Spartak Moskva – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Toljatti – Vladivostok 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Čerepovec – Minsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Kunlun 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Soči – Omsk 2:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Spartak Moskva
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 15.10.2016, 12:00 • Lužniki Arena • KHL

Sledovali jsme dramatický zápas.Ve druhé třetině se po přihrávce Adama Poláška prosadil Maxim Šalunov. Na konci druhé třetiny se při jednom ze zákroků zranil český brankář Alexandr Salák. Místo něho šel do branky hostů Alexej Krasikov. Ten inkasoval až na samém konci základní hrací doby, kdy se prosadil Vjačeslav Leščenko. V nájezdech rozhodl o výhře domácích Alexandr Vasiljev. (14:49:19)

Saša Salák!! ✌️???? #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Česká stopa v zápase
    Adam Polášek (SIB) 0+1, 0 střel, čas na ledě 22:34
    Alexandr Salák (SIB) 38 min, 0 inkasovaných branek, 27 zákroků.

Alexandr VASILJEV - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
    Autorem vítězné branky je ALEXANDR VASILJEV.

3. série
    2:1
    Maxim ŠALUNOV neproměňuje.

3. série
    2:1
    Alexandr VASILJEV proměňuje. Uspěl střelou pod horní tyčku.

2. série
    1:1
    Sergej ŠUMAKOV neproměňuje. V podstatě nic nevymyslel.

2. série
    1:1
    Konstantin GLAZAČEV neproměňuje. Branku vůbec netrefil.

1. série
    1:1
    Konstantin OKULOV proměňuje. Počkal si na pohyb brankáře a zakončil pod horní tyč.

1. série
    1:0
    Ryan STOA proměňuje. Krásně to udělal, brankář neměl nárok.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy. 7 715 diváků v hale uvidíme poslední možný způsob, který rozhodne o vítězi.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:36
    V poklidném tempu se prodloužení dohrává, žádnou velkou šanci jsme v prodloužení neviděli, vše se schyluje k nájezdům.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:36
    Domácí se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, ale následně je hra přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy. Prodloužení se nezadržitelně blíží ke svému konci.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 59. Leščenko (Glazačev, Gilroy), rozh. náj. Alexandr Vasiljev – 31. Šalunov (Polášek)