Plzeň – Sparta 0:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 7:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:3 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:3 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 16.10.2016, 15:00 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

A je hotovo! Dnešní duel vyšel jasně lépe hokejistům pražské Sparty, kteří si z Plzně vezou tři body za hladké vítězství 5:0.

Do vedení šli již ve druhé minutě, kdy se střelou do šibenice prosadil Michal Čajkovský. Sparta pokračovala v kvalitním výkonu a ve 13. minutě přidala další dvě branky – nejprve se prosadil Dominik Uher a po něm Brian Ihnačák. Třetí inkasovaný gól vyhnal Hyláka z branky, v domácí svatyni ho tedy nahradil Matěj Machovský.

Ten však kapituloval hned z první střely, která na něj šla 23 sekund po začátku druhé třetiny. A byl to opět Michal Čajkovský, který dokázal využít početní výhodu Pražanů. Trápení Plzně pokračovalo i nadále, ve 34. minutě dal již na 5:0 Petr Vrána! Druhou dvacetiminutovku navíc Sparta ovládla na střely 16:0...

V té třetí už jen poklidnou hrou kontrolovala své velké vedení. Indiáni se trápili a brankáře Tomáše Pöpperleho ani nedokázali moc ohrožovat. Sparťané si tedy odvezli vítězství 5:0!

Nejlepší hráči: Nicholas Johnson – Michal Čajkovský

Střely: 13:37 (8:12, 0:16, 5:9)

Z Plzně to pro dnešek bude vše. Loučí se s Vámi Jan Picka, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (17:20:05)

59:30

59:11
    Matěj Machovský raději podrží nahozený kotouč v lapačce, bude se vhazovat u jeho klece.

58:52
    Jaroslav Kracík už chtěl sklepnout touš ze vzduchu po pasu Lva, nicméně i nyní byli u puku dříve hosté.

58:14
    Čerešňák už mohl pálit, ale do přihrávky se opět vložil Pech a bez problémů vyhazuje.

57:56
    Další vyhození puku obstaral Lukáš Pech.

57:44
    Hostující celek se v pohodě osvobozuje.

57:30
    Veterán Sparty Jaroslav Hlinka (SPA) ještě inkasuje menší trest za podražení.

57:27
    Zakázané uvolnění Sparty a buly u Pöpperleho klece. Indiáni mají šanci na čestný úspěch.

57:08
    Boj za domácí brankou vyhrál David Sklenička, jenž posílá puk dopředu. Ale žádný jeho spoluhráč ho nepodpořil.

56:27
    Plzeňští fandové v kotli už vyhlíží Vánoce – aspoň na něco se na západě Čech mohou těšit, když z hokeje příliš radosti mít nemohou.

56:00
    Utkání se dohrává, na ledě se neděje prakticky nic, co by stálo za zmínku.

55:30
    Ofsajd Pražanů, buly v neutrální třetině. I přes strašný výkon domácích se plzeňští fanoušci celkem baví.

55:11
    Sparťanskou akci přerušili domácí beci, po pasu Pecha už chtěl zakončovat Petr Kumstát.

54:45

54:14
    Další pokus Ružičky zastavuje Machovský betonem, akce Sparty v útočném pásmu však pokračuje.

53:45
    Juraj Mikuš to přehnal s kličkami, Svoboda tedy uzmul puk a vyhazuje ho přes všechny čáry.

53:18
    Na druhé straně se připomněli i Plzeňští. V oslabení se ke střele odhodlal Jakub Koreis, Pöpperle drží kotouč ve své lapačce.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (Martin Procházka, Pech), 13. Uher (Cingel), 13. Ihnačák (P. Vrána, Ružička), 21. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 34. P. Vrána (Ružička)

HC Škoda Plzeň: Hylák (od 13. Machovský) – Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, M. Špaček, Slovák – D. Kubalík, Kracík (A), Indrák – Johnson, Kratěna (C), Yellow Horn – T. Svoboda, Kodýtek, Vondráček – Lev, Koreis, Schleiss.
    Trenér: Michal Straka.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána (A), Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát (A), Pech, Martin Procházka – Uher, Cingel, Kudrna.
    Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Šír, Souček – Brejcha, Frodl.