Spartak Moskva – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Toljatti – Vladivostok 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Čerepovec – Minsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Kunlun 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Soči – Omsk 2:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Barys Nur-Sultan
Sobota 15.10.2016, 13:30 • Ufa Arena • KHL

Z tohoto duelu je to vše, mějte se fajn. (16:38:08)

Vyhraná vhazování: 65% – 35%.

Je dobojováno! Salavat se z nevydařené první třetiny nenechal vyvést z míry a v dalším průběhu zápasu si zajistil přísun dalších tří bodů za vítězství 5:2 nad Barysem Astanou.

59:14 Anton LAZAREV - 5:2

59:14
    Ufa právě vstřelila branku!
    Rozhodnuto jest! Autorem páté domácí branky je ANTON LAZAREV, jenž zachytil protihráčovu přihrávku ze zadního hrazení a z vlastní třetiny zamířil přesně do opuštěné branky. Bez asistence.

59:10
    Dallman napřáhl zpoza levého kruhu, až k Svedbergovi ale kotouč neprošel.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Salavat se ale napoprvé ubránil a dostal kotouč na druhý konec hřiště.

58:27
    Po faulu na Bochenského budou mít hosté k dispozici přesilovou hru 6 na 4. V samotném závěru tak přece jenom máme zaděláno na menší drama.

58:27
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

58:10
    Henrik Karlsson odjel na střídačku, Barys zkusí štěstí v šesti!

57:40
    Ofsajd Salavatu znamená vhazování ve středním pásmu.
    56:58 Nigel DAWES - 4:2

56:58
    Astana právě vstřelila branku!
    Hosté rychle využívají přesilovku a ještě živí alespoň naději na bodový zisk! NIGEL DAWES dostal od St. Pierrea přihrávku ze zadního mantinelu a střelou do vzdálenějšího horního rohu překvapil nerozchytaného Svedberga, který zůstal přikovaný u opačné tyče. Asistence: Martin St. Pierre.

56:42
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Černych – 2 min., sekání).

56:30
    S nášupem přišel z pravé strany přihrávající Černov z jehož pasu se ale u brankoviště neprosadil Lazarev ani Černych.
    55:41 Enver LISIN - 4:1

55:41
    Čtyři minuty před koncem třetí třetiny je o osudu zápasu zřejmě rozhodnuto! Defenzíva Barysu si v předbrankovém prostoru nepohlídala ENVERA LISINA, který šikovně tečoval Gončarovo zakončení z vrcholku levého kruhu. Asistence: Maxim Gončarov, Dmitrij Vorobjov.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 26. Lisin (J. Bodrov, Loginov), 36. Kaprizov (A. Černov), 50. Lepistö (Kaprizov, Hartikainen), 56. Lisin (Gončarov, D. Vorobjov), 60. A. Lazarev – 9. Dawes (St. Pierre, Bochenski), 57. Dawes (St. Pierre)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Gončarov, D. Vorobjov, Loginov, Lepistö, S. Garejev, Kuljaš, Arzamascev, D. Bodrov (C) – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, Omark, M. Majorov – A. Černov, Černych, A. Lazarev – Chripunov, M. Vorobjov, Kaprizov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poluektov) – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – St. Pierre, Dawes, Bochenski (C) – Rymarev, Grenc, R. Starčenko – Trivino, Chudjakov, Markelov – Paňukov, Belgibajev, Kučin – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gebei – Ovčinnikov – Viljugin, Kesler