzeň.

14:36
    Tomáš Borkoš se na modré dostával k odraženému kotouči, ale jeho příklep nakonec k Machovskému nedorazil.

14:02
    Tomáš Svoboda nenápadně vystřelil z kruhu pro vhazování a Štěpánkovi málem propadl kotouč pod rukou!

12:49
    Tomáš Rolinek bojoval o kotouč v předbrankovém prostoru, ale k zakončení se nedostal.

12:43
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

12:18
    Petr Hubáček se dostal do brejku, sáhl ke střele příklepem a Machovský zasahuje!

10:58

10:58
    Křižná přihrávka přes útočné pásmo nenašla adresáta, domácí zdá se přesilovou hru přečkají.

10:14
    Plzeňští mají v přesilovce kotouč na holích, ale Štěpánka zatím nijak zvlášť neohrozili.

11:02
    Jan Ščotka inkasuje dvě minuty za podražení.

08:40
    Ostrá střela Dominika Kubalíka rozezněla mantinel za pardubickou brankou.

08:26
    Po komerční pauze se vhazuje v obranném pásmu Pardubic.

07:52
    Plzeňští vyvážejí puk, jenže to se jim nakonec nepodařilo. Před branku si najel jeden z domácích hráčů, ale ten Matěje Machovského nepřekonal.

06:05
    Ovčačík teď napřáhl od modré a donutil Machovského k nejistému zákroku. Plzeňský gólman puk jen vykopl do strany, kde však byli jeho obránci.

04:45
    Yellow Horn se po nahrávce Hrnky ocitl před domácím gólmanem, byl ale tak blízko, že neměl moc na výběr a jeho velká šance brankou nekončí.

04:23
    Nahození za Machovského branku sbírá Pulpán a puk mají v moci znovu hosté.

03:50
    Ovčačík rozehrál velice nepřesně, Rolinek se ale i tak dostal s pukem do útočného pásma, kde čekal na podporu spoluhráčů.

03:31
    Domácí se zatím moc nedostávají do hry, teď svůj pokus o útok zakončili ofsajdem.

02:49
    Hosté znovu získali puk, ale ani Lev tentokrát přes střední třetinu nepřešel a musel se vrátit až ke svému gólmanovi.

02:18
    Hostující Čerešňák zastavil hru za brankou, poté se snažil rozehrát, ale jeh prudkou nahrávku ve středním pásmu opět domácí srazili mimo mantinely.

01:27
    Puk opustil hrací plochu a vhazuje se opět ve středovém kruhu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Plzni se nedaří, v minulé sezóně přitom došla až do semifinále play-off. Odrazí se Západočeši k lepším výkonům? #ccmhockey #madeofhockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Maxwell) – Ščotka, Čáslava (C), Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík – Hubáček, Nahodil, P. Sýkora – Rolinek, Tomášek, Mallet – H. Zohorna, T. Kaut, Bárta – Klimenta, Poulíček, Panna – Rohlík.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, Slovák, Němeček, Moravčík – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Kratěna (C), Vondráček – T. Svoboda, Hrnka, Yellow Horn – Lev, Koreis, Schleiss.

Do utkání již zasáhne nová měsíční posila Dynama Hynek Zohorna, kádr Východočechů naopak včera opustil slovenský útočník Branislav Rapáč. „Braňo bohužel nebyl tak produktivní, jak jsme my i on očekávali. Určitě nám pomohl v minulé sezoně. Nedařilo se mu v té letošní probojovat do prvních třech pětek. Jednání s agentem i s ním bylo velmi seriózní, děkuji mu za odvedené služby pro nás,“ okomentoval jeho odchod na klubovém webu Pavel Rohlík se slovy, že se chystá svůj tým doplnit o dalšího útočníka.

Pardubické Dynamo taktéž zaznamenalo své poslední vítězství proti Karlovým Varům, ovšem už v desátém kole. Od té doby vyšlo bodově naprázdno ve dvou utkáních po sobě a dnes tak mohou naplnit známé pořekadlo "do třetice všeho dobrého a zlého".

Onen dvoubodový rozdíl si Plzeň zajistila v posledním kole, kdy v západočeském derby na ledě posledních Karlových Varů vyválčila dva body za těsné vítězství 2:1 po samostatných nájezdech.

Jak už bylo zmíněno, i v dnešním zápase Dynamo narazí na celek, jemuž se vstup do sezony taktéž příliš nevydařil. Západočeši jsou na tom v tabulce oproti Pardubicím jen o jedinou příčku lépe, aktuálně sídlí na dvanácté pozici s osmi body.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu utkání dvanáctého kola Tipsport extraligy, konkrétně si posvítíme na počínání sousedů v tabulce Dynama Pardubce a HC Škoda Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Votke

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 31. Rohlík (Poulíček, Panna), 49. Tomášek (F. Novák), 58. Nahodil (Hubáček), 59. Tomášek (Ovčačík) – 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák)

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (31. Maxwell) – Ščotka, Čáslava (C), Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík – Hubáček, Nahodil, P. Sýkora – Rolinek, Tomášek, Mallet – H. Zohorna, T. Kaut, Bárta – Klimenta, Poulíček, Panna – Rohlík.

Rozhodčí: Pražák, Hodek – Bláha, Špůr

Diváci: 6 018