Plzeň – Sparta 0:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 7:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:3 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:3 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Neděle 16.10.2016, 18:20 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

První derby letošní sezóny je za námi. I když vítkovičtí svého soupeře v jednotlivých třetinách přestříleli, recept na výborně chytajícího Hrubce za šedesát minut čistého času dnes nenašli. Tři body tak putují do Slezska.
    Mějte příjemný zbytek večera a někdy zase na počtenou. (20:56:12)

59:28
    Vítkovičtí ve středním pásmu, kontrolují puk.
    59:01 Martin RŮŽIČKA - 0:5
    Zdroj: Hokejka TV

59:01
    Třinec právě vstřelil branku!
    Po nahrávce Petružálka mířil ze strany na vítkovickou klec MARTIN RÚŽIČKA a trefil prostor nad sehlým Bartošákem – 0:5. Asistence: Jakub Petružálek.

58:38
    Třinečtí nestřílejí, hledají nejlepší místo pro další branku.

58:13
    Růžička zkoušel pozornost Bartošáka nadvakrát, obě tvrdé střely vítkovický gólman dokázal zneškodnit.

58:10
    Klok naskakuje do hry.

57:48
    Vítkovický Sedlák si pomohl podražením a odjíždí mezi trestoměřiče.

57:31
    Ofsajd pro třinecké.

57:17
    Domácí šetří vteřinky za Hrubcovou klecí.

56:17
    Do hry se vracejí Stastny a Jank, Třince hraje v 5 proti 4.

56:15
    Střela třineckého hráče od modré byla příliš vysoká.

56:10
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Klok. Hosté mají přesilovku 4 na 3.

55:52
    Třinečtí míří s pukem do pásma.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. Irgl (Linhart, Polanský), 24. Martin Růžička (Nosek), 40. Martin Růžička, 49. Marosz (TS), 60. Martin Růžička (Petružálek)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, L. Kovář, Puzič – Olesz (C), Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Jank, L. Galvas, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský – Hrňa, Špirko, Jašek – M. Kovařčík.

Rozhodčí: Polák, Čech – Lederer, Gebauer

Diváci: 9 027