Mountfield HK – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:1 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Písek – Pardubice 4:8 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Sobota 15.10.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

Pro sobotní zápas se loučí Pavel Pelčák a u dalších přenosů na shledanou. (15:12:42)

Oba týmy dnes předvedli kvalitní výkon. Ale přes několik chyb Slavie, které dokázala Energie využít bylo několik minut před koncem zápasu jasné, kdo si dnešní body odnese. Domácí ve třetí třetině ukázali jaké mají místo v tabulce a po dvou gólech do brány Vecky ve třetí třetině si zaslouženě připisují dnešní tři body.

59:42
    Těsně před koncem třetiny se vhazuje ve středním pásmu.

59:17
    V poslední minutě je jasné, že dnešní body si připíší domácí energetici.

58:47
    Energie i přes ztrátu pásma je stále na puku.

58:38
    Domácí budou ještě pokračovat 12 vteřin v přesilové hře.

58:15
    Karlovy Vary si vypracovali šanci ke gólu, ale prázdnou bránu netrefili.

57:53
    Slavii se stále nedaří vyhodit puk z vlastního pásma.

57:21
    Domácí se stále drží v útočném pásmu.

56:57
    Na dvě minuty je vyloučen Robin Všetečka (SLA) za sekání.

56:57
    Oddechový čas pro domácí.

56:26
    Hru v oslabení domácí zvládají bravůrně a neustále posílají puk z vlastního pásma.

55:39
    Martin Slabý velmi podobně jak František Klejna napadá rozehrávku hostů. Ti však tentokrát puk neztrácejí.

55:06
    Hra pokračuje v režii slavistických borců, kteří se snaží udržet v útočném pásmu.

54:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Cankov – 2 min., vražení na hrazení).

54:43
    Oddechový čas pro hosty.

54:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se trhají o dva góly! Domácí útočník FRANTIŠEK KLEJNA se velmi důsledně pohyboval mezi hráči Slavie a po několika vteřinách se mu povedlo získat přihrávku a po napřáhnutí u mezikruží přesně poslal svojí střelu k tyčce a po rozeznění brankové konstrukce zvyšuje na 3:1 pro Energii. Bez asistence

53:20
    Jan Bečka skoro dokázal získat dlouhou přihrávku hostů a mohl ohrozit brankáře hostů. Avšak hosté nenechali nic náhodě a hráče mezi sebou nepustili.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 14. Petrov (Hotěk, Štaif), 44. Klejna (Šik, Bečka), 55. Klejna – 17. Hradil (Šilhán)

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Bernáth "A", Štaif, Zavřel, Přibyl, Kala, Klejna, Cankov – Šik, Bečka "C", Prošek, Hotěk, Halberštát "A", Petrov, Slabý, Holub, Tlačil, Habr Trenér: Václav Eismann
    HC Slavia Praha: Vecka (Kodad) – Melovič "A", Vobořil "C", Zderadička, Holý, Duda, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Hnát, Marek, Martínek, Furch Trenér:Miloš Pecka

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala