Košice – Banská Bystrica 3:2 (kon.) | Trenčín – Orange 20 5:2 (kon.)
HC Košice
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 18.10.2016, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

Skončil sa dohrávaný zápas 12. kola Tipsport ligy, v ktorom HC Košice poráža Banskú Bystricu pomerom 3:2 a do tabuľky si tak pripisuje tri body. Košičania tak učinia po dokonalom obrate a dvoch strelených gólov v tretej tretine.

Pomer striel v dnešnom zápase: 21:38

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. (19:50:53)

59:44
    Bacashihua opäť na striedačke, posledná šanca pre hostí.

59:37
    Oddychový čas domácich.

59:37
    Hra je vykázaná do stredného pásma, tak teraz to bude mať Banská Bystrica už len veľmi ťažké. Jason Bacashihua sa navyše bude musieť vrátiť do bránky.

59:30
    Ďalšie vyvezenie puku v podaní domácich, tentokrát bez strely.

59:10
    Domáci takmer definitívne rozhodli, vyhodený puk z obrannej tretiny ale o niekoľko centimetrov minul priestor troch žrdí. Napokon je z toho zakázané uvoľnenie.

59:05
    Košičania puk poslali do stredného pásma, kam sa teraz hostia poriadne ponáhľajú.

58:43
    Ďalšie rýchle prerušenie hry. Záver riadnej hracej doby sa poriadne naťahuje.

58:36
    Pomerne rýchlo sa hra prerušila, puk ostane v obrannej tretine domácich Košíc. Buly sa vhodí po pravici Habala, ktorý je teraz plne koncentrovaný.

58:31
    Bacashihua je na striedačke, začína sa power-play Banskej Bystrice!

58:31
    Oddychový čas hostí.

58:31
    Bacashihua bol už takmer v strednom pásme, napokon ale na striedačku nešiel. Čakáme oddychový čas hostí.

58:10
    Strela od modrej Habalovi vypadla, avšak len do priestoru za bránkou. Odtiaľ tak Banská Bystrica vyrovnávajúci gól pridať nemohla.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny. Zaujímať sa budeme predovšetkým o bránku hostí, v ktorej stále pevne stojí Jason Bacashihua.

57:02
    Ďalšia obrovská šanca Košíc! Nagy puk zaviezol do pásma, spoza bránky ho ponúkol pred bránkovisko Bicekovi, ktorý strelou z prvej neprepálil Bacashihuu.

56:48
    Rosandič v objatí s Hričinom, obaja padli na ľad, vylučovať sa ale nebude.

56:09
    Nahodenie Mislava Rosandiča bolo zastavené, naopak, do šance sa dostali Košice, ktoré mohli definitívne rozhodnúť. Puk si ale teraz nenašiel cestu do siete.

55:39
    Matuškin rozohrával smerom dopredu, jeho spoluhráči ale boli v útočnej tretine zatlačení k mantinelu a o puk po krátkom boji prišli. Ďalšie cenné sekundy pre Košice.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 31. Nagy, 44. Suja (Dudáš), 46. Hričina (Nagy) – 11. Kafka (Rosandič, Truchno), 17. Tamáši (Andrisík, Truchno)

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Dudáš, Šmach, Jankovič, Vašíček, Šedivý, Michalčin, Matejka – Nagy, Suja, Bartánus – MIlý, Klíma, Bicek – Varga, Boltun, Hričina – Bartoš, Hruška, Šoltés
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Košarišťan) – Wishart, Maione, Matuškin, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Bezúch, Rosandič – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Skalický – Lunter, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Andrisík

Rozhodčí: Stano, J. Konc – Gajan, M. Korba