Vítkovice – Plzeň 4:1 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Sparta – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 18.10.2016, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 12. kolo

Je konec. Sparta si na své konto připisuje ubojovanou výhru 3:1. Poslední tým tabulky rozhodně nezanechal v Praze špatný dojem, ale nakonec to na body přece jen nestačilo. Nejlepším hráčem Karlových Varů je vyhlášen Mullane, za Spartu pak Pech. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (20:48:16)

59:22
    Obrovská šance, kterou měl na brankovišti Sparty Harkabus, ale Novotný neuvěřitelně v rozkleku lapačkou zabránil puku v cestě do branky!

58:30
    Sparta už se k ničemu nedostala a hosté jsou kompletní.

57:19
    Vary se zatím dobře brání, získaly puk a Sparta jde střídat.

56:30
    Domácí jeli ve dvou na jednoho, ale po přihrávce byli faulováni a je tu přesilovka Sparty. Dvě minuty pro Dvořáka za hákování.

55:28
    Ihnačák tečoval těsně před Závorkou nahození od modré, příliš ale směr puku nezměnil a gólman Varů si poradil.

54:54
    Další nepříjemná situace pro Spartu. Puk odražený od zadního mantinelu se ocitl na brankovišti, ale naštěstí pro domácí u něj byli první obránci.

53:59
    S bížícím se koncem třetí třetiny se Sparta zatahuje a teď je mírně pod tlakem. Novotný kryje ránu od modré.

52:35
    Vrána se natlačil šikovně před branku, ale už neměl čas ani prostor dobře zakončit.

51:55
    Sparta je v pěti.

51:25
    Dujsíkův pokud z pravé strany Novotný vytěsnil.

50:56
    Polovina přesilovky je pryč a Vary zatím nevystřelily na branku.

49:55
    Stloukal mohl doklepávat puk do odkryté branky, ale byl při tom faulován a hosté si zahrají přesilovku. Mikuš dostává dvě minuty za hákování.

49:17
    Ohánět se musel i Novotný, ojedinělý výpad hostů skončil nepříjemnou střelou z druhé vlny, která jen těsně minula levou tyč jeho branky.

48:57
    Z podobného místa jako padl třetí gól Sparty teď prověřil pozornost Závorky Vrána, ale tentokrát neuspěl.

48:39
    Závorka teď propustil střelu z úhlu, ale puk se za brankovou čáru nedostal. Poté byl ještě stále ve hře, ale rozhodčí puk asi neviděl a hru přerušil.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech), 32. Pech (Barinka), 46. Uher (Kudrna) – 20. Mullane (T. Rachůnek)

HC Sparta Praha: F. Novotný – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Eminger, Barinka – Ružička, P. Vrána, Ihnačák – Klimek, J. Hlinka, Forman – Kumstát, Pech, Martin Procházka – Uher, Cingel, Kudrna.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, Tomáš Dvořák, M. Rohan, Rýgl – T. Rachůnek, Skuhravý, V. Tomeček – Mullane, Tuominen, Mikulík – Kindl, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Bláha, Špůr