Plzeň – Sparta 0:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 7:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:3 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:3 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 16.10.2016, 15:00 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

57:30
    Veterán Sparty Jaroslav Hlinka (SPA) ještě inkasuje menší trest za podražení.

Dnešní utkání sleduje 4530 diváků.

52:45
    To se nevidí! Tomáš Slovák (PLZ) napálil puk z vlastního obranného pásma za Pöpperleho klec, kde skončil až v ochranné síti. Dvě minuty pro domácí beka za zdržování hry.

51:01
    Další obrovská příležitost Sparty. Po akci Ružičky pálil Pech, ale jeho střela se do branky nakonec nevešla.

50:23
    Naprosto zbytečný faul. Tomáš Svoboda (PLZ) bude pykat za sekání.

46:40
    Do samostatného úniku se dokonce dostal Jiří Černoch! Ale jeho bekhendový pokus skončil mimo.

46:04
    Po pěkné střele Indráka byl před brankou faulován Kracík. Za hákování inkasuje menší trest Petr Kalina (SPA).

43:29
    Domácí budou hrát navíc v oslabení, Miroslav Indrák (PLZ) totiž nedovoleně bránil Martina Gernáta.

40:13
    Už to mohlo být o šest branek! Ružičkovu ránu dobře vyrazil Machovský, dorážka Ihnačáka šla těsně mimo.

37:05
    Další obrovská šance hostujícího celku! Brian Ihnačák trefil v parádní pozici tyč Machovského klece.
    33:59 Petr VRÁNA - 0:5
    Zdroj: Hokejka TV

33:59
    Sparta právě vstřelila branku!
    A už je to o pět branek! Naprosto jednoduchá, ale i krásná akce. Domácí obrana byla v nedbalkách, Ružička našel před brankou PETRA VRÁNU (7+4), který si povodil domácí beky i Machovského a zamířil přesně pod břevno. Asistence: Štefan Ružička (1+8).

28:16
    Je tu další vyloučení, za držení protihráče inkasuje menší trest obránce Michal Barinka (SPA).

26:28
    Jak Nicholas Johnson (PLZ), tak Jiří Černoch (SPA) inkasují 2+2+10 minut za hrubost. Hrát se bude ve stejném počtu hráčů, tedy 5 na 5.

26:28
    Na ledě se strhla bitka mezi domácím Nickem Johnsonem a Jiřím Černochem.

24:03
    Z přemíry snahy je tu další vyloučení Plzně. Nicholas Johnson (PLZ) napadal v útočném pásmu, ale svého soupeře nedovoleně podrazil.
    20:23 Michal ČAJKOVSKÝ - 0:4

20:23
    Bleskový vstup do druhé třetiny a zároveň bleskově využitá přesilová hra. MICHAL ČAJKOVSKÝ (3+3) nahodil kotouč od modré čáry, Machovskému clonilo několik hráčů a touš tedy zapadl přesně do sítě. Pro beka Sparty je to dnes už druhý zásah. Asistence: Petr Vrána (6+4) a Lukáš Pech (3+11).

20:00
    Domácí gólman Matěj Machovský (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

20:00
    Gól z toho není! Oba týmy tedy mohou zamířit do kabin za stavu 3:0 pro Spartu.

20:00
    Prohlíží se záznam hry, protože Sparta dosáhla při výhodě další trefy, nicméně ta přišla pravděpodobně až po skončení úvodní třetiny.

17:57
    Plzeň měla opravdu velký tlak, ale ten nyní končí. Colton Yellow Horn (PLZ) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.

17:22
    Pozor, vážení! Indiáni budou mít k dispozici přesilovku pět na tři, neboť Brian Ihnačák (SPA) dost nešetrně podrazil Jaroslava Kracíka.

16:42
    Za sekání Kubalíka si jede odpočinout na dvě minuty Petr Kalina (SPA).

13:30
    Indiáni budou mít možnost snížit v přesilové hře, za vysokou hůl bude pykat Lukáš Pech (SPA).

13:00
    Do branky Plzně míří Matěj Machovský, který nahrazuje Alexandra Hyláka.
    13:00 Brian IHNAČÁK - 0:3

13:00
    Tak to je studená sprcha pro domácí hráče a hlavně pro Alexandra Hyláka, jenž byl opět bez šance. Sparta se celkem šťastně dostala k pěkné kombinaci, na jejímž konci stál volný BRIAN IHNAČÁK (5+5), ten už v pohodě zakončoval do prázdné klece. Asistence: Petr Vrána (6+3) a Štefan Ružička (1+7).
    12:12 Dominik UHER - 0:2

12:12
    Je to 2:0 pro hostující Spartu! DOMINIK UHER (2+1) byl úplně nehlídaný mezi kruhy, Cingel ho dobře viděl a poslal mu puk. Pražský útočník se bleskovou ranou mezi nohy prosadil a navýšil vedení Sparty. Asistence: Lukáš Cingel (2+4).

02:28
    Mohlo být vyrovnáno! Kubalík se dostal s Indrákem do přečíslení, ale druhý jmenovaný trefil pouze beton gólmana Sparty.
    01:40 Michal ČAJKOVSKÝ - 0:1

01:40
    A máme tu první branku dnešního duelu! Domácí fanoušci bojkotují první dvě minuty zápasu, nyní musí skousnout první gól v plzeňské síti. Po buly se touš dostal na modrou čáru, kde se ho ujal MICHAL ČAJKOVSKÝ (2+3) a neomylnou ranou do horního rohu branky nedal Hylákovi šanci zasáhnout. Asistence: Martin Procházka (0+1) a Lukáš Pech (3+10).

Jan Picka

Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (Martin Procházka, Pech), 13. Uher (Cingel), 13. Ihnačák (P. Vrána, Ružička), 21. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 34. P. Vrána (Ružička)

HC Škoda Plzeň: Hylák (od 13. Machovský) – Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, M. Špaček, Slovák – D. Kubalík, Kracík (A), Indrák – Johnson, Kratěna (C), Yellow Horn – T. Svoboda, Kodýtek, Vondráček – Lev, Koreis, Schleiss.
    Trenér: Michal Straka.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána (A), Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát (A), Pech, Martin Procházka – Uher, Cingel, Kudrna.
    Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Šír, Souček – Brejcha, Frodl.