Mountfield HK – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:1 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Písek – Pardubice 4:8 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Sobota 15.10.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u on-line přenosu z utkání mezi HC Energie Karlovy Vary a HC Slavia Praha. Zápas začíná v brzkých 13:00. na ledě KV Areny.Sledujte přímý přenos zde nebo doražte přímo do arény.

Karlovarští starší dorostenci zažívají famózní sezónu. Po odehraných dvanácti utkáních nemají žádnou prohru v základní části hry. V osmi utkáních vyhrála Energie za tři body a ve zbylých čtyřech nasbírala po jednom bodu. Poslední utkání se energetikům velice povedlo, když dokázali s výsledným skóre 0:2 porazit Spartu Praha. V tomto zápase si Adam Beran připsal svojí premiérovou nulu v nové sezóně! Mezi nejproduktivnějšího hráče patří Otakar Šik s 18 body.

Sešívaní od začátku září nejsou příliš vysoko v tabulce jako jeho sobotní soupeř. Slavia si od začátku nové sezóny připsala celkem čtyři výhry v základní části a jednu v prodloužení. To s prohrami je to těžší než u Karlových Varů. Pražští mají celkem šest proher z toho pět v šedesáti minutové hře. Poslední střetnutí odehráli Karlovarští na ledě Plzně, kde prohráli na samostatné nájezdy. Pro sešívané hokejisty bude tento zápas možností po třech prohrách v řadě znovu získat plný počet bodů. Nejproduktivnějším hráčem Slavie je Jaroslav Brož se 17 body.

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Bernáth "A", Štaif, Zavřel, Přibyl, Kala, Klejna, Cankov – Šik, Bečka "C", Prošek, Hotěk, Halberštát "A", Petrov, Slabý, Holub, Tlačil, Habr Trenér: Václav Eismann

HC Slavia Praha: Vecka (Kodad) – Melovič "A", Vobořil "C", Zderadička, Holý, Duda, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Hnát, Marek, Martínek, Furch Trenér:Miloš Pecka

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala.

00:01

00:05
    Puk mají na holích domácí.

00:27
    Slavia se proviňuje zakázaným uvolněním a hra se přesouvá před Vecku.

00:41
    Domácí začínají velmi dobře a usazují se v útočném pásmu.

01:06
    Zakázané uvolnění se na straně hostů opakuje.

01:31
    Martin Slabý skvěle pracuje za bránou Slavie.

01:52
    Další vhazování před Veckou. Beran si ještě ani nesáhl na puk.

02:10
    Jan Bečka se snažil utrhnout obraně hostů, ale nedokázal se za bránou prosadit.

02:48
    Ondřej Holý rozehrává za bránou Slavie a vyráží do útoku.

03:22
    Beran je stále bez zákroku a nemusí zasahovat do hry. Domácí do zápasu vstoupili velmi dobře.

04:05
    Po úvodních střelách Karlových Varů se k puku snaží dostat Pražští.

05:29
    Robert Kala rozehrává v obranném pásmu.

05:37
    Máme tu další zásah Vecky který vyráží puk do ochranné sítě.

06:04
    Adan Beran poprvé zasahuje do hry zákrokem lapačky. Hra však pokračuje dále.

06:38
    Až nyní si připisuje velký zákrok Beran, když u brány byl velmi aktivní Jaroslav Brož, který se snažil prosadit přímo před bránou.

07:41
    Jan Tlačil napadá rozehrávku sešívaných, ale bez úspěchu.

08:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jakub Šilhán – 2 min., krosček).

08:36
    Energetici začínají svojí první přesilovou hru velmi aktivně.

09:06
    Sešívaní vyhazují puk přes všechny čáry a střídají.

09:42
    Karlovy Vary zatím nedokázaly přesně vystřelit na bránu Vecky v přesilové hře. Puk teď mířil po střele do ochranné sítě.

10:18
    Pražští měli velké štěstí při dorážce domácích! Martin Slabý byl velmi blízko vstřelení prvního gólu Energie.

11:13
    Po návratu Šilhána na led se síly na kluzišti vyrovnali.

11:50
    Další zásah brankáře hostů, tentokrát ze střely od modré.

12:19
    Hra se velmi rychle otočila v prospěch Slavie. Ta se dokázala prosadit až do útočného pásma, kde se usadila.

12:42
    Jan Bečka měl velmi blízko k prvnímu gólu zápasu. Přihrávku od mantinelu jen nedokázal přesně zpracovat a zamířit.

13:11
    Hosté vybojovali útočné pásmo, ale vzápětí se o něj připravili svojí nepřesností.

13:30
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu první branku utkání! Po dlouhém nátlaku na bránu se dokázal prosadit DANIIL PETROV, který sklepl přihrávku od rozjetého Michala Hoťka přesně za záda Vecky. Asistence: Michal Hotěk, Petr Štaif

14:50
    Hra pokračuje ve vysokém tempu a hosté vůbec nijak nepolevují.

15:19
    Vhazování před Beranem vyhrávají domácí, kteří jsou okamžitě v útočném pásmu.

15:52
    Energetici se začínají dostávat do potíží.

16:29
    Slavia právě vstřelila branku!
    Máme tu rychlé srovnání skóre zápasu! Po dlouhém tlaku na bránu a zmatku obrany se dostal k puku po přihrávce DAMIEN HRADIL, který prozatím zakončuje vedení Energie. Asistence: Jakub Šilhán

16:53
    Energie se dostává pod tlak a začíná zmatkovat. Hra se začíná držet před bránou Berana.

17:43
    Dvě minuty před koncem třetiny mají jasně navrch hosté.

18:02
    Beran si připisuje další zákrok a vhazovat se bude po jeho pravici.

18:20
    Otakar Šik zavezl puk do obrany Slavie a vybojoval vhazování před Veckou.

18:50
    Energie znovu začíná držet puk pod svojí kontrolou v útočném pásmu.

19:01
    Energetici posílají jednu střelu za druhou na bránu, ale bez gólového prosazení.

19:30
    Robin Všetečka zaváží puk do útoku přes samotnou sirénou třetiny.

20:00

V první třetině byly k vidění celkem dva góly. Po jednom do obou sítí. V začátku třetiny měli navrch domácí borci, kteří soustavně tlačili na obranu sešívaných a následně dokázali i vstřelit úvodní branku utkání. Na to vzápětí dokázali zareagovat hosté, kteří po třech minutách srovnali skóre. Do konce periody zůstala hra velmi vyrovnaná. Druhá třetina začne přibližně v 13:48.

20:01

20:05
    Na puku jsou borci Slavie.

20:28
    Energetici velmi účinně napadají rozehrávku Slavie. Ta si neví rady, jak vyzrát na svého soupeře.

21:18
    Na dvě minuty na trestnou lavici putuje Petr Štaif (KVA) za krosček.

22:10
    Slavia se snaží prosadit na puku v útočném pásmu, ale zatím bez úspěchu.

22:49
    Hosté se proviňují hrou vysokou holí. Vhazovat se bude ve středu kluziště.

23:19
    Energetici jsou v plném počtu a Slavia pořádně nevystřelila na bránu.

23:43
    Michal Hotěk prověřil lapačku Daniela Vecky, který se musel natahovat pro puk velice daleko.

24:34
    Energie se stále drží na puku, ale bez střely na bránu.

24:53
    Hosté se proviňují zakázaným uvolněním. Hra bude pokračovat po Veckově pravici.

25:15
    Tomáš Duda se snažil prosadit na modré útočné čáře, ale byl vytlačen z pásma a musí rozehrávat znovu.

26:01
    Hra stále zůstává ve středním pásmu, kde se týmy přetahují o puk.

26:41
    Až nyní týmy střídají a Jakub Šilhán rozehrává za Slavii.

26:59
    Vhazování před Beranem získávají domácí, kteří ihned vyráží do útoku.

27:21
    Další zakázané uvolnění Karlových Varů, které se budou muset uvolnit ke střídání až za středním pásmem.

28:00
    Oba týmy předvádí solidní výkon a ani jeden tým nemá převahu nad soupeřem.

28:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robin Všetečka – 2 min., nesportovní chování).

29:01
    Karlovarští svojí přesilovou hru nezačali vůbec nejlépe. Již dvakrát ztratili puk a musí se vracet do středního pásma.

29:56
    Slavia velmi dobře tlačí na rozehrávku Energie, která má velké problémy před vlastní bránou v přesilové hře.

30:43
    Hosté hrají v plném počtu.

31:00
    Hra je přerušena zákrokem Berana po střele od modré.

31:18
    Robin Všetečka rozehrál puk, ale při přechodu středního pásma ztratil kotouč. To pro Slavii nic neznamenalo, protože domácí se o výhodu okradli sami ofsajdem.

32:02
    Hra je velmi proměnlivá. Stanislav Hnát se pokusil ošálit karlovarskou obranu, ale bez úspěchu střely na bránu.

32:56
    Energie je velmi laxní v přechodu středního pásma a z toho těží její soupeř mnoha střelami.

33:25
    Na dvě minuty je vyloučen Petr Štaif (KVA) za hrubost.

33:46
    Jan Bečka se dostal do příležitosti střely na gól, ale bez úspěchu, protože Slavia dokázala velmi rychle zareagovat a úspěšně vyhodit puk.

34:40
    Sešívaní zatím svojí přesilovou hru nijak nevyužili.

35:07
    David Vobořil prověřil znovu lapačku karlovarského brankáře.

35:42
    Domácí hrají v plném počtu.

35:53
    Energetici mají velké problémy se zpracováním přihrávek mezi sebou.

36:39
    Damien Hradil zaváží puk do útočného pásma.

37:31
    Tomáš Přibyl se pokusil sám přebruslit celý led, ale nestačil na obranu a ta ho o puk obrala.

37:46
    Karlovy Vary jsou oproti pražským slavistům velice důrazní před bránou a dohrávají každý střet mezi hráči.

38:20
    Píská se zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po pravici Vecky.

38:46
    Jan Grim vystřelit z mezikruží, ale trefil pouze prvního clonícího hráče.

39:22
    Jan Bečka (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

39:36
    Těsně před koncem třetiny se ještě hosté snaží dostat do vedení.

40:00

Druhá třetina však konči za stejného stavu jako ta první a gólové skóre se i přes přesilovou hru sešívaných v závěru třetiny nemění. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná a oba týmy měli několik šancí na střelu, avšak utkání nepřineslo i přes několik přesilovek změnu stavu. Třetí třetina bude z pohledu fanouška velmi zajímavá pro svoje vyrovnané skóre. Závěrečná perioda začne v 14:36.

40:01

40:02
    Na puku jednoznačně začali lépe hosté, kteří okamžitě vystartovali do útoku.

40:33
    Karlovarští i přes oslabení velmi dobře napadají rozehrávku Slavie.

41:13
    Sešívaní se snaží dostat přes střední pásmo, ale to je zavřené Karlovými Vary.

41:34
    Po návratu energetika na led se převaha hostů ztratila.

42:04
    Hra je přerušena faulem Filipa Macka (SLA), který je vyloučen za hákování na dvě minuty.

43:14
    Přesilová hra se stejně jako hostům nedaří ani domácím, kteří ještě nevystřelili na bránu.

43:38
    Předchozí věty jsou už jen minulostí! Karlovy Vary využívají přesilovou hru, kde se přesnou střelou od mantinelu z modré čáry prosazuje FRANTIŠEK KLEJNA, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a posílá domácí do vedení. Asistence: Otakar Šik, Jan Bečka

43:57
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jakub Habr – 2 min., hrubost).

44:19
    Hra pokračuje ve vysokém tempu a hráči se snaží prosadit na puku.

45:09
    Hosté ve svojí přesilové hře nejsou příliš důrazní a nedaří se jim přesně vystřelit na bránu.

45:27
    Energii se nedaří vyhodit puk z pásma.

45:49
    Slavia měla velkou příležitost znovu srovnat utkání, ale gól nemohl platit pro úmyslné kopnutí.

46:10
    Slavia stále drží puk na svých holích a nepouští soupeře do svého pásma.

46:27
    Až nyní se dařím energetikům tlačit na bránu Vecky, ale bez přesné střely.

47:30
    Martin Slabý poslal velmi přesnou přihrávku před bránu Vecky, ale dorážka se karlovarskému útočníku vůbec nepovedla.

48:20
    Halberštát se snažil zavést puk do útoku a to se mu také povedlo a přihrávce v tandemu Hoťkovi začal bránit brankáři ve výhledu, ale střela se druhému jmenovanému vůbec nepovedla.

49:21
    Máme tu další vyloučení na straně Slavia Praha. Na dvě minuty je vyloučen Filip Macek (SLA) za sekání.

49:45
    Karlovarští se usadili v útočném pásmu a stahují celek sešívaných stále více před bránu.

50:14
    Domácí chybují v přihrávce a musí z pásma ven.

50:23
    Síly se na ledě vyrovnají! Na dvě minuty je vyloučen David Holub (KVA) za hákování.

50:47
    Hru při 4 a 4 hráče zatím více využívají hosté, kteří jsou stále na puku.

51:17
    Jakub Habr se snažil lapit puk za bránu Vecky, ale chybovat Slavii nepřinutil.

52:03
    Hosté hrají v plném počtu a ve své zkrácené přesilové hře ještě na bránu nevystřelili.

52:36
    Otakar Šik se snaží prosadit ve středním pásmu mezi obránci Slavie, ale puk nedokázal přesně nasměrovat na hokejky soupeře.

53:20
    Jan Bečka skoro dokázal získat dlouhou přihrávku hostů a mohl ohrozit brankáře hostů. Avšak hosté nenechali nic náhodě a hráče mezi sebou nepustili.

54:04
    Domácí se trhají o dva góly! Domácí útočník FRANTIŠEK KLEJNA se velmi důsledně pohyboval mezi hráči Slavie a po několika vteřinách se mu povedlo získat přihrávku a po napřáhnutí u mezikruží přesně poslal svojí střelu k tyčce a po rozeznění brankové konstrukce zvyšuje na 3:1 pro Energii. Bez asistence

54:43
    Oddechový čas pro hosty.

54:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Cankov – 2 min., vražení na hrazení).

55:06
    Hra pokračuje v režii slavistických borců, kteří se snaží udržet v útočném pásmu.

55:39
    Martin Slabý velmi podobně jak František Klejna napadá rozehrávku hostů. Ti však tentokrát puk neztrácejí.

56:26
    Hru v oslabení domácí zvládají bravůrně a neustále posílají puk z vlastního pásma.

56:57
    Oddechový čas pro domácí.

56:57
    Na dvě minuty je vyloučen Robin Všetečka (SLA) za sekání.

57:21
    Domácí se stále drží v útočném pásmu.

57:53
    Slavii se stále nedaří vyhodit puk z vlastního pásma.

58:15
    Karlovy Vary si vypracovali šanci ke gólu, ale prázdnou bránu netrefili.

58:38
    Domácí budou ještě pokračovat 12 vteřin v přesilové hře.

58:47
    Energie i přes ztrátu pásma je stále na puku.

59:17
    V poslední minutě je jasné, že dnešní body si připíší domácí energetici.

59:42
    Těsně před koncem třetiny se vhazuje ve středním pásmu.

Oba týmy dnes předvedli kvalitní výkon. Ale přes několik chyb Slavie, které dokázala Energie využít bylo několik minut před koncem zápasu jasné, kdo si dnešní body odnese. Domácí ve třetí třetině ukázali jaké mají místo v tabulce a po dvou gólech do brány Vecky ve třetí třetině si zaslouženě připisují dnešní tři body.

Pro sobotní zápas se loučí Pavel Pelčák a u dalších přenosů na shledanou. (15:12:42)

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 14. Petrov (Hotěk, Štaif), 44. Klejna (Šik, Bečka), 55. Klejna – 17. Hradil (Šilhán)

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala